Pik
Сьогодні, 21 Октября 2019
14.01.2019
357
0

Андрій Путілов привітав малечу з херсонського центру «Софія»

Андрій Путілов привітав малечу з херсонського центру «Софія»

Найчарівніша пора - новорічні свята продовжується. Особливо свята очікує малеча, кожен хлопчик і кожна дівчинка радіють подарунку, бо ж на те воно й дитинство, щоб побути у царині безтурботності, коли про все подбають дорослі.

Дуже радісно наближення свята Василя сприйняли у Херсонській міській громадській організації «Центр сімейної реабілітації дітей-інвалідів та дітей з інвалідизуючими захворюванням «Софія». Адже вже за доброю традицією тутешню малечу привітав Андрій Путілов. Громадський діяч, який, нагадаймо, подарував низку новорічних свят дітям Херсона й Білозерщини, передав солодкі подарунки і для вихованців «Софії». Організацію, де займаються реабілітацією особливих дітей, Андрій Путілов підтримує з часу її заснування і йдеться далеко не лише про солодкі подарунки.

-От скільки існує «Софія», стільки наші діти й відпочивають в оздоровчому центрі «Прибрежний» у Лазурному. Причому, знаєте, цей чудовий заклад на березі Чорного моря приймає всю родину, де виховується особлива дитина, не залежно від того, скільки там членів. Ну і традиція вітати зі святами – Новий Рік, День захисту дітей, для команди Андрія Путілова вона незмінна. Як і допомога нам у придбанні канцелярії до навчального року. Все це для нас дуже важливо, тому безмежно вдячні за щирість та увагу, - розповіла директор Херсонської міської громадської організації «Центр сімейної реабілітації дітей-інвалідів та дітей з інвалідизуючими захворюванням «Софія» Ольга Цілинко.

До речі, смаколики хлопчики та дівчатка отримали під час заняття, присвяченого різдвяним традиціям. Приємно, що діти не лише в курсі, що в собі несуть зимові свята, а й знають колядки і щедрівки. Повірте, коли славнозвісне «Щедрик-щедрі-щедрівочка, прилетіла ластівочка…» співають особливі діти, це просто перевертає твоє світобачення відносно багатьох речей…

У лютому громадській організації виповниться 10 років. Ідейний натхненник «Софії» - дипломований психолог Ольга Цілинко, за плечима якої сьогодні вже 22 роки практики.

Ще тоді, у 2009-му, профі своєї справи як ніхто усвідомлювала, що родинам з особливими дітьми, які попри поради «добрих людей» віддати хворого малюка до інтернату, вирішили виховувати його самотужки, з тією ношою на плечах, яку наділила доля, звернутися за допомогою просто нікуди. І не прогадала: «Софія» стала незамінною організацією для родин з дітьми, які страждають на ДЦП.

Сьогодні тут займаються 35 таких сімей, зокрема, 10 - з паліативними дітьми (без позитивного прогнозу на одужання). Організацію щотижня відвідують 26 дітей з інвалідністю, батьки, братики і сестрички. З ними займаються два штатних психолога, а за необхідності, й запрошені фахівці, приміром, логопед.

- Зараз ми з вами саме у кабінеті психолога. Щосуботи тут проходить двогодинне заняття в інклюзивній групі. До речі, більше уваги ми приділяємо якраз батькам, адже не секрет, що через психічно сталий стан мами зменшуються проблеми в дитини. Є в нас дорослі групи – школа усвідомленого батьківства. Одна справа, коли під час вагітності жінка дізнається про аномалію у розвитку плоду і таким чином, хочеш-не-хочеш, але вона себе морально готує до труднощів, які доведеться долати, інша - коли геть родина не готова прийняти хвору дитину. Плід розвивається нормально, ніхто нічого не бачить, думають, де купити візочок, ліжечко і про те, що все буде шикарно, що через два роки матуся вийде на роботу, а потім… все життя шкереберть. Це страшний стрес не лише для дитини, а й для батьків. Тому у нас майже немає татусів, їх у нас на 25 родин всього 5. Чоловіки просто не готові до проблем…, - відверто про те, з чим доводиться зіткатися щодня, розповідає очільниця громадської організації Ольга Цілинко.

Практично від початку існування «Софії» пліч-о-пліч по життю з нею херсонка Оксана Авдєєва. Доньці жінки вже 17 років і вона не уявляє, як би вони обійшлися без організації, яка стала другою родиною.

Крім психологічної підтримки в «Софії» турбуються про соціальний супровід таких родин, допомагають оформити необхідні документи, а також потрапити на літній відпочинок на морському узбережжі, якщо не за рахунок міського бюджету, так коштом спонсорів, зокрема, завдяки соціальній ініціативі Андрія Путілова.

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину