Pik
Сьогодні, 12 Июля 2020
14.11.2017
1079
0

Що думають дорослі з приводу бійки дітей

Бійка дівчат у Каховці - "фото" морального стану суспільства чи так було й раніше

Діти моделюють поведінку батьків, оточення, суспільства – так прокоментував у Фейсбук ситуацію з бійкою дівчат у Каховці начальник відділу освіти Каховської міської ради Михайло Гончар, передає ПІК.

Читайте також: У Каховці жорстоко побилися дівчата-школярки

«Після всенародного обговорення у соцмережах й декількох інтерв’ю центральним телеканалам, хочу висловити свою думку щодо ситуації з бійкою дівчат», - написав Михайло Гончар.

«Не хочу ставати на чийсь бік – жодну з учасниць інциденту не буду, а ні виправдовувати, а ні звинувачувати. Не хочу взагалі говорити саме про цю ситуацію. Такі ситуації були і є. Заперечувати це абсолютно безглуздо, а тим більше, не потрібно лицемірно підіймати очі догори, та запитувати: куди ж котиться світ?

Чому стільки шуму навколо конкретно цих дівчат? Та просто тому, що ситуація стала публічною. Хоча, може це й добре. У нас з’явився чудовий привід замислитись над тим, що в цій ситуації винен кожен з нас.

І не бійка тут на першому плані, наскільки б вона не була видовищною. Реакція глядачів, ось що важливо. Вас не жахнула байдужість дітей? Наших дітей. Дітей знайомих, друзів, дітей каховчан. Які просто дивились на приниження однієї людини іншою», - акцентував чиновник.

«Тим не менш, я не їх звинувачую, а звинувачую нас. Така поведінка - це «фото» морального стану нашого суспільства. Діти моделюють поведінку своїх батьків, свого оточення, нашого суспільства. І ми всі побачили цю модель – байдужість.

Неприємно про себе таке читати? Звичайно. Знаю, хочеться стояти осторонь, гнівно засуджувати дівчат, їх батьків, інших дітей, владу, школу, поліцію... Всіх хочеться засуджувати... крім себе. Але якщо ми, як суспільство, не зробимо висновків – готуйтеся до таких сюжетів знов і знов, і знов... Поки справа не торкнеться особисто вас або вашої дитини. Але потім буде пізно.

Знаєте, що на цю тему говорять англійці: «Не виховуйте своїх дітей, все одно вони будуть схожі на вас. Виховуйте себе». P.S. В жодному разі не знімаю відповідальності зі школи, наша частка провини тут теж є», - пише Гончар.

У коментарях до цього посту користувачі соцмережі пишуть, що і раніше підлітки жорстоко билися, просто не  було мобілок з камерами. Інші відзначають, що у їхньому світі такого не було і вони не хочуть цього для власних дітей.

Михайло Гончар також повідомив:  встановлено перелік "глядачів". Окрема увага приділена юним підбурювачам бійки. З ними і їх батьками працюють фахівці.

Цікаво, що приводом для бійки стали взаємні обвинувачення дівчат у соціальних мережах. 

У сюжеті ТСН з приводу бійки шкільний психолог Вікторія Ткачук каже: "Це все у фільмах сприймається, як героїзм. Тому ця норма переноситься на власну норму поведінки. І це не сприймається, як щось виняткове. Для них це норме – себе захистити, а скоріше, себе показати".

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину