Pik
Сьогодні, 12 Июля 2020
14.08.2019
1588
0

Де межа беззаконня у кредитно-майнових історіях Херсона?

Де межа беззаконня у кредитно-майнових історіях Херсона?

У Херсоні розгорнулась квартирна епопея. Чого чекати, якщо ти береш кредит і не маєш можливості його повернути? Звичайно – виселення, після судового рішення. І фінансовій установі, яка давала тобі кредитні кошти, – байдуже, якщо ти хоч копійку не повернеш, майно заберуть примусово. Саме про те, що гроші потрібно віддавати, пам’ятати необхідно кожному, хто в життєвій ситуації вимушений йти до банку. А ще – договір про кредит чи іпотеку, перш ніж підписувати, необхідно уважно читати. Розуміючи і той факт, в якій країні несподіванок ми живемо. Особливо це стосується родин з неповнолітніми дітьми.

ПІКпоспілкувався з усіма сторонами конфлікту ( розбиралися в ситуації задля того, щоб спробувати захистити права неповнолітніх дітей).

Ірина Загородська:

«Я проживаю в Херсоні. На даний момент у нас діє група осіб, яка скуповує квартири з торгів, завдяки органам виконавчої служби, за копійки. Це організовано спеціально. Практично в усіх постраждалих є малолітні діти. Ми намагаємося оскаржити, що це незаконно. Судді та нотаріуси одні й ті ж. Можливо у нас один виконавець на усіх. Що вони роблять? Коли у них є рішення суду вони вриваються до квартир. У мене молодшій дитині було півтора роки і вони дали мені три дні на виселення. У наших справах фігурують одні й ті самі люди: Устинов Денис, адвокат Афанасьєва Жанна. Їм видається відповідна довіреність. Причини: у нас у всіх маленькі борги у виконавчій службі, кредитні борги, ті які ми не брали на придбання квартири, а брали під заставу квартири. У більшості – аналогічна ситуація. Співробітники банку співпрацюють з виконавчою службою. Передають цю інформацію. Вони продають без оцінок, не беруть дозвіл у органу опіки і піклування, у нас неповнолітні діти. На даний момент ми об`єдналися. Нас п’ять сімей. Ми просимо правоохоронні органи об`єднати наші справи. Мою квартиру придбав Шеліганов Владислав. По моїй справі суддя прийняв рішення виписати, висилити, позбавити права власності. При цьому не запросивши органи опіки і піклування. Вони вказують, що непотрібно брати дозвіл».

Людмила Ярмолай:

«Вони без оцінки продають мій дім. Через 10 днів вносять основну суму,– стають переможцями торгів і оформлюють право власності. 6 січня Устинов Денис зі своїми тітушками приходять до мого дому. Я на роботі, а вдома вагітна дочка з маленьким 3-річним онуком і зять. Вони пред’явили ксерокопію довіреності від Рогалі, який являється переможцем торгів, а Устинов представник хазяїна. Ми викликали поліцію. Довго вели переговори. Вони нам сказали, що до 25 січня дають нам час, щоб ми забрали свої речі, своїх дітей та залишили домову книгу. Він сказав, що це його нерухомість і залишив у нашому будинку людину. Потім ми дізналися, що ця нерухомість дійсно на ньому, просто оформлена на Рогаля. Ми подали до суду заяву щодо визнання торгів недійсними. На що суддя Прохоренко написала, що ми втратили право власності. Причина – не з`явилися в момент виселення. Справа стоїть на місці. Я півтора роки просила, щоб наклали арешт на будинок. Це повинна ініціювати поліція. Вони мені сказали, що немає підстав».

Всі постраждалі в цій майновій ситуації надто часто згадують ім’я Андрія Рогалі, якого ми теж попросили, посилаючись на документи, прокоментувати нам ситуацію, навколо майна, яке він офіційно купив з торгів, але там чомусь виявилися малолітні діти і далі ситуація виглядає як організовані неправомірні схеми.

Андрій Рогаля:

«По-перше я, як кожна нормальна людина, дуже добре розумію родини, які опинилися в такій життєвій ситуації. Але жодним чином я не порушував закон, а якби знав, яка дискредитація чекає мене з приводу купленого майна на офіційних торгах у офіційних установ, які мають законне право продавати заставне майно – я б ніколи його не купував. Але по факту: у період з кінця 2015 року по 2016 рік мною було придбано декілька об’єктів нерухомості з державних торгів! Ці об’єкти нерухомості були придбані офіційно на незалежних торгах на задекларовані мною кошти. Відповідно в мене є усі свідоцтва на право власності по об’єктам, які були придбані з «Сетаму», є всі протоколи проведення торгів, квитанції про оплату в банках, є рішення судів. По трьом, із чотирьох справ, ми вже виграли всі суди.

 

Тепер щодо кожної справи окремо. Квартира Ярмолай. Одна з кримінальних справ, яка начебто відкрита звучить таким чином: прошу прийняти міри до громадянина Рогаля А.В. та виконавчої служби, які разом шахрайським методом заволоділи моїм будинком. По цьому майну було три етапи торгів. Як виконавча служба разом з фізичною особою шахрайським методом заволоділа будинком? На перші торги ніхто не зареєструвався. Другий етап торгів – знову ніхто не придбав. На третьому етапі – я придбав цей лот. У результаті пані Ярмолай подала на мене позов до суду, який я, відповідно, виграв.

Справа Колісника. На момент взяття іпотеки, дітей у квартирі прописано не було. Кредит він отримав 15 квітня 2008 року, а дітей прописав 9 липня 2008 року. Усі відповідні документи, які підтверджують ці факти, у мене є. Відкриваємо закон про іпотеку, умови договору про іпотеку і читаємо: ЗАБОРОНЕНО в іпотечне житло прописувати неповнолітніх дітей до моменту завершення іпотечного договору та погашення всієї суми боргу по кредиту. Більш того, банк не надав би кредит, якби діти були прописані в квартирі, бо це ризики для установи. Кредит не було повернено і банк подає до суду, виграє і віддає майно на продаж для повернення коштів. Тому і в цьому випадку ми виграли всі суди.

Наступна ситуація – стосовно Вікторових та Сагатових.
Пані Сагатова дає завдаток в сумі 160 000 грн Вікторовим, які продають їй квартиру вже в кредитних боргах і її про це не    попереджають. Беруть кошти і в цей же день купують на цю суму квартиру своїй неповнолітній дитині. Виписуються з квартири, на яку через 10 днів Сагатова та Вікторови повинні були оформити договір куплі-продажу на всю суму, але тут банк накладає арешт на дану квартиру за борги. Звичайно, що Сагатова не може вже купити це майно, а Вікторові не можуть його продати. В банк не йдуть, не шукають спільно з банком вихід з ситуації. Починається тривалий і брудний процес судів. Сагатова зрештою повертає, через суди, свою суму завдатку, 160 000 грн, при цьому вона так і не може придбати цю квартиру, бо банку гроші ніхто не повертає. Тому банк реалізовує квартиру. Ми з торгів купуємо її, не знаючи про ці всі махінації, схеми і ухиляння. Сагатова всі ці роки прожила в квартирі, не будучи її власником та ще й прописала в ній свою родину. Звичайно, що я пішов до суду, виграв і виписав цих людей. Бо вони не були власники цієї нерухомості жодного дня. Але потім Вікторови та Сагатови неправдиво свідчили в суді про те, що в них немає житла і живуть вони в одній квартирі дві родини! Звичайно, що цю неправду ми легко довели – виграли всі суди і касацію.

Сім`я Мельникович, а саме Олександр придбав квартиру в жовтні 2007 року в іпотеку. У грудні 2007 року свою 2-річну доньку вони зареєстрували в квартирі, яка є іпотечним майном, що йде у розріз закону про іпотеку. Крім того, господар цього іпотечного майна пішов з родини. За квартиру відповідно ніхто банку не платив, тому борги почали рости. Як буде діяти в такій ситуації банк? Звичайно, що подасть до суду, виставить на реалізацію, щоб повернути свої кошти. Оскільки борги зростали, щоб вирішити цю проблему, сам пан Олександр Мельникович особисто підписав заяву, що йому відомо про перехід права вимоги майна до громадянина Рогаля Андрія Вікторовича із забезпеченням виконання щодо погашення заборгованості позики, пені за кожен день відстрочки... Більш того, у 2013 році там прописують ще одну дитину, але вже під іншим прізвищем. Наразі Мельникович, це єдина з ким у мене тривають суди, які вона повністю ігнорує. Засідання переносять. Напередодні третього засідання вона забирає позов і переподає його знову.

Я добре розумію, що в житті бувають різні моменти. Але я чітко усвідомлюю: брав кредит, погодився на умови, необхідно віддавати. І ні твоя кризова ситуація, ні криза в державі тебе не врятують. Все, що ми беремо в борг – ми повинні віддавати. Якщо не зможемо – банк поверне власні кошти через реалізацію цього майна іншим особам. Третього варіанту немає. Я офіційно купив, на державних торгах, це майно, тому і виграв усі суди».

Ми повинні були заглибитись у справу, щоб зрештою дати відповіді на запитання: що в реальності відбувається на ринку так званого заставного майна. Кожна родина – це окрема справа, яку повинні були розслідувати саме слідчі органи. Бо до них звернулися постраждалі.

Але справи не рухаються роками, змінюються слідчі, справи «висять» і тоді всі сторонни починають діяти в межах власних можливостей, щоб захистити свою правду та себе. Одна сторона йде до слідчих, активістів, волонтерів, інша в суди, до судових виконавців і до колекторів.
Чим більше правоохоронні органи бездіють – тим більше вони дають приводів у звинуваченнях на свою адресу, а їхню роботу виконують журналісти, адвокати, волонтери, активісти. Все абсолютно очевидно – дії Андрія Рогалі законні, а що в інших ситуаціях? А як бути з дітьми, які постраждали найбільше в цих майнових конфліктах? Також не потрібно забувати, що сімейний кодекс зобов`язує батьк
ів відповідати за своїх дітей.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину