Pik
Сьогодні, 17 Вересня 2019
23.06.2016
148
0

Чи поставить завтра крапку Херсонська міськрада у питанні шкільних благодійних внесків?

Чи поставить завтра крапку Херсонська міськрада у питанні шкільних благодійних внесків?

На завтрашню сесію Херсонської міської ради виноситься питання "Про Порядок прозорого отримання, використання та обліку благодійної допомоги для потреб комунальних закладів освіти Херсонської міської ради".

Про основні положення документа у Фейсбуці розповіла, заступник голови моніторингової комісії Херсонської міської ради з упорядкування благодійностіу закладах освіти, голова Фонду громади Херсона «Захист» Лариса Польська:

«По суті документа: згідно з Законом України "Про благодійність та благодійні організації" при школах БАТЬКІВСЬКИМИ РАДАМИ мають бути створені благодійні фонди, до керівного складу яких не можуть бути включені ані директори освітніх закладів, ані їх працівники.

Фонд повинен функціонувати згідно з вимогами Закону як юридична особа з відповідною документацією та звітністю.

Що матимемо?

Кошторис Фонду буде складатися БАТЬКАМИ, виходячи з аналізу бюджетного фінансування (скоріш - недофінансування) задля ясності того, щоб не збиралися батьківськи кошти на те, що профінансовано бюджетом.

Друге - всі внески ДОБРОВІЛЬНІ!!! (і це прописано в проекті рішення міської ради) будуть потрапляти не в "чорну" касу школи , а на р/р Фонду у банк.

Всі витрати будуть здійснюватися безготівковим рахунком, що дасть можливість проконтролювати витрати батьківської благодійної допомоги.

Фонд зобов'язаний звітувати про надходження та витрати на сайті школи у спеціальному розділі. До речі, наразі експерти з громадськості розробляють спеціальний веб-ресурс, який розміщатиметься на сайтах закладів освіти й дасть можливість батькам контролювати роботу Фонду.

Коаліція громадських організацій "За права батьків на прозору благодійність у закладах освіти" розробляє методичку для шкільних благодійних фондів, буде їх навчати й консультувати.

Наша мета - надати закладам освіти інструмент з благодійної роботи, а батькам - впевненість, що їхні кошти йдуть за призначенням, а суми пожертв обгрунтовані. Ми внесли окремою статтею вимогу щодо недопустимості збору коштів на подарунки вчителям.Тож чекаємо на рішення депутатського корпусу!

А насправді кардинальним вирішенням депутатами міської ради наболілої в Херсоні проблеми тиску на сімейні бюджети повинно стати БЮДЖЕТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ функціонування закладів освіти. Наразі у невикористаному резерві міська рада має більш як 100 мільйонів гривень, до яких ще додадуться ВЖЕ ОЧІКУВАНІ прибутки за результатами півріччя. Тож сказати, що коштів на нормальне фінансування освіти немає, - неправда!!! Може досить говорити на зустрічах з виборцями - ми любимо дітей й вони є нашим майбутнім?!! Треба дати цьому майбутньому нормальні умови за бюджетний кошт, який складається з НАШИХ податків, розпоряджатися якими МИ дали право обраним депутатам!».

 

 

 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину