Pik
Сьогодні, 23 Октября 2018
19.04.2018
529
0

Андрій Путілов: пожежна безпека понад усе

Андрій Путілов: пожежна безпека понад усе

На перший погляд, звичайний виїзд пожежної машини за викликом. Але тільки на перший. Цей автомобіль не має відношення до рятувальників. Пожежну команду своїми силами організували у Станіславській об’єднаній територіальній громаді. Такий досвід господарювання мають перейняти в інших громадах – вважає Андрій Путілов.

«Не треба чекати, що держава, щось дасть або зробить. Зараз за рахунок децентралізації у громад з’являється можливість робити впевнені самостійні кроки. Я вважаю, що треба брати як передовий досвід Станіславської ОТГ, її голови Володимира Желуденка, іншим громадам на Херсонщині. Бо власна пожежна дружина – це дуже вагоме досягнення, не дай Бог що трапиться, є кому допомогти», - зазначив Андрій Путілов.

Читайте також: Добровільна пожежна команда Станіслава без роботи не сидить

Голова Станіславської ОТГ Володимир Желуденко у минулому співробітник МНС, у системі займав керівні посади. Ідею створення подібного підрозділу він виношував давно.

«Згідно нормативних документів місцева пожежна охорона в своєму складі повинна мати не менше, як 13 чоловік. Невеликі розрахунки показують, що 13 чоловік утримувати рік, це ну виходить десь близько мільйона, громада не може потягнути, у громади немає таких коштів. Тому ми пішли іншим шляхом, ми створили добровільну пожежну дружину, навчили водія, відправивши на тренування навчання у ДСНС, він отримав дозволи працювати на пожежній машині», - розповідає Володимир Желуденко.

Пожежну машину голова ОТГ, завдяки своїй наполегливості, вибив зі старого фонду ДСНС. Автомобіль 88-го року випуску, який давно не використовувався, пригнали з Новотроїцького району. Техніку довелося добряче поремонтувати.

Читайте також: У Станіславі місцева пожежна команда працюватиме за польським взірцем

Ідею створення пожежної команди підтримав фермер Василь Ференц. Це його співробітники, батько і син Карпухно, закріплені за пожежною машиною. Та й сама техніка базується на території господарства.

«Якщо я б не погодився, то тоді хто? Треба ж комусь взяти на себе відповідальність, так у мене поля, господарство, це ж потрібно не мені, а селу», - ділиться Василь Ференц.

В об’єднаній територіальній громаді три населених пункти - це майже 8 тис. мешканців. Особливо незамінний пожежний автомобіль влітку. У Станіславі багато балок, які часто горять. А от найближчий рятувальний підрозділ за 25 км - у Білозерці. Доки пожежні доїдуть, все вигорить. Інша справа, коли є своя команда, хай і невеличка.

Андрій Путілов приділяє пожежній безпеці величезну увагу. Недавно він ініціював проект «Безпечне дитинство», в межах якого школам передаються профілактичні плакати. Стартував проект з Антонівської ЗОШ №21.

плакат

Читайте також: Триває проект «За безпечне дитинство»

«Наша команда розробила змістовні листівки, які сьогодні так необхідні для профілактики надзвичайних подій, зокрема, пожеж. Треба виховувати покоління на тому, як поводити себе в екстремальних ситуаціях, адже найдорожче, що є у нас, це життя», - зазначив Андрій Путілов.

Загибель дітей на пожежах в Одесі, Херсоні, Кемерово показує, до чого призводять елементарне недотримання технічних інструкцій і безпечність. Чи не занадто дорога ціна?

file

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину