Pik
Сьогодні, 20 Травня 2018
19.04.2018
316
0

Андрій Путілов: пожежна безпека понад усе

Андрій Путілов: пожежна безпека понад усе

На перший погляд, звичайний виїзд пожежної машини за викликом. Але тільки на перший. Цей автомобіль не має відношення до рятувальників. Пожежну команду своїми силами організували у Станіславській об’єднаній територіальній громаді. Такий досвід господарювання мають перейняти в інших громадах – вважає Андрій Путілов.

«Не треба чекати, що держава, щось дасть або зробить. Зараз за рахунок децентралізації у громад з’являється можливість робити впевнені самостійні кроки. Я вважаю, що треба брати як передовий досвід Станіславської ОТГ, її голови Володимира Желуденка, іншим громадам на Херсонщині. Бо власна пожежна дружина – це дуже вагоме досягнення, не дай Бог що трапиться, є кому допомогти», - зазначив Андрій Путілов.

Читайте також: Добровільна пожежна команда Станіслава без роботи не сидить

Голова Станіславської ОТГ Володимир Желуденко у минулому співробітник МНС, у системі займав керівні посади. Ідею створення подібного підрозділу він виношував давно.

«Згідно нормативних документів місцева пожежна охорона в своєму складі повинна мати не менше, як 13 чоловік. Невеликі розрахунки показують, що 13 чоловік утримувати рік, це ну виходить десь близько мільйона, громада не може потягнути, у громади немає таких коштів. Тому ми пішли іншим шляхом, ми створили добровільну пожежну дружину, навчили водія, відправивши на тренування навчання у ДСНС, він отримав дозволи працювати на пожежній машині», - розповідає Володимир Желуденко.

Пожежну машину голова ОТГ, завдяки своїй наполегливості, вибив зі старого фонду ДСНС. Автомобіль 88-го року випуску, який давно не використовувався, пригнали з Новотроїцького району. Техніку довелося добряче поремонтувати.

Читайте також: У Станіславі місцева пожежна команда працюватиме за польським взірцем

Ідею створення пожежної команди підтримав фермер Василь Ференц. Це його співробітники, батько і син Карпухно, закріплені за пожежною машиною. Та й сама техніка базується на території господарства.

«Якщо я б не погодився, то тоді хто? Треба ж комусь взяти на себе відповідальність, так у мене поля, господарство, це ж потрібно не мені, а селу», - ділиться Василь Ференц.

В об’єднаній територіальній громаді три населених пункти - це майже 8 тис. мешканців. Особливо незамінний пожежний автомобіль влітку. У Станіславі багато балок, які часто горять. А от найближчий рятувальний підрозділ за 25 км - у Білозерці. Доки пожежні доїдуть, все вигорить. Інша справа, коли є своя команда, хай і невеличка.

Андрій Путілов приділяє пожежній безпеці величезну увагу. Недавно він ініціював проект «Безпечне дитинство», в межах якого школам передаються профілактичні плакати. Стартував проект з Антонівської ЗОШ №21.

плакат

Читайте також: Триває проект «За безпечне дитинство»

«Наша команда розробила змістовні листівки, які сьогодні так необхідні для профілактики надзвичайних подій, зокрема, пожеж. Треба виховувати покоління на тому, як поводити себе в екстремальних ситуаціях, адже найдорожче, що є у нас, це життя», - зазначив Андрій Путілов.

Загибель дітей на пожежах в Одесі, Херсоні, Кемерово показує, до чого призводять елементарне недотримання технічних інструкцій і безпечність. Чи не занадто дорога ціна?

file

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

09.05.2018
380
0
Відеорепортаж
Спогади про війну з перших вуст
08.05.2018
460
0
Відеорепортаж
Херсону є ким пишатися

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину