Pik
Сьогодні, 25 Травня 2020

«АТБ» очолює рейтинг найбільших платників податків у сфері ритейлу

«АТБ» очолює рейтинг найбільших платників податків у сфері ритейлу

Українська податкова служба у своєму офіційному виданні опублікувала оновлений рейтинг представників бізнесу за обсягом перерахованих платежів до бюджетів усіх рівнів. Лідером у галузі роздрібної торгівлі та логістики стала компанія «АТБ». Кількість постійних покупців мережі неухильно зростає. Нині вона є головним постачальником гарантовано якісних продуктів для майже чотирьох мільйонів українців у 24 областях нашої країни.

Найбільший за багатьма показниками (товарообігом, числом супермаркетів, кількістю співробітників тощо) представник вітчизняної галузі роздрібної й оптової торгівлі – «АТБ» за рік зміцнив свої позиції одразу на три пункти. У зазначеному рейтингу торговельна мережа піднялася з 16 місця (яке займала в 2018 році) на 13. За результатами 2019-го підприємства корпорації «АТБ» сплатили до бюджетів усіх рівнів, у тому числі й до нашої херсонської міської скарбниці, 6,77 млрд грн. Якщо порівняти з попереднім роком – це на 49% більше. Таке відчутне зростання показників стало наслідком динамічного розвитку торговельної мережі «АТБ». Компанія підкорила два нових регіони: відкрила перші дискаунтери на Закарпатті й у Чернівецькій області. По всій країні за рік прийняли перших клієнтів 88 нових магазинів (у 2018-му – 80). Проведено модернізацію 41 супермаркету. На даний час у 280 населених пунктах України, у тому числі й у Херсоні, цілодобово працюють 1089 магазинів мережі.

Паралельно з розширенням карти присутності «АТБ», значно зріс і товарообіг. За рік цей показник збільшився на 22,4% – до 126,8 млрд грн. (включаючи ПДВ). Мережа побила власний рекорд попереднього року – в 2018-му даний показник становив 103,9 млрд грн. (а в 2017 – 80,2 млрд грн.).

Асортимент супермаркетів «АТБ» зараз перевищує 3,5 тисячі найменувань, з яких близько дев'яти сотень представлені товарами власних торгових марок. Така ексклюзивна продукція власного виробництва за якістю не поступається аналогам, які можна придбати на вітчизняному ринку, а от коштує значно дешевше. Купуючи такі товари, можна заощадити до 40%. Слід додати, що компанія не відступає від своєї багаторічної цінової політики – вартість будь-якого товару в дискаунтерах мережі нижча за середньоринкову на 10–15%.

Повертаючись до рейтингу найбільших платників податків країни, варто зазначити, що, як і роком раніше, перші позиції в ТОП-100 дісталися підприємствам нафтогазової й енергетичної сфер, виробникам тютюнової продукції, націоналізованому «ПриватБанку», а також великим держкомпаніям-монополістам. Це компанії, які зіграли важливу роль у фінансуванні соціальних програм, інфраструктурних проєктів, реформуванні – дані напрямки оплачуються коштами з бюджету. При цьому до першої сотні увійшли всього сім компаній, пов'язаних із роздрібною торгівлею та логістикою. Це корпорація «АТБ», яка посіла перше місце (в загальному рейтингу – 13), «Нова Пошта», що безпосередньо пов’язана з торгівлею (27 місце), «Епіцентр К» (30 місце – сплачено майже 2,5 млрд грн.), «Сільпо» (41 місце), McDonalds (54 місце), Metro (66 місце) й «Ашан» (77 місце).

Як бачимо, завдяки стратегії динамічного розвитку корпорація «АТБ» з великим відривом лідирує в цьому офіційному галузевому ТОП-7 найбільших платників податків.

Цікаво, що крім компаній «АТБ» і «Епіцентр К», інші представники галузі ритейлу, що потрапили до рейтингу, скористалися своїм правом не розголошувати суми сплачених податків і зборів, мотивуючи це комерційною таємницею. Про цифри можна догадуватися, орієнтуючись на показники більш відкритих компаній, що перебувають у ТОП-100 поруч із ритейлерами.

Ці цифри формують наше благополуччя, оскільки дані кошти спрямовують на зарплати вчителям, медикам, соціальну допомогу, пенсії, ремонт доріг й інші важливі цілі, а це визначає рівень життя громадян і його якість. Після реформи децентралізації набагато більші суми зібраних податків залишаються на місцях. Це потужний ресурс для розвитку українських міст і селищ. Кожний із більш ніж тисячі супермаркетів «АТБ», включаючи й ті, що працюють у Херсоні, є не тільки торговим представництвом найбільшого ритейлера, але й важливим інфраструктурним об'єктом.

Автор: Марія Безкоровайна

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину