Pik
Сьогодні, 06 серпень 2020
28.04.2020
413
0

Бібліотекарі Херсонщини навчились протидіяти інфодемії

Бібліотекарі Херсонщини навчились протидіяти інфодемії

21-22 квітня 2020 року працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки взяли участь у вебінарі, який провела Академія української преси за підтримки Фонду Конрада Аденауера в Україні. Учасниками надзвичайно інформативного та актуального онлайн-тренінгу «Викривачі фейків на тематику пандемії» стали 30 «щасливчиків», які пройшли конкурсний відбір, і до когорти яких пощастило потрапити і нашим фахівцям - повідомляють у прес-службі Херсонської облради.

Головними модераторами дводенного вебінару стали визнані медіатренери Андрій Юричко та Олександр Гороховський. Вони наголосили на тому, що фейки, маніпуляції, вірусні перепости, неповнота інформації, спричинені вірусом Сovid-19, заполонили стрічки соціальних мереж і навіть новин світових інформагентств, ЗМІ. Інформації стає все більше, а правдивої серед неї – все менше. Тож важливо знати і використовувати інструменти та правила перевірки достовірності повідомлень. Упродовж двох днів Андрій Юричко та Олександр Гороховський допомагали учасникам вебінару з’ясувати такі важливі питання:

  • як не потрапити під вплив паніки та емоцій;
  • як визначати та реагувати на дезінформацію;
  • чим живиться фейк, що таке побутові фейки та які основні маркери їх розпізнавання.

Спікери навчали учасників вебінару спростовувати фейки, аналізуючи структуру матеріалу, джерела та експертів, на які можна і треба посилатися; роз’яснили поняття інфодемії, медіагігієни, закцентували увагу на основних критеріях споживання інформації; дали практичні поради стосовно того, як не заразити сусідів і друзів фейко-вірусом. Надзвичайно цікавими виявилися практичні заняття з викриття фейків, під час яких кожен учасник відчув себе справжнім фактчекером.

По завершенні вебінару усі учасники отримали сертифікати, що дають їм право, в свою чергу, проводити аналогічні медіаосвітні програми. Тож, найближчим часом сертифіковані  медіатренери – співробітники обласної бібліотеки ім. Дніпрової Чайки – проведуть вебінари для бібліотечних працівників Херсонської області, під час яких поділяться набутими знаннями з колегами, а також – організують дистанційні воркшопи для зацікавлених користувачів бібліотеки.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину