Pik
Сьогодні, 19 Июля 2019
10.01.2019
4611
2

Чому повстали голови ОСББ в Херсоні?

Чому повстали голови ОСББ в Херсоні?

Сьогодні в Херсоні на акцію протесту вийшли голови ОСББ. Під стіни ОДА майже півтори сотні керуючих багатоповерхівками привела несправедливість, яка неминуче веде у скруту.

З 1 січня керівники ОСББ отримали нові платіжки від «Обленерго». Мало того, що енергетики вимагають розрахуватися за комунальне освітлення авансом, себто, заплатити наперед, так ще й суми нараховані зі значним підвищенням…

Люди кажуть, це так компанія-монополіст поспішає виконати постанову НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг), прийняту 21 грудня 2018 року. Дана директива у споживанні послуг прирівняла об’єднання співвласників багатоквартирних житлових будинків до промислових підприємств. Відтак за комунальне освітлення і електроенергію, на якій працюють ліфти, ОСББ тепер мають платити як виробничники.

За словами керівників об’єднань, суми у платіжках збільшилися мінімум на 50%. На такий «сюрприз» в ОСББ не розраховували, тож не залишиться нічого іншого, як піднімати тариф за квартплату, або ж жити з темними під’їздами і без ліфтів…

50317009_2244322789141860_3040509513225469952_n

Віктор Тоцький очолює одразу чотири ОСББ - «Берег-5», «Берег-9», Патона, 5, Патона, 9 у Корабельному районі Херсона. Чоловік шокований рішенням НКРЕКП. Він відповідає за безперебійну життєдіяльність чотирьох багатоповерхівок, де понад 700 квартир. І якщо ще донедавна 1000 кВт обходилася ОСББ у 1680 гривень, то за новими платіжками це затягне на 2900 гривень.

– Ви уявіть собі, це десь 20 під’їздів. Що буде, якщо зупиняться ліфти, бо ми не зможемо їх оплачувати? Для того, щоб сплатити за підвищеним тарифом, ми маємо проголосувати за підвищення нашого кошторису. Це треба проводити загальні збори, а це час, та суть навіть не в тому. Чи потягнуть мешканці нову квартплату?, – зазначив голова правління ОСББ «Берег-5», «Берег-9», Патона, 5, Патона, 9 Віктор Тоцький.

До пікетувальників вийшов директор Департаменту Херсонської ОДА Сергій Тригуб. Чиновник нагадав, що не в компетенції обласної влади регулювати тарифи на електроенергію, це виключно прерогатива НКРЕКП. Разом з тим він зазначив, що за дорученням голови ОДА Андрія Гордєєва вже підготовлені лист на Кабінет Міністрів України і звернення на НКРЕКП із проханням втрутитися в ситуацію. Також за інформацією посадовця, буквально завтра має відбутися перше в цьому році засідання Нацкомісії з питань державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, на якому начебто розглядатиметься питання ОСББ. Чиновник залишив свій номер телефону ініціативній групі акції протесту і обіцяє тримати ситуацію на контролі.

Херсонці сказали, що чекатимуть на результат засідання НКРЕКП.

Новини по темі

 

Коментарі

Володимир Іванович, 10.01.2019
Голови ОСББ мають створити свою Раду, яка б ефективно відстоювала права мешканців міста. Оскільки, міська влада, наразі, не помічник людям, а скоріш "суперник".. Хто кого переможе, покаже час.
Іра, 11.01.2019
При чем тут міська влада, тарифи дает Київ.

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину