Pik
Сьогодні, 29 Травня 2020
23.10.2017
912
0

Активісту «Самопомочі» спалили катер

Активісту «Самопомочі» спалили катер

Підпалом катера завершилося спілкування по питаннях оренди зала в Обласному палаці молоді. Читайте розслідування «Депутати херсонські» подробиць конфлікту між ГО «Шторм» та депутатом облради Володимиром Шадріним.

В ніч проти 17 жовтня 2017 року на причалі поблизу консервного комбінату згоріло два катери, причому один здійнявся від загоряння іншого. Вранці з’ясувалось, що один із катерів – той, на якому і відбулась пожежа – належить активісту херсонської «Самопомочі», тренеру Володимиру Тимченку. Правоохоронці вже класифікували дану пожежу як підпал і відкрили кримінальне провадження.

Хто є хто в драматичній історії

Володимир Тимченко – голова громадської організації «Шторм», яка займається тренуваннями дітей: кілька разів на тиждень хлопчаки у приміщенні Обласного палацу молоді і студентів (колишній ДКТ) займаються бойовим самбо. Причому діти з багатодітних та неповних родин і діти воїнів АТО займаються в клубі безкоштовно. Таких – близько половини (47 зі 110). Успіхи спортсменів засвідчують високий рівень тренерської майстерності Володимира Тимченка: щомісяця хлопці привозять нагороди зі всеукраїнських та міжнародних змагань з бойового самбо. Варто зазначити, що три роки тому клуб «Шторм» в’їхав до приміщення колишнього ДКТ на етапі, коли в залі лежав сніг – настільки він був зруйнований. Силами батьків вихованців Володимира залу було відремонтовано та приведено до нормального стану.

Згодом Володимир Тимченко долучився до проекту «Херсон – здорове місто» команди херсонської «Самопомочі». І приблизно одночасно відбулись дві події, які стали поштовхом до тривалого конфлікту:

  1. В лавах херсонської «Самопомочі» відбувся розкол, який поділив депутатів та активістів політичної сили на два протилежні табори.
  2. Володимир Тимченко став одним із ініціаторів звільнення Володимира Шадріна (депутата Херсонської обласної ради від «Об’єднання «Самопоміч») з посади керівника Херсонського обласного осередку Національної федерації самбо України (НФСУ).

Два Володимири – Шадрін і Тимченко – опинились по різні боки розколу «Самопомочі», але за волею долі депутат Херсонської обласної ради і активіст об’єднання займаються одним і тим самим видом спорту. У травні 2017 року кращими тренерами Херсона було відправлено листа до Президента НФСУ з вимогою звільнити Шадріна з посади керівника через його невідповідність займаній посаді. Справа у тому, що в разі, якщо провідні тренери Федерації спрямовують на змагання чимало талановитих вихованців та привозять призи і нагороди найвищого гатунку, Володимир Шадрін якщо когось і спрямовує, то переважно власних дітей. У серпні 2017 року на засіданні Виконкому федерації було ухвалено рішення про звільнення з керівної посади Володимира Шадріна та призначення нового керівника херсонського осередку. За чарівним збігом обставин саме з цього часу почались справжні репресії проти тренерів, які постали проти Володимира Шадріна. Зокрема, невідомі телефонували батькам спортсменів напередодні змагань (у вересні 2017 року) із закликами не брати участь у змаганнях під егідою незручних Шадріну тренерів.

«Санта-Барбара» відпочиває

Одразу після розколу в «Самопомочі» та Федерації у Володимира Тимченка почались проблеми. Спочатку йому стали погрожувати: в разі, якщо він «не звільнить зал» після закінчення строку оренди (червень 2017 року), до нього обіцяли застосувати силові методи. Хто це був – невідомо.

Чарівним чином Володимиру стали повідомляти, що він за щось «недоплатив». Мова йде про сплату оренди.
І, нарешті, апогею конфлікт досягнув тоді, коли у Володимира сплив термін дії угоди. За умовами угоди та чинним законодавством, якщо жодна зі сторін не надсилає листа про розірвання, угода автоматично пролонгована на той самий строк (2 роки 11 місяців) на тих самих умовах. Проте у вересні приміщення, де тренується ГО «Шторм», було виставлено на конкурс на право оренди, причому зі стартовою ціною за базовий місяць 8265,60 грн. (у кілька разів більше, ніж сьогодні) та орендною ставкою 17%. Подібні умови виставляють, як правило, для комерційних об’єктів – аж ніяк не для громадських організацій. Жодного слова про продовження терміну дії договору чи його розірвання Володимиру Тимченку сказано не було.

Пристрасті в обласній раді

У четвер – 12 жовтня – Володимир Тимченко разом з головою фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Херсонській міській раді Андрієм Дмитрієвим, головою батьківського комітету «Шторму» та іншими членами команди херсонської «Самопомочі» відвідали засідання депутатської комісії Херсонської обласної ради, де мало вирішитись питання оренди та проведення аукціону. Раптово, невідомо звідки, з’явились листи про припинення терміну дії угоди, які начебто надсилали Володимиру, але жодного він не бачив на власні очі, хоча кожного дня зустрічався із директором Палацу молоді. Під час комісії лише Юрій Рожков наголосив, що Володимир Тимченко тренує близько півсотні дітей, які не в змозі оплачувати тренування, абсолютно безкоштовно, отже, фактично є волонтером. Юнаки ще жодного разу не поїхали зі змагань без призів. Тому пан Рожков наголосив, що логічним було б подовжити договір оренди і дозволити Володимиру Тимченку і надалі тренувати майбутніх чемпіонів та виховувати підростаюче покоління у спортивному дусі.

Але колеги Юрія Рожкова були налаштовані інакше. В результаті, розгорілась перепалка, під час якої чомусь неймовірно нервував вже згаданий вище Володимир Шадрін, який – до слова – на очолювану ним Асоціацію багатодітних і малозабезпечених сімей «Прайд» отримав 150 тисяч гривень з херсонського міського бюджету (навесні 2017 року). Здавалося б, кому-кому, а йому пристало б захистити інтереси колеги і всіма силами допомогти. Проте, ні – він, разом із новоспеченим Почесним громадянином Херсона Юрієм Ромаскевичем, як раз активно виступали проти, хоча і приховували це благими намірами «розібратись в ситуації і діяти за законом».

Комісія фактично завершилась нічим. Щойно слово взяв Андрій Дмитрієв із проханням звернути увагу на практику міської ради надавати приміщення для подібних цілей безкоштовно або за символічну ціну, пан Шадрін взагалі розізлився і покинув приміщення. Хоча може то він розізлився не через Андрія Дмитрієва, а через те, що його скидають з посади Президента Федерації, а він нічого не може вдіяти?

Апогей

Після численних погроз і драматичної комісії з питань управління об’єктами комунальної власності вийшла одна стаття із псевдофактами та перекрученою дійсністю цієї комісії – явно замовного характеру.

15 жовтня (через три дні після комісії) проходив відбірковий турнір на чемпіонат України серед кадетів із боротьби самбо. Головним суддею на турнірі, який зібрав 125 спортсменів (а це чимало), був Володимир Тимченко. 12 спортсменів було відібрано для участі у чемпіонаті України. У цей самий день проходив турнір під егідою Володимира Шадріна, який зібрав…. близько 25 спортсменів. За чарівним збігом обставин наступного дня – точніше, ночі – Володимиру Тимченку спалили катер, який згорів вщент.

Катер був сімейною реліквією – подарунком батька, який придбав його багато років тому. Не розкішна яхта, а звичайний «радянський» катер, який вся родина і друзі дуже любили. Складається враження, що зловмисник про це добре знав і, не маючи жодних законних підстав впливати на Володимира, почав діяти беззаконно. Хто це – буде з’ясовувати слідство, якому допомагатимуть і друзі Володимира, і батьки його вихованців, і вся команда херсонської «Самопомочі». Проте хронологія подій прозоро натякає на можливих дійових осіб зухвалого підпалу.

Фото з сайту "Депутати херсонські"

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину