Pik
Сьогодні, 22 Вересня 2020
31.08.2017
1051
0

Чому кавуни продають за космічними цінами?

Чому кавуни продають за космічними цінами?

У цьому році ціни на кавуни вражають українців своєю космічністю, передає ПІК.

Так, у Херсоні на Центральному ринку кавуни коштують від 6 грн/кг, на овочевих лотках від 5 грн, а у супермаркеті «Сільпо» взагалі 7.99 грн/кг, а кавун без кісточок 15.99. Для порівняння, у минулому році ціни на кавун були в 2-3 рази нижчі, ніж у теперішньому.  

Читайте також: біда  в тому, що є тіньовий плодоовочевий ринок

Тож з такими цінами не кожен зможе собі дозволити, як раніше, досхочу наїстися кавунами.

Чому ж у цьому році ця солодка ягода така дорога?

На це питання у соцмережі Фейсбук відповів гендиректор Української асоціації постачальників торгівельних мереж Олексій Дорошенко.

«Вирощування бахчевих це високорентабельний бізнес, але цей рік став важким як для виробників, так і для споживачів. Погода цього року стала несподіванкою, і навіть до кінця травня усі очікували заморозків. Кавуни ж можна висаджувати коли середня температура 10֯С, а краще - ще більше. Тому саджали вже пізно. А потім була аномальна спека, що потребувало постійних поливів», - розповів Дорошенко.

За його словами, ті, хто займається кавунами стали також заручниками ситуації, коли ціна на мінеральні добрива в цьому році значно зросла. Це призвело до того, що їх вносилось менше, ніж потрібно. А чим менше вноситься добрив – тим більшим буде рівень нітратів.

Також Дорошенко зазначив, що значну частку вартості найбільшої у світі ягоди складає перевезення.

«В цьому році Служба автомобільних доріг почала суворо ставитись до перевищення навантаження автомобілів, яке не може бути більшим за 40 т. Для цього розвернули цілу мережа з декількох сотень вагових комплексів. Минулого року це призводило до перекриття доріг водіями фур, які могли брати на борт 60, і навіть 100т. З цієї причини руйнувались дороги навіть за один сезон. Тому стало питання перевезення кавунів не тільки фурами. В той же час у Верховній Раді лежить законопроект про річковий транспорт. Тому був обраний такий незвичайний крок, як реклама Прем’єром цього виду транспорту. Він в Україні дає лише біля 3% перевезень, в той час як сусідня Румунія біля 30% перевезень здійснює річками, що значно дешевше та екологічніше за автомобілі, не погіршує стан доріг та робить румунську економіку більш конкурентною за українську», - проінформував він.

Однак, жителів північних областей він закликав не розраховувати на другу баржу з дешевими кавунами.

«Одна баржа перевозить до 1 тис тон кавунів, в той же час в Україні вирощується більше 620 тис т. Тому щоб забезпечити навіть киян дешевими кавунами необхідно кожен день отримувати баржу», - зазначив Дорошенко.

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину