Pik
Сьогодні, 03 Березня 2021
03.02.2021
277
0

Чи роблять тестування на COVID-19 на КПВВ з Кримом – результати перевірки КримSOS

Чи роблять тестування на COVID-19 на КПВВ з Кримом – результати перевірки КримSOS

Під час локдауну, з 8  січня на адмінмежі з Кримом мали розпочати робити безкоштовні експрес-тести на COVID-19. Тоді фактично таку послугу могли отримати лише ті українці, які мали підвищену температуру. Працівники Херсонського офісу КримSOS відвідали КПВВ «Каланчак » та «Чонгар» та розповідають про ситуацію. 

КПВВ « Каланчак »: тести усім, хто їде з окупованого Криму    

Для швидкого експрес-тестування на COVID-19 на цьому КПВВ облаштували пункт забору біоматеріалу. Він знаходиться в будівлі центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) у приміщенні де планували надавати банківські послуги. Проте на території режимної зони КПВВ інформації про тестування немає.   

«Місце для тестування знаходиться поруч із рецепцією ЦНАПу, де приймають людей. В результаті, існує суттєвий ризик контактування потенційно хворих на коронавірус з відвідувачами та співробітниками ЦНАПу», – зазначає Олексій Тільненко, координатор Херсонського офісу КримSOS.   

На пункті тестування працює медичний персонал з Каланчацької центральної районної лікарні (ЦРЛ) та пункту первинної медичної допомоги. Графік роботи – будні дні з 9.00 до 13.00. Іноді пункт працює до 14.00.   

«Окремої штатної одиниці для проведення тестувань не передбачено. Медичний персонал вимушений працювати в ЦНАПі з додатковим навантаженням», – зазначає Олексій.

  

 

Тести безкоштовно роблять усім, хто їде з окупованого Криму на підконтрольну частину України. За два тижні роботи пункту послугою скористались 49 осіб. На кінець січня Каланчацька ЦРЛ мала 800 експрес-тестів для КПВВ Каланчак.   

«Потік громадян, які звертаються за проведенням тестів нерівномірний. Громадяни отримують інформацію щодо функціонування пункту тестування на COVID-19 в основному через інтернет ресурси, соціальні мережі», – зазначають працівники пункту тестування та опитані громадяни.   

Після тестування видають  довідку з  печаткою. Працівники пункту передають дані про результати для зняття з самоізоляції до Каланчацької ЦРЛ. Якщо у людини позитивний тест на COVID-19 –  її швидкою відвозять на обсервацію до Каланчацької ЦРЛ. Там потрібно знаходитись 14 днів. 

Зі слів медичного персоналу, пункт тестування забезпечено засобами індивідуального захисту, приміщення дезінфікують та проводять кварцування. Проте у медичної сестри не було захисних окулярів чи щитка. 

КПВВ « Чонгар»: тести тільки для тих, у кого підвищена температура  

Пункт тестування на COVID-19 облаштували у приміщенні автостанції. Вхід  у нього окремий. В приміщенні є дві кімнати: одна кімната – для прийому громадян, друга – для здійснення забору біологічного матеріалу.  Пункт тестування працює сім днів на тиждень, з 8 до 16 годин.  

«Швидке тестування на COVID-19 роблять фельдшери Товариства Червоного Хреста. Але таку можливість мають тільки ті українці, у яких підвищена температура тіла, –  –  Якщо при перетині адміністративного кордону у громадян виявлено підвищену температуру –  представники прикордонної служби направляють їх до пункту тестування в обов’язковому порядку», — зазначає Олексій Тільненко. 

За словами фельдшера, при негативному результаті на коронавірус людину одразу знімають з самоізоляції, у представників Червоного Хреста є відповідний додаток в смартфоні. В цю систему вносяться дані про громадян: ПІБ, контактні номера телефонів, дата та пункт перетину адміністративного кордону, відомості про стан здоров’я, результат тесту.  

Якщо з різних причин у людини не встановлено додаток «Вдома» – її  направляються на обсервацію в Новотроїцьку ЦРЛ. Також, якщо в людини виявлено позитивний результат – її каретою швидкої допомоги транспортують до лікарні, або направляють до сімейного лікаря у випадку легкої форми захворювання. Якщо у людини немає підписаної декларації з сімейним лікарем – фельдшери не допомагають його знайти.  

Проте, як повідомляли раніше у Представництві Президента в АР Крим, існує окрема гаряча лінія для кримчан для консультування з медичних питань, у тому числі щодо обрання сімейних лікарів: +38 099 3509728 (Viber, Telegram, WhatsApp). 

За час роботи пункту тестування – зробили лише 10 швидких тестів. Загалом, є 500 тестів. Їх видають за необхідності у  Центрі первинної медико-санітарної допомоги. На два дні – 50 штук. 

Пункт тестування забезпечили захисним обладнанням. Були у наявності халати, маски, медичні рукавички, захисні окуляри. В приміщенні є дезінфікуючі засоби для обробки всіх видів поверхонь.  

На вході до пункту тестування повісили довідкові матеріали, графік роботи та табличку Червоного Хреста Генічеського району.  

Автор:  Анна Дерев'янко

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину