Pik
Сьогодні, 05 Грудня 2020
19.12.2018
1666
0

Денис Лошкарьов назавжди залишиться людиною свого часу

Денис Лошкарьов назавжди залишиться людиною свого часу

Херсон попрощався із засновником місцевої самооборони, 39-річним Денисом Лошкарьовим, який у суботу героїчно загинув під Маріуполем.

Як передавав ПІК, захисника поховали на алеї Героїв центрального кладовища, де покояться загиблі в «іловайському котлі» бійці батальйону «Херсон» і комбат Руслан Сторчеус…

Попрощатися із лідером Херсонської самооборони прийшло багато людей, навіть ті, хто не знав його особисто, всіх об’єднали невимовний сум і почуття вдячності Денису, за те, що він такий у нас був...

Такі жахливі події, як загибель молодих, активних, без сумніву, представників цвіту нації, наштовхують на роздуми. Люди не обирають час, коли народжуватись і жити, але час обирає людей. Денис був людиною свого часу, як і його друг Руслан Сторчеус.

Такі не можуть, не могли стояти осторонь, коли твоя країна у біді. Восени 2013-го Денис був одним із перших херсонців, які підтримали курс на євроінтеграцію і не побоялися виступити проти чинної влади, що прямувати цим курсом ніяк не хотіла.

Успішний юрист Денис Лошкарьов створює херсонську самооборону – громадське формування, якому в області аналогів не було. Підрозділ бере активну участь у патріотичних акціях і охороні громадського порядку, а його лідер встигає і будівлю ОДА обороняти від спроб захоплення сепаратистами, і в столицю на Майдан навідуватися.

Якщо Україні щось загрожує, я готовий поставити її інтереси вище інтересів власних, - заявив Денис в одному із своїх інтерв’ю. Денис Лошкарьов часто бував у херсонському наметі, який встановили вже у перші дні Революції Гідності на майдані Незалежності. У Києві голова Херсонської самооборони був і на той момент, коли вбили перших майданівців. Вже зараз у соцмережах його друзі виставили унікальну світлину, на ній Денис Лошкарьов несе фото Сергія Нігояна… Обох патріотів нема серед живих…

Тільки життя Дениса обірветься на українському сході, майже через чотири роки після розстрілу майданівців.

У день загибелі Дениса дуже влучний коментар на своїй сторінці у Фейсбук написав громадський діяч Олег Зайченко:

«Не треба боятися ранньої смерті. Треба боятися порожнього життя. Смерть – унікальна річ. Вона, як останній акорд, який робить всю композицією або провальною, або геніальною. Вона, як знаменник, що підводить підсумки… Денисе, тобою пишатимуться покоління. Кожен загиблий на війні за нашу свободу – надбання нації», - зазначив Олег Зайченко

Смерть патріота супроводжується непростими днями і датами. Так, загинув Денис Лошкарьов у день, який в історію України назавжди увійде як незабутній і переломний – 15 грудня країна отримала єдину помісну церкву. Поховали ж лідера самооборони на Святого Миколая, який вважається покровителем всього воїнства.

І можна не любити те пафосне «герой свого часу», але герої, вони спочатку живуть серед нас, і лише потім про них пишуть романи і знімають кіно, часто – посмертно. До речі, вже сьогодні, у день прощання з Денисом Лошкарьовим, у Херсоні прозвучала пропозиція назвати його ім’ям одну з центральних вулиць.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину