Pik
Сьогодні, 15 Июля 2020
15.03.2018
2738
0

Історія Олександра Шумкова: чому Україна не помічає ще одного бранця Кремля?

Чому Україна не помічає ще одного бранця Кремля? (відео)

Херсонські активісти та рідні продовжують боротьбу за визволення Олександра Шумкова – херсонця, який за нез’ясованих обставин потрапив у Росію і вже 7 місяців перебуває у брянському СІЗО, передає ПІК.

Хто він – Олександр Шумков

Були звернення у Держприкордонслужбу, МЗС, рідні та активісти домагаються аби Олександра Шумкова включили у список бранців Кремля. У той же час, днями з’явилась дивна  інформація від військової прокуратури.

У прокуратурі вважають, що Олександр Шумков…дезертирував – «перетнув державний кордон України в напрямку Російської Федерації через пункт пропуску «Бачівськ» Сумського прикордонного загону та до теперішнього часу ухиляється від проходження військової служби, на територію України не повертається». Враховуючи, що достеменно відомо, де саме знаходиться Олександр Шумков і що він офіційно заявляє про своє бажання повернутися додому, заяви військової прокуратури звучать дивно, якщо не цинічно. 

Ми запросили у прес-центр «ПІК» активістку Наталію Вотеічкіну, маму Олександра Шумкова - Ларису Шумкову та його тітку – Людмилу Шумкову. Вони відповіли на запитання – чи хоче Олександр повернутися в Україну, яку допомогу отримує від держави та які наступні дії тих, хто бореться за звільнення бранця Кремля.

«Ми вирішили звернутися через ЗМІ до громадян України з метою визволення бранця Кремля Олександра Шумкова. Я хочу нагадати, що Олександр Шумков, він херсонець, він військовослужбовець, це людина, що брала участь у подіях зими 2013-2014 року, це патріот України, це людина, яка має вищу юридичну освіту, і все життя намагається розбудовувати Соборну, самостійну Українську державу», - каже Наталя Вотеічкіна.

Як громадянина України вивезли  в Росію – питання відкрите

«Зараз Олександр Шумков 7 місяців знаходиться у СІЗО міста Брянськ, зник він у середині серпня 2017 року. Досі обставини зникнення нам достеменно не відомі. Є напівофіційна інформація про перетин кордону паспорта Олександра Шумкова 23 серпня. В офіційних повідомленнях час перетину кордону змінюється. Зараз ми подали запити в Державну прикордонну службу з метою встановити все ж таки дату і час дійсного перетину кордону Шумковим і зробили ще декілька запитів в інші інстанції для того, щоб мати більш-менш зрозумілу офіційну позицію», - каже Наталія Вотеічкіна.

Бранця у російському полоні не помічають?

«Я думаю, що держава Україна повинна дбати про своїх громадян. І ми зараз звертаємося до високопосадовців, які мають можливості, по-перше, забезпечити юридичну та всебічну допомогу Олександру Шумкову в Російській Федерації. А також про допомогу родині, тому що фінансові витрати на адвоката, на передачі, на поїздки, не лише в СІЗО, на судові засідання, а взагалі – поїздки по Україні для вирішення питань повернення Олександра в Україну – вони достатньо важкі для родини. Ми дуже сподіваємося на допомогу, дуже сподіваємося, що в найближчий час ми вирішимо цю проблему і Саша повернеться в Україну», - каже активістка.

Чому Шумкова досі не включили у список політв’язнів

«Минулого тижня офіційно звернулися до МЗС з питання включення Олександра Шумкова у список політв’язнів, яких Україна планує до обміну, тому що чомусь саме Олександра Шумкова в списках, які були проголосовані верховною Радою, немає.

Тому ми звернулися до МЗС з питанням чому він не включений, з проханням включити його в ці списки і з проханням допомогти фінансово людині. Адже в держбюджеті заплановані кошти на допомогу родинам політв’язнів, але чомусь родину Шумкова оминають всі ці заходи. Уже пройшло 5 днів робочих (станом на 14 березня 2018 року – ред.) для реакції на інформаційний запит, але досі відповіді ми не отримали. Ми з завтрашнього дня (15 березня – ред.) ми розпочнемо процедуру або звернення до омбудсмена Лутковської, щоб отримати відповідь від МЗС», - пояснила подальші дії Наталія Вотеічкіна.

Адвокат розказує, що Сашко дуже добре тримається

Мама Олександра Шумкова - Лариса Шумкова, переживає за сина, адже безпосереднього зв’язку з ним зараз вже немає, зв'язок з ним тримають лише через адвоката.

«На даний час зв’язку з ним немає. Ми були на суді – це була остання зустріч 2 лютого, це останній раз ми його бачили. Після цього нам побачення не надали. Ми йому після цього писали листи, я так розумію, що він ці листи не отримував, і його листи до нас не передавали. Зв'язок ми підтримуємо лише через адвоката, який може з ним зустрічатися, у нас такої можливості немає. З адвокатом контактуємо лише телефоном, переписуємося, адже він знаходиться в іншій країні, в Росії, в Москві», - каже мама Олександра.

Мама розповіла, що на останньому засіданні Олександр витребував, щоб йому надали перекладача з російської мови на українську. «Вони довго шукали цього перекладача, бо в Брянську їх нема. Знайшли когось свого, без диплому перекладача, з корочкою про курси, - каже жінка. - Мови цей "перекладач" української не знає, це була пародія на українську мову, але на наступному засіданні суддя на це не звертав уваги. Адвокат подавав клопотання, щоб замінили перекладача, але ніхто на це увагу не звернув».

Вона також каже: наразі єдина підтримка від держави те, що сина у російському СІЗО відвідує консул. «Його консул відвідує в СІЗО, але на суд вони (представники українського  консульства - ред.)  не з’являються. Це все», - каже мама.

Шумков готовий жертвувати собою. Чи має Україна жертвувати ним?

Людмила Шумкова, тітка Олександра каже: племінник дуже хоче повернутися додому. Тому її дивують заяви військової прокуратури, адже додому він не повертається не тому, що не хоче, а тому, що перебуває у російському СІЗО.

«Він сподівається на повернення в Україну, сподівається на підтримку МЗС, Міноборони для його повернення в Україну. У консульському звіті було зазначено, що за сприяння адвоката Олександр Шумков очікує на звільнення з огляду на відсутність у його діях складу злочину проти РФ, демонструє готовність повернутися в Україну і продовжити службу в Збройних Силах України», - каже Людмила Шумкова.

Дивна поведінка військової прокуратури

«Формально Олександр був солдатом військової частини – але це формально. Фактично з 2015 року по березень 2017 року він був прикомандирований до військової прокуратури, його залучати як спеціаліста для проведення оперативно-слідчих дій (на руках у родини є документи, які підтверджують його тодішній статус - ред). Зараз військова прокуратура каже про те, що взагалі не знає про те, хто такий Олександр Шумков, що вони не знають, що це за людина, що він з ними не співпрацював.

Сам Олександр через адвоката передав, що здивований, що проти нього в Україні порушені якісь кримінальні справи», - каже тітка Олександра Шумкова.

Рідні переконані, що Олександр потрапив у Росію не з власною волі. 

«У нас є зв’язок з адвокатом і через адвоката Сашко передав, що він там тримається, і він говорить про те, що якщо він справжній український націоналіст, то він мусить жертвувати собою заради перемоги України. Він каже, що його така жертва мізерна у порівнянні з тими побратимами, які загинули. А такі як Левко Лук’яненко та Степан Хмара по 30 років віддали, відсидівши у тюрмах», - додає тітка Олександра Шумкова.

Залишається лише питання – чи готова Україна жертвувати своїми синами і чи готова витягувати з російської буцигарні херсонця Олександра Шумкова. 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину