Pik
Сьогодні, 23 Октября 2018
28.09.2018
346
1

Безпритульних тварин у Херсоні знищувати через спалах АЧС не будуть - ДНПК

Безпритульних тварин у Херсоні знищувати через спалах АЧС не будуть - рішення ДНПК

Враховуючи суспільний резонанс та чутливість питання, члени Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії  (ДНПК) при Херсонській міській владі підтримали ініціативу Держпродспоживслужби утриматися від знищення безпритульних тварин через спалах АЧС у Херсоні. Рішення це прийнято сьогодні, 28 вересня, на позачерговому засіданні ДНПК при Херсонській міській раді, передає ПІК з посиланням на прес-службу ГУ Держпродспоживслужби в області.

"У зв'язку з численними зверненнями зоозахисних організацій стосовно заходів із ліквідації спалаху африканської чуми свиней (АЧС), які відповідно до вимог «Інструкції з профілактики та боротьби з АЧС» (наказ Мінагрополітики № 111 від 7.03.2018), зокрема передбачають знищення бродячих собак і котів гуманними методами, Держпродспоживслужба ініціювала позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Херсонській міській раді, яке відбулося сьогодні, 28 вересня 2018 року", - йдеться у повідомленні. 

Читайте також:  Херсонці вийшли на захист бездомних тварин 

"Держпродспоживслужба, ґрунтуючись на вимогах Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», внесла на розгляд ДНПК при Херсонській міській раді пропозицію щодо зміни до рішення про вжиття невідкладних заходів із ліквідації спалаху АЧС, що виник на адміністративній території міста Херсона, у частині знищення бродячих собак і котів гуманними методами", - повідомили у прес-службі. 

"Враховуючи суспільний резонанс та чутливість питання, члени ДНПК при Херсонській міській владі підтримали ініціативу Держпродспоживслужби утриматися від знищення безпритульних тварин. Натомість прийнято рішення про відлов таких тварин на визначеній території, утримання їх у відповідних вольєрах із метою спостереження, стерилізації, обліку, ідентифікації та вакцинації.

Читайте також: «Собачий пікет» у Херсоні: запитань більше, ніж відповідей?

Зазначимо, що до складу ДНПК при Херсонській міській раді, крім Херсонського міського управління Держпродспоживслужби, входять представники міської влади, правоохоронні органи, ДСНС тощо. Рішення ДНПК є колегіальним і обов'язковим до виконання. З кожного пункту плану заходів, який приймається ДНПК, визначені відповідальні органи. Питання безпритульних тварин відноситься до компетенції місцевої влади", - відзначають у  ГУ Держпродспоживслужби в області.

Разом з цим, тут  наголошують, що насамперед проблема полягає у недостатності вирішення місцевою владою питання гуманного регулювання чисельності безпритульних тварин, зокрема шляхом створення мережі муніципальних притулків, широкої роз'яснювальної кампанії, стерилізації, вакцинації, заохочення розвитку волонтерського руху тощо.

Теги:

Новини по темі

Коментарі

Сидоров, 28.09.2018
Люди! Не всегда во всём виновны чиновники. Посмотрите на личики этих "защитничков". Если Вашего дитя погрызла бродячая собацюра, подавайте на этих зоофилов в суд. Пусть хотя бы расплачиваются. А то привыкли мелькать, сбивать с толку и ни за что не отвечать.

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину