Pik
Сьогодні, 29 Ноября 2020
30.06.2019
973
0

Чи знаєш, Херсонщино, своїх героїв? Знайомтеся - Народний Герой України Сергій Максименко

Чи знаєш, Херсонщино, своїх героїв? Знайомтеся - Народний Герой України Сергій Максименко

Дуже часто ми живемо поряд з особистостями, а навіть не розуміємо, що поряд з нами справжні герої. Живемо буденно, занурені в свої проблеми і вважаємо, що немає місця героїзму окрім, як на фронті. Більш того, ми навіть до поняття «волонтерство» звикли як до чогось буденного, при цьому самі забули, коли хоть щось робили для тих, хто потребує допомоги. На справді ж волонтерська діяльність – це надзвичайно відповідальна та дуже нелегка справа. Особливо, якщо ти системно по справжньому допомагаєш, допомагаєш не для піару та галасу, а глобально і віддано.

Більш того, у такий складний для країни час, час війни та кризи, допомога людей один одному – надважлива справа формування нації, і часто-густо саме допомога сторонніх стає життєво необхідною.

Одним з таких особистостей – готовий підставити справжнє чоловіче та побратимське плече є наш земляк, Народний герой України, керівник агропромислового підприємства «Світанок» – Сергій Максименко. Людина вольова і напрочуд скромна.

Він не любить гучних промов, стверджує: що за нас повинні говорити справи, а не наміри та балаканина.

Доля

Після армії Сергій отримав спочатку середню технічну, а потім і вищу освіту інженера-гідротехніка. Вивчав зрошення та поливи сільськогосподарських земель, що для Херсонщини над актуальне питання. То ж все життя працював від душі і за покликом, тому і не дивно, що директором підприємства став у 1997 році і ніколи не шкодував про те, що взяв на себе відповідальність за велике агропромислове господарство.

Сергій Іванович людина азартна, тому ніколи не звертає з обраного шляху. Його дід, ветеран війни, був головою радгоспу. Саме ту дідову родинну завзятість до роботи – перейняв як рису від діда. Батьки були, як кажуть в народі - простими людьми: мама вчителька, тато – водій та саме батьки й змогли на приклад іншим – виховати гідного сина своєї землі.

Діяльність

«Зараз в нашому агропідприємстві «Світанок» вісім тисяч гектарів землі, тисяча голів дійного стада. А якщо порахувати всіх корів, то у нас їх три тисячі сімсот. П’ять тисяч свиней, три з половиною тисячі овець. За всім цим доглядають 420 робітників. Люди на агрофірмі «Світанок» працюють цілий рік, і отримують одну з найвищих зарплат не те що в Херсонській області, але і, думаю, в Україні. Коли ми вирішили, що прибуток будемо витрачати на розвиток підприємства, а не в кишені, у нас почало все виходити. Так, колись нам було важко, але ми затягнули паски, відмовилися від зайвих витрат, ні у кого нічого не просили. І вижили. Тепер можемо собі дозволити купувати хорошу техніку. Ми соціально захистили своїх людей, піклуємося про пенсіонерів. Створили хороші умови праці, розбудовуємо рідне село, що для мене, як для керівника, є найважливішим. Усіх грошей не заробиш. А заробиш – не витратиш. Навіщо ж на це марнувати життя?», – говорить Сергій Максименко.

Коли в 2014 році почалися події в Криму, сім`я Максименків відразу вирішила: якщо раптом війна дійде до наших місць, встанемо і поїдемо, - з ворогом домовлятися не будемо!!! Пристосовуватися – взагалі не наш шлях.

Волонтерство

Сергій Максименко займається справжнім, системним, щирим і практично несамовитим волонтерством уже протягом п`яти років! Допомагає не тільки армії, але і родинам загиблих, пораненим. А ще він вміє дружити і підтримувати тих, хто демобілізувався.

общее

Високої якості людина! Як сказав про нього Андрій Путілов, коли познайомився з Сергієм Івановичем – свята людина, бо живе не на показ, а дійсно для людей, як би пафосно комусь це не звучало.

«За ці роки я познайомився із багатьма військовими підрозділами, - розповідає Сергій Іванович. - Ми допомагали їм питною водою, продуктами харчування, електроенергією, приміщеннями. Ремонтували та відновлювали техніку. Зараз з’явилися інші потреби – лікування та реабілітація. Також ми намагаємося оздоровлювати родини наших військових. Адже їм також доводиться нелегко, вони в тилу тримають оборону за своїх рідних на передовій. Є родин в дім яких завітало горе. Без підтримки пройти ці нелегкі життєві етапи просто неможливо», — розповідає Сергій Іванович.

До війни Сергій Іванович Максименко ніколи не спілкувався ні з ким із військових. Але коли 14 березня 2014 року йому подзвонили і сказали, що до Новотроїцька приїхала колона з гарматами, є багато військових, відбуваєтьяс щось незрозуміле, він відразу відклав усі свої справи і відправився туди.

Позиція

«Йшов дрібний сніг. Було холодно. Я побачив рвані намети, які встановлювали бійці, побачив замерзлих голодних і хворих людей. Це виявилися артилеристи 55-го запорізького дивізіону. Вони 17 днів знаходилися в дорозі. Із Запоріжжя вийшли на Кіровоград, звідти вже пішли на Миколаїв і далі, на Херсонщину. Це я все з’ясував, організовуючи хлопцям баню, гарячу їжу і ліки. Через кілька місяців саме ці бійці опинилися під Ізварине, де їх рівняли з землею артилерійським вогнем з боку Росії. Ми продовжуємо спілкуватися, дружити з багатьма артилеристами цього підрозділу. Після Ізварине вони пройшли Савур-могилу і Іловайськ… Я здружився з десантниками 25-ої, 95-ої і 80-ої бригад. Комбати з позивними Кроха, Ведмідь і Погляд стали моїми справжніми друзями, думаю, на все життя. Сьогоднішня політична ситуація в країні досить складна. Придивляюся до нового покоління політиків від «Слуги народу», аналізую, що відбувається в державі та області. Та я категорично не готовий допустити реваншу сепаратизму в нашій державі. Сьогодні так, я прийняв рішення не йти в велику політику, тому відмовився на прохання земляків балотуватися до парламенту. Так, я від участі в парламентскької кампанії 2019 року свідомо відмовився. Чому – тому що не граю в чужі, мені не зрозумілі ігрища, тим паче коли йде війна, коли корупція у вищих ешелонах української влади практично розгорнула другий фронт проти держави України та нашого народу. А для мене – політика це перш за все відповідальність за долю країни, долі людей, долю моєї малої батьківщини і земляків. Тому коли хочуть грати мене – відповідаю різко – НІ, але не йду з «поля бою за свою Херсонщину»!

Я разом із захисниками бороню нашу землю, бо багато працюю разом з колегами у питаннях розбудови зрошення херсонських земель. Розбудовую рідний район, школу нашу сільську, розвиваю дитячий та юнацький спорт в селі, а все це – боротьба за Херсонщину, боротьба за Україну в той спосіб, який сьогодні я бачу прийнятним для себе та ефективним. Тож ми ще «повоюємо»!», – говорить емоційно та не з підробним запалом в очах Сергій Максименко.

врученіе

У червні 2016 року в Миколаєві, Сергія Івановича Максименка було нагороджено орденом «Народний герой України». Зазначений орден вручається винятково за видатні заслуги в обороні Незалежності України та справжньої волонтерської допомоги збройним силам і виключно самі громадяни обирають справжніх Народних Героїв.

Думка

Олексій Мочанов - автогонщик, телеведучій, волонтер (про відношення до Сергія Івановича Максименка в ефірі ТВ «НАШ»):

file

«Без різниці, які партії будуть представляти наприклад в Житомирі герой України Ігор Герасименко чи в Херсонській області народний Герой Сергій Іванович Максименко. За зелених, за бордових, за БПП, за регіони, , за націоналістів, за кого завгодно, головне, що я підтримую тих – кого знаю особисто, кому довіряю, з кого зможу спитати і після обрання. Тому готовий завжди сісти в машину та проїхати будь-яку кількість кілометрів, в будь-який час, щоб підтримати або запитати, чому зробив чи не зробив що обіцяв. … Тому підтримувати не партії буду, а особистостей, яких знаю та яким довіряю, і з яких зможу спитати і після обрання. …Нам в Раді не нові обличчя ( більш нових облич як Таня Чорновіл та козак Гаврилюк складно вже уявивити), а скоріш нам потрібні інші, і фаховість та моральність у цьому питанні має велике значення…»

Від автора

Але «Зелені» загралися в кандидатську кампанію нових облич, а сам Сергій Іванович, на жаль для Херсонщини, відмовився від участі у виборах 2019 року. То ж кого отримає зокрема Херсонщина та вся Україна в цілому у законодавчій владі 9-го скликання – побачимо 21 липня 2019 року! Сподіваємося на краще!

Аркадій Малєєв

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину