Pik
Сьогодні, 01 Березня 2021
15.01.2021
389
0

Безкоштовні тести на COVID-19 не для всіх – про нові правила перетину адмінмежі з Кримом

Безкоштовні тести на COVID-19 не для всіх – про нові правила перетину адмінмежі з Кримом

12 січня на брифінгу в Херсонській обласній адміністрації розповіли про особливості безкоштовного тестування на короновірус під час проходження адмінмежі з Кримом. Херсонський офіс КримSOS коментує ситуацію.  

Кожен, хто їде з Криму до материкової України має встановлювати на КПВВ додаток “Вдома” та проходити два тижні самоізоляції. Виключення роблять для представників міжнародних організацій, дітей до 12 років та тих, хто їде поступати до закладів освіти. Аби не сидіти вдома, більшість людей роблять тест на COVID-19 за власний кошт та при негативному результаті їх “знімають” із самоізоляції.  

У листопаді 2020 року почали говорити про можливість безкоштовних тестів на COVID-19 на КПВВ з Кримом. Зокрема, про це згадувала заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Голованчук у інтерв'ю "Інтерфакс-Україна". Таку послугу сподівались ввести до кінця минулого року. Проте ніхто не розповідав подробиць щодо того, хто буде займатись цим питанням та як буде усе організовано.   

Ситуацію “зрушив” локдаун. 5 січня 2021 року Кабінет Міністрів України оновив правила припинення самоізоляції осіб, які прибули з тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях, АР Крим та м. Севастополя.  

Так, на додаток до платних ПЛР тестів, на контрольно-пропускних пунктах в’їзду-виїзду на адмінмежі з Кримом мають з’явитись пункти безкоштовного експрес-тестування на COVID-19. За інформацією Херсонської ОДА таку можливість отримали окремі категорії людей: ті, у кого підвищена температура, хто відмовляється встановлювати додаток “Вдома” чи не мають мобільний телефон для його встановлення.  

— Фактично чітких вимог кому робити тести у нормативних документах наразі немає. Проте із соціальних мереж знаємо, що тести зараз роблять не усім. Про це пишуть люди у тематичних групах, — зазначає Олексій Тільненко, координатор Херсонського офісу КримSOS.  

В Херсонській адміністрації пояснюють, що є певні “юридичні аспекти”, через які не можуть робити тестування на коронавірус всім українцям, які прямують на материкову частину України. Для роз'яснення ситуації чиновники направили лист до Кабінету Міністрів  

— Ми підготували приміщення та персонал для тестування на КПВВ. Але за час “відкриття вікон можливостей” тест зробила лише одна особа. Потрібно аби нам роз’яснили певні моменти щодо категорій людей, яким зобов’язані робити тест. Бо витрачаємо державні кошти, за які потрібно потім звітувати, — зазначає Вадим Чабан, заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації. 

11 січня на брифінгу в Херсонській облдержадміністрації перший заступник голови Дмитро Бутрій розповідав, що вони виділили по 500 тест-систем для КПВВ “Чонгар” та “Каланчак”. Того ж дня на сайті МОЗ опублікували Наказ про  перерозподіл тестів на коронавірус. Херсонська область має отримати 47 750 тестів на суму 6,2 млн грн.   

— За один день з Криму через один КПВВ проходить десь 400 людей. Якщо робити тест усім — потрібно приблизно 25 тисяч тестів на місяць. Це тільки для тестування на адмінмежі, а є ще й інше населення Херсону та області, —  коментує Олексій Тільненко, 

Наприкінці січня юристи КримSOS планують здійснити моніторингові візити до КПВВ та додатково повідомлять —  чи вже проводять там тестування чи ні.  

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину