Pik
Сьогодні, 03 Червеня 2020
20.02.2019
704
0

Адвокат Мангера стверджує, що той готовий надати покази, проте не СБУ

Адвокат Мангера стверджує, що той готовий надати покази, проте не СБУ

Сьогодні сторона захисту голови облради Владислава Мангера та СБУ обмінялися постами у Фейсбук. 

Сторона захисту голови облради повідомила про те, що голова Херсонської облради Владислав Мангер готовий надати детальні покази незалежному органу досудового розслідування, проте не СБУ.  Про це повідомив у своєму пості у Фейсбук адвокат Мангера Дмитро Ільченко, передає ПІК.

«Засобами масової інформації було поширено недостовірну інформацію з посиланням на Службу безпеки України про те, що начебто Мангер В.М. відмовляється співпрацювати із слідством у справі вбивства К. Гандзюк. З приводу зазначеної інформації, сторона захисту бажає повідомити про те, що Мангер В.М. готовий надати детальні покази незалежному органу досудового розслідування, яким не може вважатись СБУ, де проходить службу можливий підозрюваний в організації вбивства через свою агентурну мережу генерал Д. Доценко», - йдеться у пості.

«Крім того, під час дослідження матеріалів клопотання про обрання запобіжного заходу було виявлено чисельні фальсифікації, що були спростовані у відкритому судовому засіданні. Слід зазначити і про відсутність повноважень у СБУ функцій досудового розслідування умисних вбивств (підслідність національної поліції або ДБР). З приводу цих обставин були заявлені відводи слідчому та прокурору, що є перешкодою для проведення процесуальних дій за їх участю.

З приводу неможливості проведення дослідження на детекторі брехні, що було призначено на 11:00 22.02.2019 року, то слід зазначити, що у цей же час у слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва Хардіної О.П. призначено розгляд клопотання щодо продовження строків досудового розслідування, що виключає одночасну участь у іншій процесуальній дії. Крім того, Мангеру В.М. було заборонено користуватися допомогою захисника під час дослідження на поліграфі, хоча відповідно до КПК України участь захисника є обов'язковою при всіх процесуальних діях цієї категорії справ. Команда захисту В.Мангера», - йдеться у пості, який оприлюднив Ільченко.

Натомість, СБУ повідомила:

«Служба безпеки України інформує громадськість, що у ході судового засідання Владислав Мангер неодноразово наголошував на готовності надати показання слідству з приводу пред’явленої йому підозри у вчиненні організації вбивства Катерини Гандзюк, а також висунутої ним версії про нібито причетність до цього злочину співробітника СБ України Данила Доценка та пройти експертне дослідження з використанням комп’ютерного поліграфа.
Однак, 15 лютого 2019 під час проведення допиту як підозрюваного Мангера, останній жодних показань не надавав, скориставшись положеннями ст. 63 Конституції України. 
Більше того, 20 лютого 2019 на пропозицію слідчого дати показання з приводу підозри Мангеру, посилаючись на надумані, на думку органу досудового розслідування, приводи, повторно відмовився їх давати. 
Така позиція Мангера суперечить зробленим його заявам під час судового розгляду і свідчить про небажання підозрюваного сприяти встановленню істини у кримінальному провадженні та свідоме ухилення від участі у експертному дослідженні із використанням комп’ютерного поліграфа.
Разом з тим, орган досудового розслідування закликає сторону захисту не робити голослівних заяв з приводу предмета доказування, необґрунтовано звинувачуючи при цьому у вчиненні особливо тяжкого злочину співробітника СБ України, а, дотримуючись своїх процесуальних обов’язків, сприяти реалізації завдань кримінального провадження, визначених ст. 2 КПК України».

 Нагадаємо, ГПУ подала апеляцію на рішення суду про обрання запобіжного заходу Мангеру.

Нагадаємо, Генеральною прокуратурою України 11 лютого 2019 року голові Херсонської обласної ради повідомлено про підозру в організації вбивства, вчиненого з корисливих мотивів, на замовлення, з особливою жорстокістю, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27, п.п. 4, 6, 11, 12 ч. 2 ст. 115 КК України.

Під час судового засідання, на якому розглядалось обрання запобіжного заходу для Владислава Мангера, він заявив, що вважає справу політичним замовленням та вважає замовником вбивства Гандзюк генерала СБУ Данилу Доценка, який деякий час очолював кримське СБУ та з яким начебто Катерина співпрацювала. СБУ прокоментувала заяву Мангера про причетність генерала до вбивства Гандзюк.

Як раніше передавав ПІК, голова Херсонської облради Владислав Мангер вже проводить наради в облрадіЗаставу за Мангера вніс його адвокат Дмитро Ільченко.  Нагадаємо, Катерину Гандзюк, в.о. керуючого справами виконкому Херсонської міськради,   облили кислотою  31 липня  2018 року. Після нападу  2 серпня її перевезли із Херсона до Києва, де вона проходила лікування у Київському опіковому центрі,  і де померла 4 листопада.  

 СБУ відпрацьовує «лісову» версію у справі вбивства Катерини Гандзюк.   

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину