Pik
Сьогодні, 17 Вересня 2019
26.07.2016
143
0

Андрій Путілов: Громадськість має контролювати витрату бюджетних коштів

Андрій Путілов: Громадськість має контролювати витрату бюджетних коштів

Голова обласної ради Андрій Путілов пропонує громадськості долучатися до контролю за витрачанням бюджетних коштів.

Особливо актуально ця пропозиція звучить на фоні того, що нині область отримує значні державні інвестиції на розвиток інфраструктури.

- У цьому році на Херсонщину заходять понад півмільярда державних коштів, які будуть спрямовані на різні інфраструктурні проекти. На фоні децентралізації значно зросли й надходження до місцевих бюджетів. Тому питання ефективного витрачання бюджетних коштів - коштів платників податків, коштів громад набирає особливої актуальності. І хто, як не громадськість має контролювати цей процес, - говорить Андрій Путілов.

В аспекті ефективних бюджетних витрат вкотре згадав голова облради й про комунальні підприємства:

- Директора деяких КП просто ставлять палки в колеса енергоефективним заходам і розбазарюють бюджетні гроші. Багато хто почуваються на своїх містах «князьками» і не хочуть нічого міняти.

Подібних фактів, запевняє Андрій Путілов, достатньо, тому він вже звернувся до нового прокурора області Віталія Тригубенка, аби прокуратура звернула увагу на корупцію в комунальних підприємствах.

До речі, така позиція Путілова повністю перекликається з ініціативою Генпрокурора України Юрія Луценка щодо влаштування всеукраїнської перевірки комунальних підприємств стосовно відмивання державних коштів.

- Окреме питання, яке я ставлю для всіх областей - перевірка бюджетних коштів, які надходять на територію області: дороги, лікарні, школи. Всі надані кошти мають бути перевірені на предмет вимивання коштів через фіктивні структури.
По всім областям я готую інструктивний лист. У найшвидший термін, за півтора місяці, необхідно перевірити функціонування всіх обласних водоканалів, теплокомуненерго, газових держорганізацій на предмет наявності співпраці з фіктивними структурами, через які вимиваються, по нашим оцінкам, від 20 до 30% собівартості наданих послуг. У деяких областях до 40%, - заявив Луценко.

 

 

 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину