Pik
Сьогодні, 19 Октября 2018
09.05.2018
428
0

Андрій Путілов привітав ветеранів Білозерщини

Андрій Путілов привітав ветеранів Білозерщини

Павлу Никифоровичу Ткаченку скоро виповниться 95-ть і він гордість села Широка Балка, на Білозерщині. Хлопця, який тільки-но закінчив школу, війна застала на Миколаївщині. Тоді всі записувалися добровольцями, на фронт хотів і Павло. Спочатку юнака направили у навчальний загін, а от потім була передова… 34 Гвардійська стрілецька єнакіївська дивізія. Третій Український Фронт. Бойові нагороди і ордени. Павло Ткаченко був розвідником, визволяв не тільки Батьківщину, дійшов аж до Відня.

Андрій Путілов привітав ветеранів Білозерщини

-Все було, і "язика" брав, і пошуки, і нальоти, і дозори, і засади. Ви ж розумієте, що таке розвідка, - розповідає Павло Никифорович.

Андрій Путілов зізнається, що під враженням від тих безцінних спогадів, в них – сама історія. Вже багато років поспіль, перебуваючи на різних посадах, від нардепа до голови обласної ради, а нині – як громадський діяч і обранець обласний, Андрій Путілов відвідує ветеранів у переддень Великої Перемоги.

Сьогодні побував у декількох населених пунктах Білозерського району, традиція є традиція. Приїздить не з порожніми руками – ті, хто безпосередньо має відношення до Перемоги, отримують продуктові набори, в них все необхідне до святкового столу. Важливі й слова привітання, щоб людину просто вислухали. Поважному поколінню, на віку якого так багато випало всього, у наш час не вистає простої уваги.

-Напередодні 9 травня намагаюся відвідати якомога більше ветеранів та учасників Другої Світової. Адже час невблаганний і ми втрачаємо цих унікальних людей – свідків історичних подій. У кожного з них складна доля, а тому є про що розповісти. Але, на жаль, все менше часу залишається у нас, щоб встигнути, встигнути записати і запам’ятати історії земляків. То ж давайте не зволікати й частіше навідуватися до ветеранів, бо нам без їхньої мудрості ніяк, - зазначив Андрій Путілов.

На столі у дворі банка зі свіжим компотом, поряд – акуратні чашечки. Це с. Олександрівка. Олена Федорівна Жирук знає, що будуть гості, тому приготувалася зустрічати. У Свої 93-ри жінка не може пригадувати дитинство без сліз. Хоча дитинства й не було, його вкрала війна. Сільську малечу змушували тяжко працювати окупанти, а за щонайменшої непокори просто вбивали. Дівчата виконували титанічну роботу – били каміння.

Андрій Путілов привітав ветеранів Білозерщини

А от ще одному старожилу Олександрівки – Ганні Іванівні Надточій вже 97 років! У війну й складні післявоєнні часи, період відбудови на її долю випало бути багатодітною матір’ю. Треба було не лише потрудитися, щоб малеча вижила, а в виховати, на ноги поставити. Зате тепер є віддача – Ганна Іванівна не пам’ятає, скільки саме в неї онуків та правнуків, але за великим столом всі не вміщаються. Старійшина роду давно погано бачить, але відчуває присутність кожного. Жінка знає масу віршів та анекдотів, з якими радо ділиться з гостями. Ганна Іванівна точно знає – найстрашніше, що може бути у житті, це війна.

Андрій Путілов привітав ветеранів Білозерщини

Влучний гумор і по-військовому міцна рука. Василь Лукіч Жуков мешкає у Станіславі. У Другу Світову був моряком і зробив свій внесок у Перемогу.

Андрій Путілов привітав ветеранів Білозерщини

-Служив на флоті. Матросом був на Чорному морі. Справа в тому, що ми займалися бойовим тралінням, цим дуже дошкуляли німцям. А було мені тоді 17 років!, - розповів Василь Лукіч.

Стефанія Юр’ївна Парфьонова, яка теж мешкає у Станіславі, мало що пам’ятає про війну, але остання проїхалася долею її родини. У 41-му окупанти вивезли їх з матір’ю у Німеччину. Дівчинці було 6 років, знає, що мама тяжко працювала, поралася по господарству в німецьких родинах і що радощам не було меж, коли в місто зайшли свої солдати і визволили жінок і дітей з рабства. Додому летіли, як на крилах, навіть не зважаючи на те, що потяг був не критий…

Андрій Путілов привітав ветеранів Білозерщини

Протягом дня Андрій Путілов відвідав декількох ветеранів, які мешкають на Білозерщині. Ще близька 20 людей похилого віку в інші дні відвідали члени команди та волонтери. Всюди гостям були раді. На жаль, у наш час таким людям не вистачає уваги і турботи.

-Кожному мешканцю Херсонщини і України побажати хочу мирного неба. Хочу аби всі ми пам’ятали про те, якою ціною дісталася Перемога. Що мирне небо у нас завдяки ветеранам, то ж прийдіть і привітайте, якщо такі люди є у вашій родині, серед сусідів чи знайомих приділіть їм увагу, це надзвичайно важливо. Всіх вітаю з Перемогою у Другій Світовій війні! - зазначив Андрій Путілов.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину