Pik
Сьогодні, 27 Февраля 2021
24.02.2020
1733
0

Дамба Каховської ГЕС до весняного водопілля готова

Дамба Каховської ГЕС до весняного водопілля готова

Про те, як гідроенергетики готуються до проходження весняного водопілля, фахово розповів головний інженер Укргідроенерго Вадим Рассовський.

За його словами цьогоріч не варто перейматися проблемою водопілля, адже оскільки кількість опадів узимку була незначною, практично не типовою для зими, то ймовірність водопілля незначна. І все ж фахівці Укргідроенерго тримають під постійним контролем це питання. Дамби на українських водосховищах не раз обстежувалися із залученням міжнародних експертів та науковців, які зробили висновок – стан гідротехнічних споруд дніпровського та дністровського каскадів водосховищ в належному стані.

Також Вадим Рассовський звернув увагу на безпечність дамб. А їх на балансі Укргідроенерго сім: шість на Дніпрі та одна на Дністрі. Вони перебувають у працездатному стані, відповідають проєктним вимогам і можуть виконувати своє функціональне призначення в заданих режимах.

«Зрозуміло, що дамби – потенційно небезпечні споруди. Але з інженерної точки зору їх надійність не викликає у нас жодних сумнівів. Спеціальні гідротехнічні підрозділи гідроелектростанцій щодня моніторять стан експлуатації дамб. Є регламент спостережень, є інструментальний контроль, є нормативи, згідно з якими проводиться робота. Раз на п’ять років гідроспоруди обстежує спеціалізована міжвідомча комісія, до якої входять фахівці різних галузей. Остання така перевірка проводилася улітку 2019 року. За її висновками, з нашими дамбами все в порядку», - зазначив головний інженер, тож приводів для занепокоєння немає.

Будівництво Каховської гідроелектростанції у п’ятдесятих роках минулого сторіччя утворило на Дніпрі найбільше за обсягами води Каховське водосховище об’ємом 18,2 км3 . Регулювання стоку - сезонне. Загальна довжина напірного фронту Каховського гідровузла 3650 метрів, а пропускна спроможність 22 492 м3 /с при напорі 16,0 м.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину