Pik
Сьогодні, 24 Травня 2019
Інтерв’ю
18.03.2018
1901
1

Будинок, яким управляє не ЖЕК або як у Херсоні обирали управляючі компанії

Будинок, яким управляє не ЖЕК або як у Херсоні обирали управляючі компанії

У лютому закінчилась процедура передачі херсонських багатоквартирних будинків управляючим компаніям. Мова йде про ті будинки, що раніше обслуговувалися комунальними підприємствами і де не були створені ОСББ (за інформацією профільного департаменту міста, в Херсоні працює вже близько 700 ОСББ).

Як відбувався конкурс, чи всі будинки передані управляючим компаніям, чому метр квадратний став дорожчим і чи брали участь представники громадськості чи мешканці будинків у процедурі визначення управляючої компанії?

Це лише частина тих питань, з якими кореспондент ПІК прийшов до Дмитра Шалагіна, заступника начальника управління житлового господарства Департаменту ЖКГ міської ради.

Розкажіть, як була організована процедура конкурсу?

Є порядок проведення конкурсу, що був розроблений профільним міністерством. Ми, в свою чергу, розробили конкурсну документацію. Тут виписано, за якими критеріями оцінювати, бали. Конкурсна комісія оцінила пропозиції управляючих компаній, прийняла рішення та склала протоколи. Департамент на основі протоколів визначив переможців.

Херсон був умовно поділений на 9 лотів, вони різними кольорами на цій карті позначені. У конкурсі брали участь більше 800 будинків, які не визначились з формою управління.

Окремий лот – гуртожитки та будинки «гнучкої» схеми, що вимагають більшої уваги, вкладення коштів. Не секрет, що ситуація там погіршується, особливо по «гнучкій» схемі.  

У нас 2 лоти не зіграли, бо не було пропозицій. Буде оголошуватися по ним повторний конкурс.

Хто увійшов до складу конкурсної комісії, були у її складі представники громадськості?

На сесії міської ради було прийнято рішення провести конкурс і організатором визначити департамент ЖКГ.  Департамент ЖКХ, на підставі наказу, створив комісію конкурсну. До неї увійшли представники департаменту ЖКГ, інспекція за станом благоустрою житлового господарства, облдержадміністрації, управління комунальної власності, управління по розподілу житла. Ці люди розуміють ЖКГ, проблеми цієї сфери, розбираються у нюансах.

Мешканці будинку брали у цій процедурі участь? Чи не можна було запропонувати людям самим обрати управляючу компанію з запропонованих претендентів?

Процедура ця не передбачає залучення мешканців. Так, людям не подобаються радикальні методи – як от передача така будинків управляючим компаніям. Деякі люди не хочуть цього чути, не хочуть сприймати.

Проте це не догма, що на конкретному лоті будемо обслуговувати саме ця управляюча кампанія. Люди все одно мають право створити ОСББ, навіть при управляючій компанії, що виграла конкурс. Не влаштовує ціна, конкурс - створили ОСББ, проінформували управляючу компанію, і , за законом, управляюча компанія має розірвати угоду. У нас була ситуація, коли управляюча компанія виграла конкурс – там 5 будинків, але в процесі проведення конкурсу мешканці визначилися з формою управління – ОСББ. Поінформували департамент, управляючу компанію, і за законом, управляюча компанія повинна передати їм на обслуговування цих 5 будинків. Нічого такого страшного немає.

Херсонці звернули увагу, що тепер управителю доведеться платити за послуги більше, ніж комунальному ЖЕКу.

Вартість, звісно, може відрізнятися. Вона залежить від того, які послуги надаються. Визначений більший перелік послуг, є певна періодичність, плюс винагорода управляючому.

Врахуйте, що хліб, наприклад, теж подорожчав.

А не виходить так, що ці самі працівники ЖЕКу створюють управляючу компанію, при цьому збільшується квартплата.

Природньо, що це люди, які розуміються щось в обслуговуванні будинків і це можуть бути колишні працівники ЖЕКу. Ніхто не прилетить з Марсу, з іншої країни. Можуть бути ці ж обличчя в різних фірмах.

А якщо виявиться – обіцяв одне, а в нього нічого не вийшло.

Перевіряти будуть співвласники, ми проводимо конкурс.

Якість завжди можна трактувати по-різному. Є періодичність , види робіт, які мають проводитися.

Це все буде в майбутньому, наразі проводився конкурс і визначалася управляюча компанія. Наші вимоги – щоб були заявлені якісні послуги, були відповідні документи, досвід роботи, штатний розклад, обладнання, техніка, щоб не було проблем з податковою. Вони мали на конкурс надати угоди чи хоч наміри про угоду щодо техніки і т.п.

От я намагалася відразу зв’язатися з управляючою компанією, як сказано в оголошенні на дверях одного з під’їздів – слухавки ніхто не брав. Якщо люди будуть телефонувати, а їм не передзвонюють не відповідають – уже питання. Правильно?

Якщо такі випадки є – будемо реагувати. Якщо людям зручно – нехай приходять, розповідають конкретні факти. Будемо реагувати. Управляючі компанії – люди всі відомі, ще раз скажу, вони не з Марсу прилетіли. Всіх ми знаємо, з усіма налагоджений діалог. Намагаємося налагодити стосунки. Наразі не бачу ніяких проблем.

Як мешканці підписують угоди? Кожен індивідуально? А якщо хтось не підпише?

Закон зобов’язує споживачів підписати договори з тими, хто виграв конкурс.

До речі, вся інформація на сайті міської ради – який будинок, номер договору, ціна послуги, яка управляюча компанія, контактний телефон.

31 січня 2018 року підписані угоди з управляючими компаніями директором Департаменту ЖКГ. Передача будинків тривала протягом місяця.

А мешканці будуть укладати угоди з управляючою компанією. Ті мали розмістити біля під’їздів відповідну інформацію. Ми зберемося з представниками управляючих компаній, ЖЕКів, обговоримо проблемні питання.

А ЖЕКи вже зникнуть?

Є гуртожитки, "гнучка" схема, будинки до 3 квартир, які не підпадають під цей конкурс і вони залишаються у ЖЕКів. КП «Дніпровський», наприклад, обслуговуватиме близько 20 гуртожитків.

Від себе скажу: до нас приходить близько 100-150 заяв в цей кабінет, де люди скаржаться на якість послуг, що надаються ЖЕКами. Ми закінчуємо листи завжди словами – на сьогодні люди можуть вибрати собі форму управління і врахувати у переліку робіт те, що ви вважають за потрібне.

Ірина Феш

Наразі  інформацію про управителів, з яким укладено договори про надання послуги з управління багатоквартирних будинків, можна отримати на сайті міської ради

Читайте також:

Голови ОСББ Корабельного району відвідали тренінг

Голови райрад у Херсоні закликали херсонців створювати ОСББ

Керівники ОСББ відзначили професійне свято 

 
Теги:

Новини по темі

 

Коментарі

Житель, 18.03.2018
Ни один закон не сможет меня заставить подписать договор по которому нет ответственности управляющей компании и придуманной с потолка суммы за непонятные услуги. А чиновник лгун.

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину