Pik
Сьогодні, 20 Січня 2019
12.12.2018
356
0

Алкоголь та феєрверки на Херсонщині під забороною. Проте хто контролює?

Алкоголь та феєрверки на Херсонщині під забороною. Проте хто контролює?

Чи зустрічатимуть херсонці Новий рік без алкоголю та феєрверків та чи контролюватиме хтось їх заборону, розповідає Гривна, передає ПІК.

БЕЗ ФЕЄРВЕРКІВ ...

Під час засідання Ради оборони Херсонської області 4 грудня прийняли кілька «рішучих рішень», пов'язаних з воєнним станом в регіоні. Так, з метою недопущення будь-якого роду ускладнень на території області на період воєнного стану заборонили: полювання в лісомисливських господарствах, використання феєрверків або «спалювання» порохових піротехнічних виробів під час свят, карнавалів тощо.

Читайте також: Воєнний стан: на Херсонщині заборонили полювання та піротехніку.

Не зовсім зрозуміло, як останнє поєднується з підготовкою новорічних свят, які обіцяють провести «без обмеження громадянських свобод». Хто візьме на себе контроль за тим, щоб громадяни під бій курантів не влаштовували салюти? Особливо якщо врахувати, що феєрверки і петарди спокійно і навіть активно продають в торгових точках і на ринках Херсона. Звичайно, цілком ймовірно, що ця торгівля розрахована на те, що термін воєнного стану закінчиться за кілька днів до Нового року - і тоді салютувати можна буде без всяких обмежень.

... І АЛКОГОЛЮ

Ще один важливий момент - заборона на продаж алкоголю. «Гривна» не раз повідомляла, що на території області випадки зловживання військовослужбовців алкоголем приводили до дорожніх аварій, бійок, нещасних випадків аж до смертельного результату. Свого часу екс-облвоєнком Херсонщини Сергій Кока заявляв: «Ми втрачаємо особовий склад у мирний час», маючи на увазі, що у військових підрозділах дуже поширене пияцтво. Причому звинувачував облвоенком в цьому місцеве населення, яке продає бійцям самогон. Повторення таких випадків підвело до необхідності створення в регіоні військової комендатури. Важко судити, чи викоренило це відомство проблему пияцтва повністю (чесно кажучи, сумнівно), але принаймні кричущих проявів його не спостерігається.

 Читайте також: У Херсоні тимчасово заборонили продавати алкоголь військовослужбовцям.

Крім того, місцева влада на Херсонщині сама шукала шляхи вирішення проблеми. Наприклад, в Каховці ще три роки тому рекомендували «тимчасово, поки йдуть військові дії», не продавати міцні і навіть слабоалкогольні напої «особам, які одягнені у військову форму і мають при собі зброю».

Міська рада Херсона 25 березня 2016 року прийняв рішення «Про тимчасову заборону (на період проведення АТО) продажу в торгових об'єктів міста, закладах ресторанного та дозвілля алкогольних напоїв військовослужбовцям Збройних Сил України та інших військових формувань».

В Іванівці на прохання керівництва військових частин, розташованих на території району, в січні минулого року теж заборонили продавати алкоголь на території селища «громадянам у військовій формі на період проведення АТО».

Але військові дії на сході країни все ще тривають, хоча АТО офіційно вже не існує (натомість в країні йде операція об'єднаних сил - ООС). І питання, які «Гривна» піднімала роки тому, до цих пір залишаються без відповіді.

Ось і тепер: в розпорядженні мера Херсона від 28.11.2018 «Про забезпечення безпеки та стабільності в Херсоні на період дії правового режиму воєнного стану» суб'єктам господарювання нагадують, що тимчасово заборонено продаж алкоголю військовослужбовцям ЗСУ і всім особам у військовій формі одягу.

При цьому не вказано, наприклад, хто і як контролює продаж алкоголю «громадянам у військовій формі» - комендатура? Поліція? Управління споживринку? Директор магазину? І як продавець повинен оцінювати, чи це військова форма або мисливська маскувальна екіпіровка? Більш того, якщо продавець - жінка, а покупці - здоровані, та ще, можливо, озброєні, то чи можете ви уявити, як вона зможе відстоювати «рекомендації» або навіть заборони, прийняті владою? На жаль ...

Словом, прийняти рішення - це пів справи, головне в цій ситуації - забезпечити і проконтролювати.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину