Pik
Сьогодні, 14 Октября 2019
18.02.2019
424
0

Куди йдуть ваші кошти за газ - калькулятор

Куди йдуть ваші кошти за газ - калькулятор
Підрахуйте, хто і скільки отримує з кожного кубічного метра газу.

Восени уряд підвищив ціни на газ для населення — до 8,55 грн за кубічний метр. Така ціна діятиме до 1 травня 2019 року. А потім, як зазначається в урядовому рішенні, газ може ще більше подорожчати, повідомляє сайт epravda.com.ua.

Через подорожчання блакитного палива зросли також тарифи на гарячу воду і опалення, що відобразилось уже в платіжках споживачів.

Досі чимало політиків, чиновників і експертів сперечаються навколо того, чи є справедливим підвищення тарифів на газ? 

Ми не будемо намагатись довести, що хтось із них правий, а інший — помиляється. Спробуємо для початку розібратись, за що сплачує споживач 8,55 грн за кубічний метр газу. Ймовірно, кожному хочеться розуміти, на що саме витрачається значна частка коштів сімейного бюджету.

 

Для цього ми розробили калькулятор, який показує в розрізі ваш рахунок за газ.

Отже, основних статей в рахунку чотири.

Перша — оплата самого товару, газу — 7,48 грн з 8,55 грн за кубометр, або 87% коштів, які сплачує споживач. Отримувач — державна компанія "Нафтогаз України", яка закуповує газ у своєї "дочки" АТ "Укргазвидобування".

Як витрачаються ці кошти: дані "Нафтогазу".

Друга — оплата за транспортування газу по газотранспортній системі — 0,26 грн з кубометру. Цю частину споживач сплачує ще одній державній компанії — АТ "Укртрансгаз", яка так само входить в структуру НАК "Нафтогаз України".

Третя — оплата за доставку газу до оселі — 0,62 грн з кубометру або 7%. Ці кошти споживач сплачує приватному оператору газорозподільних мереж (облгази). На ці кошти утримуються газові мережі, встановлюються лічильники, працює аварійна газова служба працює контакт-центр та центри обслуговування клієнтів по всій Україні.

Четверта — найменша — близько 0,19 грн з кубометра. Її отримують постачальники газу, на яких покладені спеціальні обв’язки. Засновниками цих компаній є газорозподільні компанії. ПСО-постачальники — здійснюють продаж газу населенню, нараховують пільги та субсидії, надсилають рахунки, консультують клієнтів.

Тобто, розподілом газу займаються компанії-облгази, які є приватними. А постачанням газу і збором грошей займаються ПСО-постачальники (компанії, засновані облгазами) — саме вони працюють із кінцевим споживачем. Про це більш детально в попередній статті проекту "Газ в оселі".

Куди йдуть ваші кошти за газ?

В нашому калькуляторі кожен споживач може підрахувати, скільки коштів витрачається на ті чи інші цілі, і хто їх отримує. Для цього достатньо просто ввести свій обсяг споживання за останній чи будь-який інший місяць.

Вартість кубометра газу для населення: 8,55 грн.


За газ:87.5%
На доставку газу до оселі: 7.2%
На транспортування по ГТС:3.1%
Послуги постачальника газу:2.2%
 
НАК Нафтогаз України
 
Облгази
 
АТ Укртрансгаз
 
Постачальники газу
Разом:

Всі кошти, які споживачі сплачують за газ, надходять на спеціальні рахунки в державних банках. Далі вже банківські установи здійснюють перерахунок коштів всім учасникам ринку.

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину