Pik
Сьогодні, 09 Березня 2021
18.02.2021
288
0

18 лютого - шоста річниця виведення військ з Дебальцевого

18 лютого - шоста річниця виведення військ з Дебальцевого

Шість років тому, 18 лютого 2015 року, після тривалої оборони Дебальцевого українські військові залишили місто.

Починаючи з травня 2014 року, штаб АТО провів понад 40 операцій з визволення території Луганської та Донецької областей від незаконних збройних формувань. Більшість із них була успішною, у тому числі визволення міста Дебальцевого у липні 2014 року.

У січні-лютому 2015 року відбувся черговий виток загострення в районі АТО. Найбільш складна ситуація склалася в районі Донецького аеропорту та Дебальцевого. Бойовики, маючи підтримку підрозділів Збройних сил РФ, намагалися будь-якою ціною ліквідувати Дебальцівський виступ та захопити Донецький аеропорт, тим самим примусивши Україну йти на політичні поступки під час переговорного процесу стосовно особливого статусу Донбасу, амністії для бойовиків, а також термінів і порядку проведення виборів до органів місцевого самоврядування.

Українські захисники мужньо вели важкі бої з противником. Саме значні втрати, яких зазнав агресор, змусили його відмовитися від подальших наступальних дій.

Враховуючи, що підрозділи сил АТО на Дебальцівському напрямку виконали усі визначені завдання, а також обстановку, що склалася, о 13:00 18 лютого 2015 року Верховний головнокомандувач віддав наказ скоординувати під керівництвом начальника Генштабу операцію із планового організованого виходу українських військ з Дебальцевого.

Близько 2,5 тис. солдат вийшли з міста, забравши техніку та знищивши залізничні колії та об’єкти транспортної інфраструктури – наші військові остаточно вийшли з Дебальцевого. Саме завдяки тому, що вони так довго утримували місто, і так виснажили ворога, – бойовики не змогли пройти далі й захопити ще більше української землі.

За даними Генерального штабу ЗСУ, з 15 січня до 18 лютого під Дебальцевим загинуло 110 військовослужбовців, ще 270 було поранено, 7 – взято в полон, а 18 – зникли безвісти. 

Теги:

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину