За часів СРСР українські військовослужбовці стали учасниками збройних конфліктів на території 16 країн світу - це Чилі, Іспанія, Єгипет, В’єтнам, Ефіопія, Сирія, Ангола, Мозамбік, острів Куба та інші “гарячі точки”.
Наймасштабніший збройний конфлікт, розв’язаний керівництвом Радянського Союзу, розпочався у грудні 1979 року, - війна в Афганістані. Вона розпочалась з нападу спецпідрозділів КДБ СРСР на президентський палац у Кабулі і вбивством президента країни Хафізулли Аміна, разом з його оточенням, та заміни його маріонетковим урядом більш керованого Кармаля Бабрака. Тоді до Афганістану було перекинуто “обмежений контингент” радянської армії.
Збройний конфлікт в Афганістані затягнувся на понад 9 років. Лише 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез.
Тому цей день, 15 лютого, в Україні щорічно відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Офіційно дата була встановлена в Україні 11 лютого 2004 року указом тодішнього Президента.
Кожен четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, - українці військові та офіцери. Через афганське пекло пройшли більш ніж 160 тис. українців, понад три тисячі загинули. Донині десятки вважаються зниклими безвісти. Більше восьми тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами.
Коли закінчилась ця війна тисячі родин, у яких виховували майбутніх військових, видихнули з полегшенням, адже в Афганістан доволі часто відправляли молодих хлопців, яким нещодавно тільки виповнилося 18 років.
Після здобуття Україною незалежності наші військові фахівці стали учасниками багатьох миротворчих місій в “гарячих точках” по всьому світу.
Від самого початку війни на сході України тисячі воїнів-інтернаціоналістів стали на захист рідної землі. Хтось відправився на передову, а інші стали волонтерами, аби підтримати українських військових в тилу.
Новини по темі
Коментарі
Залишити коментар
Останні новини
Останні відеорепортажі
Останні фоторепортажі
Зараз читають
наверх
Підписатися на новини
Запропонувати новину