Pik
Сьогодні, 19 Вересня 2020
Гаряча новина
19.10.2017
1223
0

На сесії міської ради повернуться до будинків гнучкої схеми

Будинки "гнучкої схеми" – крок вперед?

Виконком у Херсоні 19 жовтня  погодив проект рішення міської ради "Про затвердження Програми поетапного відселення мешканців житлових будинків "гнучкої" конструктивної схеми та аварійних житлових будинків на 2017-2020 роки".

А напередодні питання розглядали у столиці - на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, передає ПІК

Проблема критична для Херсона

«Я по-перше, хочу подякувати за активну підтримку і наших народних депутатів по цій гнучкій схемі», - відзначив на засіданні виконкому міський голова Володимир Миколаєнко. 

"Ми маємо надію,що держава підтримає вирішення цієї проблеми", - сказав Миколаєнко.

 Читайте також: Будинок по вулиці Благоєва,4Г не має статусу аварійного

Як  повідомив  на своїй сторінці у Фейсбук нардеп Олександр Співаковський,  на  засіданні Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства першим питанням порядку денного розглядались проблеми фінансування програми відселення мешканців житлових будинків “гнучкої” конструктивної системи у м. Херсоні.

«Зауважу, що ця проблема є критичною для Херсону, оскільки майже чотири тисячі його мешканців проживають в будинках побудованих саме за такою експериментальною схемою. Станом на сьогоднішній день чотири з двадцяти таких будинків вже визнані аварійними і потребують термінового відселення їх жителів", - написав нардеп. 

Читайте також: У Херсоні два будинки мають статус аварійних

За його словами, для  вирішення цієї проблеми місцевою владою вже відведено земельну ділянку та профінансовано розробку проекту будівництва двох дев’ятиповерхових п’ятипід’їзних будинків.

Читайте також: В облраді відмовились від програми, яка не працює 

Проте коштів місцевого та обласного бюджету для будівництва у найкоротші терміни необхідної кількості квартир критично не вистачає. Тому існує нагальна необхідність додаткового фінансування з Державного бюджету України.

Читайте також: Гнучка схема - готові квартири чи нові будинки

"За результатами обговорення, Комітет вирішив звернутись до Кабінету Міністрів України з клопотанням щодо виділення додаткового фінансування з Державного бюджету України для реалізації Програми будівництва житлових будинків, призначених для відселення мешканців, які проживають у житлі, збудованому за експериментальним проектом “гнучкої” конструктивної схеми.  Очікуємо на підтримку Урядом даної програми" – написав Співаковський.

Кого планують відселяти у першу чергу

До Програми, яку погодив 19 жовтня виконком міської ради у Херсоні  включено ряд заходів, які реалізовуватимуться протягом 5 років, повідомляє прес-служба мерії.

Зокрема, будівництво нових житлових будинків, до яких поетапно відселятимуть мешканців аварійних будинків за чергою. У першу чергу - мешканців будинків по вул.Будівельників, 1А та Стрітенська,1а.

Зміна черговості відселення може відбуватись у разі різкого погіршення технічного стану будинків з виникненням аварійної ситуації, що загрожує обвалом несучих конструкцій.

На виконання програми потрібно 800 млн грн за рахунок співфінансування з державного бюджету (60%) та місцевих бюджетів (40%).

Вартість спорудження 1 кв.м. житла на 2017 рік становить 9441 грн, при тому, що орієнтовна вартість розбирання 1 кв.м. на 2017 рік складає 2500 грн. Кожного наступного року застосовується збільшення вартості 1 кв.м. загаьної площі квартир будинку з урахуванням інфляції -10%.

Проект рішення буде винесено на розгляд чергової сесії Херсонської міської ради завтра, 20 жовтня.

У результаті виконання Програми очікується відселення мешканців із 20-ти будинків "гнучкої" конструкції та аварійних житлових будинків у м.Херсоні.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину