Pik
Сьогодні, 15 Ноября 2018
Спецрепортаж
09.11.2018
319
0

День української мови у Херсоні: Міцкевич, диктант та українська пісня

День української мови у Херсоні: Міцкевич, диктант та українська пісня

Відзначити День української мови та писемності представників творчих спілок Херсонщини запросили в облмуздрамтеатр Фонд громади Херсона «Захист» та депутат облради Юрій Рожков, передає ПІК.

юрий рожков

У затишному театрі-кафе зібралися відомі письменники, поети, журналісти, актори та музиканти, громадські діячі. Говорили про те, що ще не так багато звучить української мови на вулицях наших міст, у кав’ярнях,  як хотілось би. Люди вставали і розповідали про власний досвід – як вчили мову, як тепер привчають себе спілкуватися у побуті  українською мовою.

Звучали пісні українською, гарна музика – невеликий концерт створив справжній святковий настрій.

«В одній залі з такою кількістю талановитих людей я ще не був. У нас разом з фондом міста Херсон «Захист» виникла ідея організувати таке свято. Ви нескінчене джерело з якого ми можемо брати українське слово», - відзначив депутат облради та меценат Юрій Рожков.

юрий рожков

Він не обмежився лише компліментами, але й представив книгу   перекладів українською мовою сонетів Адама Міцкевича херсонської поетеси Людмили Степаненко.

«Ви не лише пишете українською мовою власні твори, але й перекладаєте твори відомих письменників та поетів наших сусідів, для того, щоб не було ворожнечі між народами», - відзначив Юрій Рожков. І зачитав один з кримських сонетів Міцкевича українською мовою.

Василь Загороднюк, голова Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України, у свою чергу, каже: приємно, коли політик та бізнесмен читає напам’ять поезію. «Мова – це один з найпотужніших, найсильніших державотворчих чинників. Коли взяти найбільш розвинені країни світу – наших сусідів і за океаном, там мові приділяється належна увага», - каже Загороднюк.

День українською мови у Херсоні: Міцкевич, диктант та українська пісня

Наша мова пережила багато негараздів, циркуляри, які її забороняли, каже Василь Загороднюк. «Але вона вижила – це ознака сили», - підкреслив голова НСПУ. Знати рідну мову – це ознака культури, ознака сили. Він  також представив книги херсонців, які вийшли друком останнім часом.

Відомий український поет Анатолій Кичинський розповів, що хочеться йому  відредагувати: День української мови, її писемності та її пісенності.

День українською мови у Херсоні: Міцкевич, диктант та українська пісня

«Мовознавці всього світу визнали, що найбільше народних пісень сотворив український народ. В одних наукових працях називається цифра більше 300 тисяч, в інших працях - до 500 тисяч. І коли думаєш собі, це ж не збирався весь народ докупи і сотворив ту чи іншу пісню, це ж кожна людина написала слова, музику, потім співалися ці пісні. Імена композитора і поета забувалися, а пісня ставала народною», - каже Кичинський.

Українська мова ще й дуже мелодійна – нагадав поет. «Мовознавцями всього світу визнано три наймелодійніші мови – італійська, українська та фарсі», - каже Кичинський.

«Хотілося б, щоб від нашої зустрічі були якісь конкретні результати – щоб я на вулицях Херсона чув від херсонців, що вони спілкуються своєю рідною мовою», - каже Кичинський.

Поет та журналіст Анатолій Марущак відзначив, як добре, що зібралися люди різних творчих напрямків.

День українською мови у Херсоні: Міцкевич, диктант та українська пісня

А голова правління фонду громади Херсона «Захист» Лариса Польська запропонувала проводити такі зустрічі частіше. Вона розповіла про власний досвід – росіянка за походженням, виросла в російськомовному середовищі, проте вона вивчила українську мову.

Лариса польская

«Знаєте, я росіянка за походженням. Але спитайте мене і я без вагань вам скажу – я українка», - каже Лариса Польська.

Отець Євген також розповів – вчить українську мову. А прикладом йому є херсонка - прихожанка. 

отец Евгений

«Була жіночка, яка підійшла до мене і сказала: я тепер буду розмовляти, спілкуватися і сповідатися лише українською мовою», - поділився отець Євген. Ця жінка, як розповів він, сама вчителька, але постійно вивчає українську мову: «Каже мені: чужу мову можна вивчити і підтримувати рівень. А свою треба вчити все життя».

Отця Євгена надихнула ця херсонка і він поділився на сьогоднішній зустрічі – теж вирішив розмовляти українською мовою не лише під час служби, але й повсякденному житті.

«Це наше зібрання і є нашою особливою молитвою до Бога, бо наша мова не лише співуча, вона ще й молитовна. Спочатку було слово і наше слово - це початок для нас з вами», - каже отець Євген. 

І голова правління обласної організації Національної спілки журналістів Валерій Долина, який багато років очолював ТРК «Скіфія», також вчиться.

Валерий Долина

Під час виступу він розповів: сьогодні писав разом з багатьма українцями Диктант єдності. «Закликаю, хто досі не писав, наступного року – приєднуйтесь», - каже відомий журналіст.

День українською мови у Херсоні:

День українською мови у Херсоні:

День українською мови у Херсоні:

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину