Pik
Сьогодні, 22 Вересня 2020
Ексклюзив
31.10.2017
1053
0

В області провели інвентаризацію ДЮСШ - результати та висновки

Час рятувати веслування на Херсонщині

Багато хто із спортивних функціонерів пам’ятає події минулого року, пов’язані з діяльністю двох спортивних шкіл з веслувальних видів спорту, передає ПІК

Читайте також: Як реанімувати веслувальні види спорту в області

Оптимізація не пройшла

У різних ЗМІ торік було багато інформації, коментарів, спростувань та іншого щодо ефективності роботи ДЮСШ № 2 та ДЮСШ з веслувальних видів спорту.

Управління спорту ОДА, наприклад, стверджувало про наднизький рівень цих шкіл, про відсутність спортивних результатів, про нераціональне використання бюджетних коштів і про доцільність їх оптимізації задля підвищення ефективності роботи.

Позицію управління поділяло і профільне міністерство, яке після перевірки на той час спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву, враховуючий низький рівень спортивної роботи, позбавило їх статусу «спеціалізована» і вищої категорії.

Багато говорилося в той час про наміри влади продати водні бази, землю під ними. Навіть перший заступник міністра молоді та спорту України приїздив до Херсона розбиратися у ситуації.

Читайте також: Бухгалтер ДЮСШ № 2 отримала 2 роки умовно

Але врешті-решт процес оптимізації шкіл, розпочатий у лютому 2016 року, завершено не було. Не дивлячись на відсутність учнів на заняттях, п’яних тренерів на цих же заняттях, школи продовжили роботу як ні в чому не бувало, а керівники повірили у свою безкарність. Правда один з директорів, усвідомивши свою безпорадність і не здатність працювати в умовах змін, звільнився з посади.

На Херсонщині провели інвентаризацію ДЮСШ

І от у вересні-жовтні цього року в Херсонській області, як і по всій Україні, проведено інвентаризацію дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

Процес тривав більше місяця і мав на меті визначення стану спортивних шкіл в частині матеріально-технічного, кадрового забезпечення, фінансування і, головне, ефективності їх роботи.

Чомусь не дивно, але результати інвентаризації  двох веслувальних шкіл найбільш багаточисельних за учнівським складом, тренерським контингентом та потужних за обсягами фінансування - ДЮСШ № 2 та ДЮСШ з веслувальних видів спорту практично нічим не відрізнявся від минулорічних показників.

Аналіз роботи шкіл показав кричущі зловживання, порушення і системні недоліки. А саме, низьку відвідуваність занять, фабрикування документів при комплектуванні навчальних груп, штучний розподіл тренерського навантаження на наявні ставки без елементарного  врахування етапності підготовки спортсменів, наднизькі спортивні показники (участь у змаганнях, виконання спортивних розрядів і звань, членство у складах збірних команд області і України, та ін.).

Але найбільшою проблемою є робота так-званих спецкласів  ЗОШ № 34. Як свідчить рівень спортивної підготовки учнів цих класів бюджетні кошти, що виділяються на їх утримання, є абсолютно не виправданими.

Причиною цього є відсутність будь-якого відбору у ці класи і банальне переписування дітей загальноосвітньої школи у групи ДЮСШ № 2. При цьому зацікавити займатись спортом вдається дуже не значний відсоток дітей. Сьогодні це ніщо інше як взаємовигідне партнерство між ЗОШ і ДЮСШ, завуальоване під ідеї розвитку спорту.

І зрозуміти у цій ситуації можна тільки батьків учнів спецкласів. Адже  навчання в цих класах - це можливість для їх дітей дворазового безкоштовного харчування в школі під прикриттям занять веслуванням в ДЮСШ № 2.

Рекомендували реорганізувати

Усі ці питання були розглянуті 20 жовтня в ОДА на  засіданні постійної робочої групи з контролю та координації розвитку веслувальних видів спорту.

За результатами обговорення більшістю голосів члени робочої групи прийняли рішення рекомендувати голові ОДА реорганізувати ДЮСШ № 2  та ДЮСШ з веслувальних видів спорту шляхом їх приєднання до ДЮСШ з веслувальних видів спорту та вітрильного спорту, утвореної розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 3 лютого 2016 року № 56.

Але, треба підкреслити,  за умови беззаперечного збереження контингенту учнів, які реально займаються в школах та складу тренерів, які дійсно проводять заняття і дають хоч якийсь результат.

Тільки такі радикальні зміни, на переконання присутніх, забезпечать ефективне використання бюджетних коштів, які виділяються на спорт і, головне, створять передумови для суттєвих позитивних зрушень у веслувальному спорті Херсонщини.

Фінансово економічний ефект від таких структурних перетворень становить понад 1,5 млн. грн., які можна спрямувати на оновлення спортивного інвентарю та обладнання, якого сьогодні вкрай не вистачає.

До речі, на цьому засіданні, була спроба виконуючого обов’язки директора ШВСМ Олексія Мотова представити власну «програму розвитку веслувальних видів спорту». Але оскільки його програма виявилась просто декларуванням цілей та завдань помножених на «популістські» гасла,  не було зрозуміло,  як це може насправді вплинути на покращення стану в херсонському веслуванні. Тому даним питанням вже займається управління спорту облдержадміністрації.

Наталія Войтченко

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину