Pik
Сьогодні, 18 Ноября 2018
25.05.2018
1030
0

Боротьба за кінотеатр «Ілюзіон»: позови до суду та заява у прокуратуру

Боротьба за «Ілюзіон»: позови до суду та заява у прокуратуру

Громадська спілка «Мережа культурного розвитку «Арт Хаб Ілюзіон» подала позови у суд та звернулася у прокуратуру задля збереження кінотеатру «Ілюзіон».

Про це ПІК розповів юрист громадської організації ІРЦ «Правовий простір» Костянтин Капошилін.

Нагадаємо, у Херсоні продовжується боротьба за збереження приміщення кінотеатру «Ілюзіон», адже обласна рада  оголосила конкурс на оренду приміщення кінотеатру  без збереження цільового призначення приміщення. За інформацією ЗМІ та активістів, у конкурсі  вже є переможець.

Читайте також: Культура та боксерські рукавички 

«Хочу зазначити, що компанія – переможець, за тією Інформацією, яка в нас є, з наших джерел в облраді, це компанія ТОВ «Строй-гіпс», яка пов’язана з величезними забудовниками», - каже Костянтин Капошилін.

«За намірами Херсонської обласної ради надати в оренду третім особам приміщення кінотеатру «Ілюзіон» з правом зміни цільового призначення, громадською спілкою «Мережа культурного розвитку «Арт Хаб Ілюзіон» було заявлено два позови до Херсонського окружного адміністративного суду. Перший позов стосується бездіяльності Херсонської обласної ради щодо утримання в належному стані приміщення кінотеатру, що унеможливило, в першу чергу, використання цього приміщення за його цільовим призначенням, по – друге, призвело до суттєвого зниження ринкової вартості, вартості оцінки цього об’єкту, що, в даному випадку, вплинуло і на оренду», - каже юрист ІРЦ «Правовий простір».

Читайте також: У Херсоні продовжуються творчі акції на захист «Ілюзіону»

«Відповідно до отриманих нами відомостей з 2009 року Херсонська обласна рада не виділяла жодної копійки на утримання цього закладу. Це нам нагадує схеми з 90-х років, коли до зубожіння доводили об’єкти комунальної власності, держпідприємства, а потім за копійки проводили тіньову приватизацію», - пояснює Костянтин Капошилін.

Другий позов стосується порушень пункту 2.9 Положення про оренду комунального майна облради. «А саме щодо відсутності в оголошенні про оренду відомостей про цільове використання об’єкту оренди, що може призвести до зловживань з боку орендаря, а саме, на місці кінотеатру може з’явитися будь-що, наприклад, завод… з переробки урану, як варіант», - коментує юрист.

Він також повідомив, що 23 травня було додатково подано заяву в прокуратуру.

«Подано заяву в прокуратуру щодо реагування на ці всі обставини, які були мною зазначені. Додатково ми попросили перевірити законність взагалі прийняття цього рішення про оголошення конкурсу на передачу в оренду та звернули особливу увагу прокуратури області на те, яка була повна бездіяльність, коли будувався ТРЦ «Суворовський». Жоден з контролюючих органів тоді не звернув увагу на всі порушення. І зараз ми маємо величезного будівельного мастодонта у центрі міста. Ми не хочемо повторення цієї ситуації і попросили прокуратуру Херсонської області згадати, як попередні її керівники в ті роки закривали очі на будівництво ТРЦ «Суворовський» і щоб вони в даному випадку не закрили очі на те, що може бути з кінотеатром «Ілюзіон», - каже юрист громадської організації ІРЦ «Правовий простір» Костянтин Капошилін.

Читайте також: Мангера просять припинити популяризацію наркотиків

Відзначимо, що громадська спілка ще у березні звернулася до облради з пропозицією, щоб основну будівлю кінотеатру, площею 375 метрів квадратних,  здали в оренду, передбачивши використання як об’єкту культури, а інші приміщення – здали в оренду на загальних засадах.

«От уявіть собі 40 соток. Там величезна площа. Із цих 40 соток – основна будівля, кінотеатр, всього 3. Тобто, ми попросили 37 соток віддати на загальних засадах, і всього 3 сотки приміщень віддати будь-якому закладу на конкурентних умовах, без жодних пільг, але, щоб було передбачено – об’єкт культури. Не Арт-хабу, кому завгодно, навіть структурам, які в облраді, щоб цей об’єкт не був знищений, щоб у майбутньому наші діти могли використовувати цей заклад як об’єкт культури», - каже Костянтин Капошилін.

Як раніше передавав ПІК, 1 червня відбудеться сесія облради. Активісти сподіваються, що депутати облради все ж прислухаються до їх аргументів та очікують на реакцію прокуратури.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину