Pik
Сьогодні, 25 Вересня 2018
07.11.2017
257
0

Чим дихає Херсон – роз’яснення фахівця

Чим дихає Херсон – роз’яснення фахівця

До Херсонського обласного центру з гідрометеорології протягом 3-6 листопада надійшла велика кількість звернень щодо неприємного запаху у повітрі, що відчувався у м. Херсоні 03.11.2017 р. Свої роз’яснення з цього питання у Фейсбук дав Юрій Кіріяк, начальник Херсонського обласного центру  з гідрометеорології, передає ПІК

Систему моніторингу знищено

У структуру Херсонського обласного центру з гідрометеорології входить лабораторія спостережень за забрудненням атмосферного повітря, спеціалісти якої щоденно 2 рази на добу здійснюють відбір проб повітря на наявність в них забруднюючих речовин.

"На жаль, за роки незалежності наша держава приклала максимум зусиль щодо руйнації системи моніторингу стану оточуючого середовища і практично повністю зупинила фінансування цього дуже важливого напрямку нашого безпечного існування", - написав Юрій Кіріяк.

Спеціалісти працюють на обладнанні 80-х років

Спеціалісти змушені працювати за мізерну зарплату на обладнанні 80-х років минулого сторіччя, а перелік досліджуваних речовин становить лише 6 позицій, а саме: діоксид азоту, оксид азоту, оксид вуглецю, фенол, формальдегід та завислі речовини (пил).

Як відзначив Юрій Кіріяк, у 2017 році Херсонська обласна рада вперше за останні 30 років виділила невеликі  кошти - 190 тис. грн. на обладнання зазначеної лабораторії.

Він також повідомив, що у 2015 році Херсон був у п’ятірці українських міст з найбільшим забрудненням повітря, а у 2016 році значився на першому місці по забрудненню діоксином азоту - 3,5 ГДК с.д.

Середні концентрації (01.11-06.11) забруднюючих речовин в атмосферному повітрі (в кратності ГДК)

Оксид вуглецю 0,3; Діоксид азоту - 1,8; Фенол - 0,7; Формальдегід - 1,0

Читайте також: В обласній раді створили цілу робочу групу з якості повітря

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину