Pik
Сьогодні, 20 Июля 2018
13.12.2017
359
0

Заступник міністра: Початок реформи - один з хороших сигналів

Чи не лишимося ми без лікарів: про кредит довіри

Ще одна «страшилка соцмереж»  – мовляв, у нас  лікарі виїжджають масово  за кордон і не буде кому нас лікувати. Чи є підстави для хвилювань?

Читайте також: Як нас лікуватимуть – про гарантований пакет медпослуг 

З таким питанням  кореспондентом ПІК звернулася до Павла Ковтонюка, заступника міністра охорони здоров’я України  під час прес-туру, організованого Українським кризовим медіа-центром.

Читайте також: Життя після медреформи: чи бігатимуть рідні пацієнта по аптекам 

«Це дуже і дуже перебільшено. Я постійно про Польщу говорю – ми дуже схожі. Вони, коли вступили в ЄС, всі ж думали - всі «ломанулись» в Німеччину та Англію. Отакий був міф, що вже всі поляки живуть там. Насправді, коли подивились статистику, виїхало 5% лікарів польських на постійну роботу. Хтось виїздив і повертався – таких було доволі  багато. Повчитися, попрацювати. А потім повертатися сюди, до своєї родини. А реально, назавжди виїхало 5%. В Англію, в основному, в Німеччину», - каже заступник міністра.

Читайте також: Без електронного реєстру пацієнтів активно реформи не розпочнуть 

«У нас виїздять – я думаю, не набагато більше, ніж ці 5%. Шкода, звичайно, їх, бо це найкращі. Оцього реально шкода, бо погані не поїдуть. Але те, що вони масово всі виїдуть – я вам хочу сказати і прошу мої слова в поганий бік не перекручувати, але нам треба визнати той факт, що наш лікар не готовий до роботи за кордоном у своїй масі. Він не знає мови. Він не знає сучасних протоколів, він не вміє лікувати так, як лікують там. Оті 5%, які реально готові їхати і перевчатися, підтверджувати свої дипломи, три роки там працювати на нижчій посаді, що в когось вирости і реалізувати себе – ті їдуть. А якщо ми думаємо, що просто поїхав лікар там і там йому дуже раді – це неправда. Йому треба дуже багато перевчатися. Тому в масі вони туди не поїдуть», - каже заступник міністра.

Читайте також: Коли українці відчують перші зміни від медреформи?

«Але цих хороших треба утримувати і я от, спілкуючись з ними, я бачу, що їм навіть не треба платити як там. Їм треба просто показати, що у них буде шанс через якийсь час тут таке мати. Шанс. Вони готові ще 10 років почекати, але вони хочуть бачити дії сьогодні вжиті, щоб воно через 10 років було, а не «завтраками» їх годувати», - каже Павло Ковтонюк.

Читайте також: Екстрена допомога - ризики, міфологія та логіка реформування   

«Я думаю, що те, що нам вдалося реформу почати - це один із хороших сигналів. Але тільки закон – це мало. Треба нам якийсь результат показати. Якщо ми сімейному лікарю покажемо. Що реально отримувати втричі більше, ніж ти отримував на зарплаті і це були не жарти, коли ми так казали, оцим сигналом ми йому як би віру дамо.  Я думаю, що велика частина ще кредит довіри цій державі дасть на якийсь час», - відзначив заступник міністра. 

Читайте також: Госпітальні округи - менше політики, більше медицини  

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину