Pik
Сьогодні, 17 Вересня 2019
19.05.2016
291
0

Депутат Херсонської облради пообіцяв винести Ігоря Шапрана з кабінету разом з кріслом

Депутат Херсонської облради пообіцяв винести Ігоря Шапрана з кабінету разом з кріслом

Сьогодні на засіданні постійної комісії облради з питань землі та екології знову говорили про орендний відсоток на сільгоспземлі.

Нагадаємо, відповідне протистояння між аграріями Херсонщини і управлінням Держгеокадастру триває вже не перший місяць.

Сьогодні «земельщики» мають право починати торги з 3%, а 4% для богарних і 8% для зрошувальних земель - це лише рекомендовані Держгеокадасторм для нашої області цифри.

Утім, як повідомив сьогодні на комісії начальник управління Ігор Шапран, цифра стартового відсотку на земельних торгах в області - 7%. І що, мовляв, у інших регіонах починають з 8-12%.

Депутати «земельної» комісії вкотре поставили Шапрану запитання, чому він так вчиняє, а також вкотре спробували довести йому, що 7% - це для Херсонщини не реально, що бажаючих взяти участь у торгах на таких умовах чекати не варто.

- Я ще раз вам говорю, що Херсонщина, зона ризикованого землеробства, що це не інші регіони. Якщо там аграрії при такому ж відсоткові за оренду віддають умовно 5% від урожаю, тоді як ми віддаємо 20%, - сказав голова комісії Сергій Рибалко.

- Невже ви не бачите, що ситуація зайшла у глухий кут, орендарів немає, земля простоює, бюджети не наповнюються. Ми вже два місяці вам про це говоримо! Якщо у нас десь 95 тисяч гектарів вільної землі, то навіть без індексації 2016 року - це 100 мільйонів гривень, які недоотримують місцеві бюджети! Стартуйте з 3%! А там залежно від землі, якщо ділянка коштує 9%, будуть платити дев'ять, - додав Ігор Йосипенко.

- Поки що позиція така - 7%, - стояв на своєму Ігор Шапан. - Але не все так погано, приміром, вчора у нас були китайці..., - "порадував" начальник управління.

Після цієї заяви депутат Володимир Куріков не витримав:

- Як тільки китаєць переможе у нас на аукціоні, повірте, ми вас винесемо з кабінету разом з кріслом. Я це організую, - звернувся він до Шапрана.

І справа тут не в китайцях, чи поляках, чи ще в комусь. Ніхто не проти іноземлих інвесторів, лише - за. Але ж, справа в тому, що на тверде переконання депутатів обласної ради, чиновник Шапран має бути не винятково чиновником, якому треба скоріше спихнути землю, не важливо кому, і відзвітувати. Чиновник Шапран має бути справжнім херсонцем і вболівати за свій край, підтримувати і лобіювати у слолиці інтереси, передусім, своїх місцевих виробників, а не "давити" їх нереальними відсотками.

 

 

 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину