Pik
Сьогодні, 12 Июля 2020
12.06.2019
701
0

Депутат Херсонської облради програв позов проти газети «Новий день»

Депутат Херсонської облради програв позов проти газети «Новий день»

Павло Філіпчук не зміг довести свою непричетність до втрати громадою Каховки 2,56 млн гривень за допущені недоліки під час комунальної реформи в місті, повідомляє "Новий день".

Ухвалу про закриття апеляційного провадження у справі за апеляційною скаргою депутата Херсонської облради від «Опоблоку» Павла Філіпчука 6 червня виніс Херсонський апеляційний суд. Підставою для цього стала його заява про відмову від своєї апеляційної скарги. Таким чином рішення Каховського міськрайонного суду від 1 лютого п. р. за позовом народного обранця про захист честі, гідності, ділової репутації і спростування недостовірної інформації набирає законної сили. Вказаним рішенням Філіпчуку повністю відмовлено у задоволенні позову. Також з нього мають стягнути судові витрати на користь редакції газети «Новий день» загальною сумою 9 613 гривень.

Підставою для позову депутата облради стало журналістське розслідування про навмисне доведення до банкрутства каховського комунального підприємства «Наш дім», надруковане в «Новому дні» в квітні 2018 року. Через цю комунальну реформу Державне казначейство 11 квітня минулого року заблокувало рахунки виконавчого комітету Каховської міськради. Розблокували їх лише після сплати міськрадою 2 565 652 грн на ліквідацію боргів перед кредиторами КП «Наш дім», що виникли через незаконні дії міської ради. Причому виплачувати цю суму довелося за рахунок дитсадків, інвалідів і фінансування інших соціальних програм міста. Одним із головних ініціаторів комунальної реформи, що призвела до таких наслідків, був тодішній депутат Каховської міськради від Партії регіонів Павло Філіпчук, про що сам він неодноразово наголошував публічно.

Проте в своїй позовній заяві він намагався це спростувати. Зокрема, Павло Філіпчук називав безпідставними згадування в статті про те, що його тодішні колеги з Партії регіонів ще у 2013 році назвали особисто відповідальним за допущені під час реформи комунального господарства в Каховці недоліки. Саме це, а також його махінації зі сплатою, обліком і використанням членських внесків стали причиною виключення Павла Філіпчука з Партії регіонів у 2013 році. Зазначену інформацію позивач називав недостовірною, проте жодних доказів на підтвердження своїх заяв так і не надав.

Відмовивши Філіпчуку у задоволенні позову, Каховський міськрайонний суд ще 1 лютого вказав на те, що оскаржувана ним стаття не виходить за межі журналістської свободи та допустимої критики, є повністю обгрунтованою і містить як беззаперечні факти, так і деякі оціночні судження, що грунтуються на таких же беззаперечних фактах.

Нагадаємо, що за фактом доведення до банкрутства КП «Наш дім» і спричинення збитків на 2 565 652 гривень відносно службових осіб Каховської міськради місцевим відділом поліції ведеться досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України — «службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки».

Крім того, втрата громадою Каховки вказаної суми може виявиться не останньою. Як ми вже повідомляли, Господарський суд Херсонської області почав розгляд звіту і клопотань арбітражного керуючого КП «Наш дім» Олександра Сашина. Вони стосуються погодження розміру витрат та визнання розміру основної і додаткової винагороди арбітражному керуючому, продовження строку ліквідаційної процедури підприємства та зобов’язання банківських установ закрити рахунки боржника. З урахуванням нових кредиторських вимог розміри виплат можуть становити більше 2 мільйонів гривень. Наступне судове засідання по справі призначене на 23 липня.

Олег БАТУРІН.

Читайте також:

На Херсонщині депутат обласної ради погрожує журналісту «переламати коліна».

Голова бюджетної комісії у Херсонській облраді щодня заробляв по 2135 гривень.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину