Pik
Сьогодні, 27 Февраля 2021
Ексклюзив
05.09.2018
1756
0

АЧС у Херсоні: комунальний ринок без лабораторії, свиней «переховують»

АЧС у Херсоні: комунальний ринок без лабораторії, свиней господарі «переховують»

У Херсоні спалах африканської чуми свиней. На виконкомі 5 вересня прийняли рішення про заборону торгівлі м’ясом та м’ясопродуктами на території ринкових містечок КП «Херсонський комунальний ринок» та обслуговуючого кооперативу «Комунальний ринок».

Що відбувається, чому заборона стосується саме комунального ринку? З таким запитанням кореспондент ПІК звернувся до Марини Малахової, в.о. начальника управління Держпродспоживслужби у місті Херсон.

-Скажіть, скільки випадків АЧС зафіксовано наразі в обласному центрі?

-По місту Херсону зараз офіційно зафіксовано 2 випадки африканської чуми свиней – у селищі Комишани та мікрорайоні Янтарний Дніпровського району Херсона.

Ми 10 числа по Комишанам мали знімати карантин, але він буде подовжений через спалах, по якому ми зараз будемо оформляти документи.

Тут у зоні захисту, за 2,5 км від осередку АЧС, було виявлено господарство, де вирощували свиней, що підлягали вилученню. Господар відмовився, щоб поросят умертвили, він сказав, що врятує своє поголів’я, написав нам листа, що відмовляється виконувати вимоги законодавства і через три тижні у нього почався масовий падіж свиней. Усі 120 голів у нього пали протягом 4 днів. Матеріали передані у правоохоронні органи, карантин, ще раз зазначу, буде подовжено. 

Ще один випадок, по якому матеріали передані у поліцію, 2 вересня стався через те, що завезені були свині із забороненої зони з міста Олешки у домогосподарство в Суворовському районі міста Херсон. Також пали поросята з підозрою на АЧС.

В Олешках зона захисту, поросят господарі заховали, коли йшло вилучення. Їх тихенько, як нам пояснюють, через інтернет, продали, ті люди приїхали з Херсона, також тихенько купили, думали, що воно все просто так пройде. А на другий день виявилось, що поросята хворі.

Справою займається поліція після нашої заяви.

-Сьогодні виконком прийняв рішення про заборону торгівлі м’ясом та м’ясопродуктами на території ринкових містечок комунального ринку. Чому тільки там, адже у нас по всьому місту, на інших ринках, у магазинах торгують м’ясом?

-Інші ринки мають лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, тобто, там є державний ветеринарний контроль. На ринках, у супермаркетах, навіть якщо ви бачите маленький м’ясний магазинчик, повірте, там є закріплений фахівець, який перевіряє - звідки прийшло м'ясо, чи за документами чи не за документами.

-А як взагалі таке можливо, щоб комунальний ринок функціонував без такої лабораторії?

-Можливо, як бачите. Ми пишемо приписи, ми навіть виграли суд про те, щоб  припинили їх діяльність, але, на жаль, ситуація така, що воно все ігнорується.

Ринкові містечка  КП «Херсонський комунальний ринок»  – це вулиця Миру, Бучми, Шенгелія, Димитрова, площа Привокзальна, вони все заполонили харчовими продуктами. Там комунальний ринок, але відповідно до законодавства про харчові продукти – це стихія, бо немає контролю і немає умов для реалізації.

Незважаючи на наші багато чисельні листи, інформації, заклики - така ситуація.

 

Теги:

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину