Pik
Сьогодні, 21 Вересня 2018
04.05.2018
712
0

Андрій Путілов привітав вогнеборців з професійним святом

Андрій Путілов привітав вогнеборців з професійним святом

Сьогодні, 4 травня, відзначається Міжнародний День пожежного. У підрозділах ГУ ДСНС Херсонщини служить понад 700 вогнеборців. З професійним святом людей мужньої професії Андрій Путілов вирішив привітати в особі героїчного Максима Клименка.

Андрій Путілов привітав вогнеборців з професійним святом

У вересні 2017-го про 27-річного херсонського рятувальника дізналася вся країна. Пожежа у старому будинку на Пилипа Орлика. Вночі тут загинули молода жінка і її троє дітей, за кілька днів у лікарні від сильних опіків помре і голова родини…

Максим Клименко служить у 14-й ДПРЧ Корабельного району Херсона і чергував тієї доби в караулі. Прибувши на місце, вогнеборці розподілилися, хто – гасити пожежу, а хто - виводити людей із палаючого будинку.

Максим займався евакуацією і, так вийшло, що мало не загинув сам. Намагаючись винести з будинку чоловіка, який, нахапавшись диму, вже втратив свідомість, пожежний раптом провалився у підвал старого будинку. Зверху на бійця впав той, кого він рятував.

Максим Клименко отримав складний перелом тазового суглобу, але на допомогу нікого не кликав, розуміючи, що колегам зараз не до нього. Із пастки пожежний вибрався самотужки, виповзши у двір на руках, і… переборюючи нестерпний біль, вихопив пожежний рукав у колеги і ще намагався гасити полум’я.

Андрій Путілов привітав вогнеборців з професійним святом

Відчайдуху помітили поліцейські і занесли його у катеру «швидкої», яка в той момент вже стояла на місці. Лікарняне ліжко на місяць, а далі - тривала реабілітація. Але сьогодні Максим Клименко вже в строю, знову служить у своїй 14-й ДПРЧ.

Андрій Путілов тисне руку вогнеборцю, не приховуючи захоплення, що такі як Максим, служать на Херсонщині.

-Наш земляк справжній герой і я пишаюся його вчинком. Знаєте, нещодавно я повернувся зі Сполучених Штатів Америки. Так от там, у вихідні дні є така традиція у малечі – перевдягатися в різні костюми, хтось обирає образ персонажу з мультфільму, але більшість дітей вбираються у форму пожежного. Це дуже популярна професія у США, яку поважає населення і яка добре оплачується. Дуже хочу, щоб і в Україні не лише більшість хлопчаків мріяли стати пожежними, а й держава цінувала своїх вогнеборців, у вигляді високих соціальних гарантій, і я вірю, що цей день обов’язково настане, - зазначив Андрій Путілов.

До професійного свята Андрій Путілов подарував працівникам 14-ї ДПРЧ книги відомих українських письменників Братів Капранових і ліхтар, що не боїться диму.

Андрій Путілов привітав вогнеборців з професійним святом

-Це спеціальний ліхтар, який розсіює дим, зі спеціальною лупою і діодною лампою, у нього біле світло, аби краще було видно під час пожежі. Звісно, такі речі нам вкрай потрібні, - коментує подарунок Максим Клименко.

У пожежній частині Корабельного району працює майже півсотні вогнеборців. Щодня на зміну заступає караул із 12-ти бійців. Кожен виклик – ризик для їхнього життя. Така робота.

-Зрозумійте, це різне планування будинків, особливості місцевості. Як діяти, ми приймаємо рішення вже безпосередньо оцінивши обстановку на місці. Не завжди все можна передбачити і тому, на жаль, буває, трапляються такі ситуації як з Максимом, - зазначив командир відділення 14 ДПРЧ ГУ ДСНС України в Херсонській області Максим Фесенко.

Між іншим, про те, що світ відзначає їхнє професійне свято, самі пожежні й не знали, відтак були приємно здивовані увагою до себе й привітаннями.

-Вітаю представників мужньої професії – пожежних, які служать в Україні і на Херсонщині. Кожному вогнеборцю бажаю щастя, родинного благополуччя, гідної зарплатні. А ще – завжди повертатися з чергування живими-здоровими. Знайте, нам без вас ніяк, зі святом, шановні!, - зазначив Андрій Путілов.

Професію вогнеборця Андрій Путілов вважає однією з головних, а профілактиці пожеж він приділяє величезне значення.

Читайте також: Триває проект «За безпечне дитинство»

Недавно Андрій Путілов ініціював видання плакатів для навчальних закладів, які несуть інформацію щодо того, як слід діяти в екстремальних ситуаціях, зокрема, під час пожеж. Поліграфічну продукцію команда депутата передала й продовжує передавати у школи, аби важливу інформацію вивчили і засвоїли учні.

Нагадаймо, кілька місяців тому Андрій Путілов підтримав День цивільної оборони в Антонівській ЗОШ №21. Про те, що є потреба в такій освіті, ще раз нагадали трагічні події в одеському таборі, в херсонському будинку на вул. Пилипа Орлика і в ТРЦ у російському Кемерово, де загинули діти. Пожежна безпека – понад усе!

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину