Pik
Сьогодні, 30 Березня 2020
03.09.2018
529
0

Архієпископ Климент розповів, що бачив знаки перед анексією Криму

Архієпископ Климент розповів, що бачив знаки перед анексією Криму

Незадовго до анексії Криму пророчі знаки у кримському храмі побачив Климент, нині – архієпископ Сімферопольський і Кримський Української православної церкви Київського патріархату. Про це церковнослужитель розповів під час презентації книги «Люди «сірої зони» у Першому в Херсоні креативному просторі HUBWEY, передає ПІК.

Взимку 2014-го Климент разом зі сподвижниками відбудовував храм Воздвиження чесного і животворного хреста Господнього, який під час Євромайдану підпалили сепаратисти в Євпаторії. Напередодні Різдва Хрестового на пожертви пастви та небайдужих людей у церкві встановили баню і хрест, а після божественної літургії на честь цієї події Климент помітив, що в храмі відбуваються дивні речі.

-Під час служби я звернув увагу на те, що з-під розп’яття Спасителя, прикріпленого до дерев’яного хреста, краплями витікає прозора рідина, а раніше це ще бачив настоятель храму отець Ярослав. Він пояснив, що це почалося після підпалу церкви… Хрест зроблений із твердої породи дерева, так краплі виступали не на прожилках деревини, а з-під залізного хреста, який був накладений на дерев’яний. До того ж хрест був вкритий шаром лаку, тобто, сталося надприродне явище. І тоді я сказав, що треба готуватися до чогось недоброго. Думав, що церкву знесуть, а виявилося в Крим біда прийшла, - розповів архієпископ Климент.

Спогади архієпископа Климента та ще більш, ніж півсотні очевидців злочину проти територіальної цілісності України - анексії Криму, увійшли до книги «Люди «сірої зони». Автори видання – журналісти Анна Андрієвська та Олена Халімон агресію окупанта відчули на власній шкірі, бо теж були змушені залишити Крим. Видав книгу Український інститут національної пам’яті. Презентація «Людей «сірої зони» відбулася у столиці, а до Дня Незалежності видання побачив Херсон. Видання презентували особисто авторки. За їхніми словами, ця книга – експеримент, який має показати, наскільки не лише Україні, а й світові, болить тема анексії територій.

«Люди «сірої зони» повністю спростовують всі заяви на кшталт, що Росія взяла Крим без єдиного пострілу. У книзі є свідчення місцевих мешканців, частині з яких довелося виїхати через переслідування, а частина вже сидить у тюрмах, про те, що окупація півострова зустріла спротив з боку патріотів, пролилася кров і були загиблі, просто самопроголошена влада Криму про це замовчує. Співавторку книги, Анну Андрієвську, ФСБ визнало екстремісткою, занісши до відповідного реєстру. У ньому – всі мешканці України, стосовно яких у РФ порушено кримінальні справи. Товстий паперовий зшиток на Анну з’явився тільки за одну її публікацію, де говориться, що Крим – це Україна.

-Сьогодні в Росії таке висловлювання кваліфікується як сепаратизм і карається п’ятьма роками позбавлення волі. На жаль, через це я не можу поїхати додому, до родичів у Крим. Але дуже хочу донести світу про те, що відбувається на півострові, це мій особистий внесок у боротьбу з окупацією Криму, - зазначила Анна Андрієвська.

Над «Людьми «сірої зони» авторки працювали майже два роки, не взявши жодної копійки на гонорар. Видання вийшло накладом у 1000 примірників і половину вже розібрали правозахисники, громадські діячі, які розповсюджують книгу на міжнародних майданчиках, а також органи державної влади. Частину екземплярів в інституті пам’яті мають наміри передати до українських бібліотек. Незабаром до виходу планується англомовна версія «Людей «сірої зони».

Читайте також:

Благодатний вогонь передали з Херсонщини у Крим 

У Херсоні священики взялись за лопати

У Херсоні говорили про примирення

Кримський архієпископ звернувся до Путіна з проханням помилувати українців

У Херсоні стартував автопробіг до 1030-ї річниці Хрещення Русі-України

40676354_289434425203053_5390725955582951424_n

40932279_284281825730840_6157128788988657664_n

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину