Pik
Сьогодні, 20 Червеня 2018
25.05.2018
888
0

Боротьба за кінотеатр «Ілюзіон»: позови до суду та заява у прокуратуру

Боротьба за «Ілюзіон»: позови до суду та заява у прокуратуру

Громадська спілка «Мережа культурного розвитку «Арт Хаб Ілюзіон» подала позови у суд та звернулася у прокуратуру задля збереження кінотеатру «Ілюзіон».

Про це ПІК розповів юрист громадської організації ІРЦ «Правовий простір» Костянтин Капошилін.

Нагадаємо, у Херсоні продовжується боротьба за збереження приміщення кінотеатру «Ілюзіон», адже обласна рада  оголосила конкурс на оренду приміщення кінотеатру  без збереження цільового призначення приміщення. За інформацією ЗМІ та активістів, у конкурсі  вже є переможець.

Читайте також: Культура та боксерські рукавички 

«Хочу зазначити, що компанія – переможець, за тією Інформацією, яка в нас є, з наших джерел в облраді, це компанія ТОВ «Строй-гіпс», яка пов’язана з величезними забудовниками», - каже Костянтин Капошилін.

«За намірами Херсонської обласної ради надати в оренду третім особам приміщення кінотеатру «Ілюзіон» з правом зміни цільового призначення, громадською спілкою «Мережа культурного розвитку «Арт Хаб Ілюзіон» було заявлено два позови до Херсонського окружного адміністративного суду. Перший позов стосується бездіяльності Херсонської обласної ради щодо утримання в належному стані приміщення кінотеатру, що унеможливило, в першу чергу, використання цього приміщення за його цільовим призначенням, по – друге, призвело до суттєвого зниження ринкової вартості, вартості оцінки цього об’єкту, що, в даному випадку, вплинуло і на оренду», - каже юрист ІРЦ «Правовий простір».

Читайте також: У Херсоні продовжуються творчі акції на захист «Ілюзіону»

«Відповідно до отриманих нами відомостей з 2009 року Херсонська обласна рада не виділяла жодної копійки на утримання цього закладу. Це нам нагадує схеми з 90-х років, коли до зубожіння доводили об’єкти комунальної власності, держпідприємства, а потім за копійки проводили тіньову приватизацію», - пояснює Костянтин Капошилін.

Другий позов стосується порушень пункту 2.9 Положення про оренду комунального майна облради. «А саме щодо відсутності в оголошенні про оренду відомостей про цільове використання об’єкту оренди, що може призвести до зловживань з боку орендаря, а саме, на місці кінотеатру може з’явитися будь-що, наприклад, завод… з переробки урану, як варіант», - коментує юрист.

Він також повідомив, що 23 травня було додатково подано заяву в прокуратуру.

«Подано заяву в прокуратуру щодо реагування на ці всі обставини, які були мною зазначені. Додатково ми попросили перевірити законність взагалі прийняття цього рішення про оголошення конкурсу на передачу в оренду та звернули особливу увагу прокуратури області на те, яка була повна бездіяльність, коли будувався ТРЦ «Суворовський». Жоден з контролюючих органів тоді не звернув увагу на всі порушення. І зараз ми маємо величезного будівельного мастодонта у центрі міста. Ми не хочемо повторення цієї ситуації і попросили прокуратуру Херсонської області згадати, як попередні її керівники в ті роки закривали очі на будівництво ТРЦ «Суворовський» і щоб вони в даному випадку не закрили очі на те, що може бути з кінотеатром «Ілюзіон», - каже юрист громадської організації ІРЦ «Правовий простір» Костянтин Капошилін.

Читайте також: Мангера просять припинити популяризацію наркотиків

Відзначимо, що громадська спілка ще у березні звернулася до облради з пропозицією, щоб основну будівлю кінотеатру, площею 375 метрів квадратних,  здали в оренду, передбачивши використання як об’єкту культури, а інші приміщення – здали в оренду на загальних засадах.

«От уявіть собі 40 соток. Там величезна площа. Із цих 40 соток – основна будівля, кінотеатр, всього 3. Тобто, ми попросили 37 соток віддати на загальних засадах, і всього 3 сотки приміщень віддати будь-якому закладу на конкурентних умовах, без жодних пільг, але, щоб було передбачено – об’єкт культури. Не Арт-хабу, кому завгодно, навіть структурам, які в облраді, щоб цей об’єкт не був знищений, щоб у майбутньому наші діти могли використовувати цей заклад як об’єкт культури», - каже Костянтин Капошилін.

Як раніше передавав ПІК, 1 червня відбудеться сесія облради. Активісти сподіваються, що депутати облради все ж прислухаються до їх аргументів та очікують на реакцію прокуратури.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

09.05.2018
662
0
Відеорепортаж
Спогади про війну з перших вуст
08.05.2018
717
0
Відеорепортаж
Херсону є ким пишатися

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину