Pik
Сьогодні, 05 Июля 2020
Спецрепортаж
25.05.2019
2055
0

Чулаківська ОТГ на Херсонщині: об’єднані за спільним бажанням (фоторепортаж)

Чулаківська ОТГ на Херсонщині: об’єднані за спільним бажанням (фоторепортаж)

Журналісти регіональних медіа відвідали населені пункти Чулаківської сільської ОТГ. Прес-тур організувало регіональне відділення «Асоціації міст України» в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування» (ПУЛЬС). Досвід громади, як і сама історія її утворення, заслуговують на те, аби поширювати досвід та можливість застерегти скептиків децентралізації від стереотипів та поширюваних міфів. Дві сільські ради Рибальчанська та Чулаківська у 2017-му створили ОТГ на засадах добровільності, всупереч затвердженому на той час Перспективному плану формування територій громад області. Відповідно до нього сільради входили до різних потенційних ОТГ. Довго очікуючи на погодження об’єднання з незговірливими сусідами, обидві не стали чекати, втрачати кошти та можливості розвитку й вирішили поєднати долі, не зважаючи на об’єктивні ризики та застереження ззовні.

Чулаківська сільська рада розташована в степовій центральній частині Голопристанського району вздовж траси в напрямку чорноморського узбережжя

Спочатку журналістів зустріли в Чулаківській сільській раді. Сільський голова Світлана Корольова ознайомила присутніх з основними джерелами наповнення місцевого бюджету, співпрацю з фермерськими господарствами та взаємини з одноосібниками.

Адже земля є головним джерелом сільського благополуччя.

На жаль, села потерпають від дефіциту робочих рук, адже майже третина працездатного населення виїхало на заробітки. А в аграрний сезон збирання врожаю села наповнюються заробітчанами, котрі приїздять з інших регіонів. Нерідко чимало з них стають об’єктами, до яких потрібно залучати підвищену увагу правоохоронних органів. Світлана Корольова розповіла про те, яким чином доводиться розв’язувати проблему охорони правопорядку на території ОТГ при катастрофічній нестачі кадрів дільничних.

Отриману державну субвенцію, не зважаючи на різницю у кількості населення поділили навпіл та спрямували на загальноосвітні школи в Рибальчому та Чулаківці

Залучаються також позабюджетні кошти на благоустрій. Проектною діяльністю займається громадська організація, яка причетна до багатьох добрих справ, реалізованих спільно з громадою.У Чулаківський сільський раді приділяють багато уваги спорту. У селі найкраще футбольне поле у районі. Пограти у футбол сюди приїжджають команди не лише з Херсонщини.Також Чулаківка славиться волейбольними командами. Спортивній залі яка є у чулаківській школі можуть позаздрити школи у містах.

Рибальченська сільрада цілком виправдовує свою назву – розпростерлася на берегах та в заплавах мальовничого Дніпро-Бузького лиману.

Традиційним заняттям місцевого населення було і залишається рибальство.

Рибальче та Чулаківка територіально мають спільну межу, однак навіть дороги між ними немає. Поки що про неї тільки мріють як про дороге задоволення. А сполучаються в об’їзд.

Голова ОТГ Світлана Корольова та в.о. старости села Рибальце Сергій Трофименко кепкують, що здійснюють керівництво громадою он-лайн. Насправді ж відстань в об’їзд для них не перешкода. Вони чітко розподілили обов’язки та узгоджують діяльністьОкрім рибальства в Рибальчому швидко розвивається вирощування екологічно чистої продукції фермерами-одноосібниками, поки це здебільшого ягідництвоАле залучаються науковці та міжнародні громадські організації.

Найкращі стажуються за кордономУ Рибальчанській школі понад 20 років не було централізованого опалення, класи отаплювали буржуйками. Після об'єднання с Чулаківкою тут відремонтували котельнюЛітом школу чекає продовження ремонтуМісцевий дитсадочок забезпечено усім необхідним

Активно розвивається туризм

Місцевим бізнесом створюються бази "Зеленого туризму"

Знайомлячись з двома різними моделями економічного розвитку, поєднаними в одній громаді, журналісти пройшлися вулицями населених пунктів.

Родзинкою подорожі громадою стала екскурсія на катері мальовничими каналами, лиманом та підйом на один із 20 найвищих маяків світу – Аджигольський. Майже 70-метровий велетень, якому понад сто років, є окрасою краю та унікальною пам’яткою – витвором генія всесвітньо відомого інженера Шухова. З висоти пташиного польоту оглянули красоти рибальського краю.

Побувавши в ОТГ, поспілкувавшись з його жителями, почули найпозитивніші відгуки про наслідки децентралізації на цій території. Скажімо, зі слів педагогів обох шкіл, упродовж 20 років через безгрошів’я місцевих бюджетів не вдавалося вирішувати проблеми, проводити капітальні ремонти, забезпечувати новими меблями та новітнім устаткуванням. Сьогодні навіть школа, в якій навчається 80 учнів, тут забезпечена надсучасними дошками на основі мультимедіа, яким немає рівних у районі. Сучасні ремонти, перекриття дахів, заміна систем опалення, придбання кухонного начиння для харчоблоків, ремонт спортзалу, повністю заміна вікон та дверей, перестилання сотень квадратних метрів тротуарної плитки на шкільних подвір’ях. Все це наслідки децентралізації та прагнення людей змінити свою долю та вдихнути життя в села. 

«За 2 роки в громаді зроблено більше, аніж за останні два десятиліття», - підсумовують зроблене самі жителі. І ці досягнення справді вражають!

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину