Pik
Сьогодні, 21 Июля 2018
02.07.2018
402
0

Ботулізм у Херсонській області – триває епідеміологічне розслідування

Ботулізм у Херсонській області – триває епідеміологічне розслідування

За оперативними повідомленнями Новокаховського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, 29 червня 2018 року від відокремленого структурного підрозділу ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України» надійшла інформація стосовно підозри захворювання на ботулізм 61-ти річного мешканця міста Нова Каховка, передає ПІК.

Спеціалістами управління Держпродспоживслужби 29 червня було розпочато санітарно-епідеміологічне розслідування даного випадку захворювання.

При епідеміологічному розслідуванні було встановлено, що близько 17.00 години 27 червня   хворий із симптомами гострого кишкового захворювання звернувся до пункту швидкої медичної допомоги та був госпіталізований до інфекційного відділення КЗ «Центральна міська лікарня м. Нова Каховка».

29 червня, через погіршення стану хворого, коли з’явилися симптоми дихальної недостатності, черговим лікарем відділення поставлено діагноз: «Ботулізм – ?», з наданням термінового повідомлення до структурного підрозділу ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Хворий придбав в’ялену рибу на стихійному ринку

Під час збору епіданамнезу встановлено, що хворий 24 червня  придбав на стихійному ринку м. Нова Каховка в’ялену рибу (тарань, карась не патрані), 2 рибини. Також, встановлено, що підозрілий продукт хворий вживав  25 червня   разом із дружиною.

Симптоми захворювання (нудота, блювота, пронос, взуття живота) почали з’являтися наступного дня, але за медичною допомогою звернувся лише 27 червня. Стан дружини задовільний, симптоми захворювання відсутні.

На вимогу родичів, хворого 30 червня  переведено до реанімаційного відділення КУ «Херсонська обласна інфекційна лікарня ім. Г.І. Горбачевського». Введення протиботулінічної сироватки хворому розпочато відразу після її доставки в м. Херсон. Стан хворого середньої важкості.

Залишки риби з домашнього вогнища відібрані та направлені для проведення відповідних лабораторних досліджень у ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України».

З метою запобігання виникнення захворювань на ботулізм, спеціалісти Новокаховського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області звернулися до Новокаховського відділу Головного управління Національної поліції для вжиття невідкладних заходів.

Водночас, в області триває проведення рейдових комісійних перевірок у складі фахівців Держпродспоживслужби, поліції, райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування місць несанкціонованої торгівлі.

 Заходи щодо епідрозслідування випадку захворювання на ботулізм тривають. Ситуація знаходиться на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину