Pik
Сьогодні, 17 Февраля 2019
03.09.2018
351
0

Архієпископ Климент розповів, що бачив знаки перед анексією Криму

Архієпископ Климент розповів, що бачив знаки перед анексією Криму

Незадовго до анексії Криму пророчі знаки у кримському храмі побачив Климент, нині – архієпископ Сімферопольський і Кримський Української православної церкви Київського патріархату. Про це церковнослужитель розповів під час презентації книги «Люди «сірої зони» у Першому в Херсоні креативному просторі HUBWEY, передає ПІК.

Взимку 2014-го Климент разом зі сподвижниками відбудовував храм Воздвиження чесного і животворного хреста Господнього, який під час Євромайдану підпалили сепаратисти в Євпаторії. Напередодні Різдва Хрестового на пожертви пастви та небайдужих людей у церкві встановили баню і хрест, а після божественної літургії на честь цієї події Климент помітив, що в храмі відбуваються дивні речі.

-Під час служби я звернув увагу на те, що з-під розп’яття Спасителя, прикріпленого до дерев’яного хреста, краплями витікає прозора рідина, а раніше це ще бачив настоятель храму отець Ярослав. Він пояснив, що це почалося після підпалу церкви… Хрест зроблений із твердої породи дерева, так краплі виступали не на прожилках деревини, а з-під залізного хреста, який був накладений на дерев’яний. До того ж хрест був вкритий шаром лаку, тобто, сталося надприродне явище. І тоді я сказав, що треба готуватися до чогось недоброго. Думав, що церкву знесуть, а виявилося в Крим біда прийшла, - розповів архієпископ Климент.

Спогади архієпископа Климента та ще більш, ніж півсотні очевидців злочину проти територіальної цілісності України - анексії Криму, увійшли до книги «Люди «сірої зони». Автори видання – журналісти Анна Андрієвська та Олена Халімон агресію окупанта відчули на власній шкірі, бо теж були змушені залишити Крим. Видав книгу Український інститут національної пам’яті. Презентація «Людей «сірої зони» відбулася у столиці, а до Дня Незалежності видання побачив Херсон. Видання презентували особисто авторки. За їхніми словами, ця книга – експеримент, який має показати, наскільки не лише Україні, а й світові, болить тема анексії територій.

«Люди «сірої зони» повністю спростовують всі заяви на кшталт, що Росія взяла Крим без єдиного пострілу. У книзі є свідчення місцевих мешканців, частині з яких довелося виїхати через переслідування, а частина вже сидить у тюрмах, про те, що окупація півострова зустріла спротив з боку патріотів, пролилася кров і були загиблі, просто самопроголошена влада Криму про це замовчує. Співавторку книги, Анну Андрієвську, ФСБ визнало екстремісткою, занісши до відповідного реєстру. У ньому – всі мешканці України, стосовно яких у РФ порушено кримінальні справи. Товстий паперовий зшиток на Анну з’явився тільки за одну її публікацію, де говориться, що Крим – це Україна.

-Сьогодні в Росії таке висловлювання кваліфікується як сепаратизм і карається п’ятьма роками позбавлення волі. На жаль, через це я не можу поїхати додому, до родичів у Крим. Але дуже хочу донести світу про те, що відбувається на півострові, це мій особистий внесок у боротьбу з окупацією Криму, - зазначила Анна Андрієвська.

Над «Людьми «сірої зони» авторки працювали майже два роки, не взявши жодної копійки на гонорар. Видання вийшло накладом у 1000 примірників і половину вже розібрали правозахисники, громадські діячі, які розповсюджують книгу на міжнародних майданчиках, а також органи державної влади. Частину екземплярів в інституті пам’яті мають наміри передати до українських бібліотек. Незабаром до виходу планується англомовна версія «Людей «сірої зони».

Читайте також:

Благодатний вогонь передали з Херсонщини у Крим 

У Херсоні священики взялись за лопати

У Херсоні говорили про примирення

Кримський архієпископ звернувся до Путіна з проханням помилувати українців

У Херсоні стартував автопробіг до 1030-ї річниці Хрещення Русі-України

40676354_289434425203053_5390725955582951424_n

40932279_284281825730840_6157128788988657664_n

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину