Pik
Сьогодні, 23 Січня 2020
16.08.2018
911
0

Чиновники кажуть, що херсонські медики завдяки реорганізації лише виграють

Чиновники кажуть, що херсонські медики завдяки реорганізації лише виграють

Депутати міськради підтримали 16 серпня на позачерговій сесії питання про реорганізацію лікарень Херсона, передає ПІК.

На позачерговій сесії Херсонської міської ради депутати підтримали питання «Про реорганізацію комунальних закладів «Херсонська міська клінічна лікарня ім. О.С.Лучанського», «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Афанасія і Ольги Тропіних», «Херсонська міська клінічна лікарня ім.Є.Є.Карабелеша» шляхом перетворення у комунальні некомерційні підприємства».

«У нас на позачергову сесію виноситься одне питання, - відзначив на сесії міський голова Володимир Миколаєнко. – Ви знаєте, це вимоги діючого законодавства, для того, щоб вони (лікарні – ред.) могли в нових умовах працювати, для того, щоб працівники медичних закладів отримували заробітну платню».

Проте питання все ж викликало емоції під час обговорення.

Тепер  у Херсоні рахують, скільки щодня втрачають грошей

Депутат Алла Беліченко звернулася з питанням до керівника профільного міського управління – яка необхідність розглядати це питання, скликаючи позачергову сесію.

«Світлана Віталіївна (Межерицька Світлана, начальник міського управління охорони здоров'я - ред.), поясність мені, яка необхідність у такому швидкісному прийнятті рішення сьогодні? У нас 28 (серпня – ред.) сесія, тим більше нашої комісії не було, не зібрався кворум…Ви в липні це питання зняли, не дали нам можливості у ньому розібратися. Тепер ходять чутки, що ви 25 знову йдете у відпустку…ми повинні це терміново розглядати», - обурилася депутат.

Світлана Межерицька запевнила, що 25 серпня у відпустку не йде. «Вперше це питання винесли на профільну комісію ще з 11 квітня. Але, на жаль, не було прийнято профільною комісією це рішення. Не один раз мною подавалися службові записки», - пояснила чиновниця.

Вона відзначила: у 15 обласних центрах України вже повністю відбувся цей процес реорганізацій, який складається з двох етапів. «Якщо сьогодні ви проголосуєте за перший етап, то лише через 2 місяці, коли всі кредитори пред’являть нам якісь свої претензії, ми зможемо схвалити статути та передавальний баланс. Це буде другий етап. Після завершення другого етапу, відбувається реєстрація уже знову створеного закладу, подаються документи у міністерство на отримання ліцензії. І щоб ми з вами увійшли у 1 січня 2019 року і змогли отримувати гроші від Національної служби здоров’я, для нас вже цінний кожен день і кожен час», - каже Світлана Межерицька.

Чи є ризики в цьому питанні, чи будуть скорочення?

«Ризик такий – якщо ми не проголосуємо зараз, то з 1 січня наші працівники медичної галузі втратять близько 100 млн гривень», - пояснив міський голова Володимир Миколаєнко.

Депутат Ігор Токарев поцікавився, як буде відбуватися реорганізація, чи будуть скорочення серед медпрацівників: «Яким чином це буде відбуватися і чи зачепить це персонал медзакладів, чи будуть під час реорганізації скорочення? Що буде з керівниками цих закладів?».

«Це не зачепить ніяк, - запевнила начальник міського управління охорони здоров'я.  – Вони будуть переходити переведенням, а керівники медичних закладів, прописано в даному рішенні, вони залишаються працювати на робочих місцях до закінчення їх діючого контракту. Потім, коли закінчиться їх контракт, як зазвичай, у правовому полі, міський голова, якщо вважатиме за потрібне, буде продовжувати ці контракти. Ні про які скорочення мова не йде».

Херсон втрачав мільйони, що вже міг отримувати від Національної служби здоров’я

За квартал медична галузь в Херсоні, через те, що не провели таку реорганізацію раніше, вже втратила 10 млн гривень, каже чиновниця. «Тому що ми отримали субвенцію на 3 місяці з розрахунку 240 грн на людину, а Національна служба здоров’я, яка розпочала роботу з 1 липня, мінімально перераховує – 370 грн, максимально – 1480 грн (це на обслуговування дітей від 0 до 5 років). Тому ми просто втрачаємо мільйони,втрачаємо фінансовий ресурс, який у сфері медичній нам катастрофічно не вистачає. А, в тому числі, сюди закладена і підвищена зарплата лікарів та медичних сестер. Ви знаєте, що на сьогодні у нас зрівнялівка – що санітарка, що лікар, який тільки починає працювати, отримують мінімальну зарплату. Тепер вже від кількості укладених декларацій ця заробітна плата і буде змінюватися», - каже Межерицька.

Укладено 110 тисяч декларацій

Депутат Володимир Сальдо закликав підтримати питання, зазначивши, що напередодні на засіданні профільної комісії це питання обговорювали. «Те, що зараз ми зібралися терміново на позачергову сесію, говорить про важливість цього питання...Гроші, які передбачаються у державному бюджеті, треба залучати, щоб вони працювали, в тому числі, і на громаду Херсона», - каже депутат.

«Вже 110 тисяч декларацій є, і це той матеріально-фінансовий ресурс, який дасть можливість і працівників медичної галузі забезпечити більш достойно фінансово, і для людей зробити ефективнішу медичну послугу», - відзначив Сальдо.

Михайло Чемерис вважає, що у цьому питанні варто прислухатися до думки депутатів – медиків. Він нагадав, що серед колег-депутатів є головний лікар Леонід Ремига. «От я його спитав, чи це потрібно, чи на часі? Він каже – конче», - каже депутат Чемерис.

Сергій Волошинов також закликав підтримати це важливе питання для міста та для медичної реформи.

Депутат Антон Хмаро запропонував включити до складу комісії з реорганізації депутатів міської ради – для контролю, проте депутати його не підтримали.

У цілому за питання «Про реорганізацію комунальних закладів «Херсонська міська клінічна лікарня ім. О.С.Лучанського», «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Афанасія і Ольги Тропіних», «Херсонська міська клінічна лікарня ім.Є.Є.Карабелеша» шляхом перетворення у комунальні некомерційні підприємства» проголосували 30 депутат з 31, які були присутні у сесійні залі.

 Ірина Феш

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину