Pik
Сьогодні, 13 Грудня 2018
25.02.2018
884
0

Плакати чи сміятись: як херсонські депутати голосували по порогу «ProZorro»

«Чорна п’ятниця» для депутатів Херсонської міськради

Депутати Херсонської міської ради на сесії у п'ятницю, 23 лютого,  спочатку зменшили для установ і комунальних підприємств міськради мінімальну суму закупівель за бюджетні кошти товарів і послуг, при якій це обов'язково має здійснюватись лише через публічну систему ProZorro, із 200 тис. до 30 тис. гривень. А потім знову проголосували за підняття даної суми до 200 тис. гривень, повідомляє ПІК.

Депутати як господарі слова

Згадаймо, як депутати міської ради, як справжні господарі свого слова, спочатку приймають рішення, а за кілька годин від нього відмовляються.

"Пропозиція Романюка (депутата міськради Олега Романюка - ред.) по порогу ProZorro 30 тис. гривень. Визначайтесь", - сказав на початку сесії депутатам при розгляді даного питання головуючий на сесії міський голова Володимир Миколаєнко.

Як зазначив у виступі на сесії депутат міськради Артем Кияновський, дане питання щодо ProZorro є абсолютно правильним і справедливим. "І я вважаю, що сьогодні воля депутатів і громади зменшити цей самий (поріг ProZorro - ред.)... У даній ситуації є необхідність нам проявити моноліт і всім проголосувати", - заявив у виступі на сесії депутат міськради Артем Кияновський.

За його словами, зменшення у місті порогу ProZorro до 30 тис. гривень не призведе до великих ускладнень. "Це створюватиме незручності лише керівникам комунальних підприємств. Нічого страшного не буде. Менше "спиляєте" (бюджетних коштів - ред.)",- заявив Кияновський.

Відтак, в результаті поіменного голосування поріг закупівель через систему ProZorro у 30 тис. гривень для установ і комунальних підприємств міськради підтримали 38 депутатів. 1 депутат утримався. Проти не висловився жоден із депутатів, присутніх у сесійній залі під час голосування.

Але під кінець сесії депутат міськради Ірина Ценкер, для когось несподівано, а хтось передбачав, що не все буде просто з цим питанням,  у своєму виступі закликала депутатів знову розглянути дане питання і повернути у місті мінімальний поріг закупівель через систему ProZorro у 200 тис. гривень.

І депутати теж підтримали цю пропозицію. За повернення мінімального порогу ProZorro в 200 тис. гривень під час бюджетних закупівель проголосували 30 із 41 депутата, присутніх у сесійній залі на момент голосування. 1 депутат висловився проти, і 10 - не голосували. Проте, на цей раз голосування по даному питанню не було поіменним.

Нагадаємо, що 30 листопада 2017 року на сесії Херсонської міської ради депутати підняли для установ і комунальних підприємств міськради мінімальну суму закупівль за бюджетні кошти через систему ProZorro з 30 тис. гривень до 200 тис. гривень.

То шкідництво чи флюгеризм?

Після прийняття рішення у соцмережах почали обговорювати такий «флюгеризм» херсонських депутатів.

Журналіст Євгенія Вірлич написала про два рішення: на її думку, «інакше і бути не могло. Ми ставили ставки: хтось із відмивачів коштів це зробить чи просто міський голова не підпише проект?».

Депутат міської ради Андрій Дмитрієв спочатку пояснив у пості, чому так потрібно було приймати ранкове рішення в системі бюджетних закупівель.

«Сьогодні, під пильною увагою громадськості, були проголосовані зміни в системі бюджетних закупок. Таким чином, є шанс, що херсонські комунальні підприємства і розпорядники коштів Херсонської міської ради почнуть проводити закупки товарів та послуг вище 30 тисяч гривень через систему електронних торгів. Це дасть можливість будь-якому підприємцю пропонувати свої товари та послуги при закупках за бюджетні кошти публічно та прозоро. Зараз ми стикнемося з диким спротивом», - написав він.

А потім прокоментував вечірнє голосування - про  відміну рішення: «Не довго музика грала», «рішення, прийняте чотири години тому успішно відмінили».

У свою чергу, депутат Ірина Ценкер, на прохання прояснити ситуацію з голосуванням під одним з постів, написала  так: «Ні, нехай вам Андрій Дмитрієв прояснює, який на цьому піариться і займається шкідництвом. Вам буде краще від нього почути те, що ви хочете почути, а не те, що є насправді».

Аргументи - у чому саме полягає шкідництво, так і не прозвучали. Хоча, напевне, пояснення були б доречні. 

 

Читайте також:

У сесійній залі Херсонської міської ради кричали і штовхались

У херсонській поліції порадили скаржитись на них у прокуратуру

Володимир Миколаєнко: «Позицію прокуратури ми почули»

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину