Pik
Сьогодні, 23 Ноября 2020
12.09.2018
948
0

Амброзію виявляють по всій області

Амброзію виявляють по всій області

На Херсонщині амброзію виявляють усіх районах області. Про це передає ПІК з посиланням на ГУ Держпродспоживслужби.

"При виявленні навіть поодиноких рослин у місцях скупчення людей, власникам земельних ділянок виписують розпорядження про необхідність їх негайного знищення згідно зі ст. 10 Закону України «Про карантин рослин». Станом на 10 вересня поточного року державними фітосанітарними інспекторами області виписано понад 130 розпоряджень.
На сьогодні амброзію виявлено в усіх районах області та нашого міста, але найстрашніше – наявність цієї шкідливої рослини у парках та скверах, де гуляють діти і перебувають дорослі. Тож закликаємо усіх небайдужих громадян до спільної боротьби з цим небезпечним бур’яном", - йдеться у повідомленні.

Контроль у сфері благоустрою населених пунктів здійснюють органи та особи, що визначені статтями 39-41 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», державні фітосанітарні інспектори проводять обстеження населених пунктів, зон відпочинку, дошкільних та шкільних закладів.

Читайте також: На Херсонщині з’явилась команда для знищення амброзії

Основні заходи по боротьбі з карантинними бур’янами державні фітосанітарні інспектори здійснюють на сільгосппідприємствах. Починаючи з червня місяця проведено обстеження понад 265 тис. га земельних угідь в вогнищах карантинних бур’янів.

Як знищити амброзію? Виявивши вогнище амброзії, негайно видаляйте рослини з ділянки і знищуйте їх. Не слід залишати амброзію з недорозвиненим насінням, бо вона має здатність отримувати поживну речовину з уже скошеної або вирваної з корінням рослини та надавати можливість насінню дозрівати. Саме тому, амброзію слід або прикопувати на глибину понад 50 см, або пропускати через подрібнювач.

Рослини амброзій полинолистої – карантинний бур’ян, з яким постійно проводять боротьбу сільгоспвиробники як за допомогою агротехнічних, так і хімічних заходів. І якщо аброзія у посівах – це, у першу чергу, небажання сільгоспвиробника застосовувати агротехнічні заходи (сівозміни, міжрядні обробки тощо) та хімічні обробки гербіцидами згідно з «Переліком дозволених до використання в Україні пестицидів та агрохімікатів», то боротьба з амброзією в населених пунктах потребує кропітких заходів, до яких треба залучатися усією громадою.

Читайте також: У Херсонській мерії розповіли, що може знищити амброзію

file

Амброзія дуже схожа на полин звичайний – це рослина від світло до темно-зеленого кольору, яка досягає висоти 60-140 см (іноді понад 2 м), має міцне коріння — до чотирьох метрів, плодоносить у вересні. Рослина поширюється сім’янками, які можуть зберігати схожість до 40 років. Цвіте амброзія в серпні і в цей квітковий період виділяє багато пилка-алергена.

Читайте також:  На сесії міськради пристрасті по амброзії

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину