Pik
Сьогодні, 09 Березня 2021
15.02.2021
389
0

15 лютого - День вшанування пам’яті учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого - День вшанування пам’яті учасників бойових дій на території інших держав

За часів СРСР українські військовослужбовці стали учасниками збройних конфліктів на території 16 країн світу - це Чилі, Іспанія, Єгипет, В’єтнам, Ефіопія, Сирія, Ангола, Мозамбік, острів Куба та інші “гарячі точки”. 

Наймасштабніший збройний конфлікт, розв’язаний керівництвом Радянського Союзу, розпочався у грудні 1979 року, - війна в Афганістані. Вона розпочалась з нападу спецпідрозділів КДБ СРСР на президентський палац у Кабулі і вбивством президента країни Хафізулли Аміна, разом з його оточенням, та заміни його маріонетковим урядом більш керованого Кармаля Бабрака. Тоді до Афганістану було перекинуто “обмежений контингент” радянської армії. 

Збройний конфлікт в Афганістані затягнувся на понад 9 років. Лише 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. 

Тому цей день, 15 лютого,  в Україні щорічно відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Офіційно дата була встановлена в Україні 11 лютого 2004 року указом тодішнього Президента. 

Кожен четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, - українці військові та офіцери. Через афганське пекло пройшли більш ніж 160 тис. українців, понад три тисячі загинули. Донині десятки вважаються зниклими безвісти. Більше восьми тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами.

Коли закінчилась ця війна тисячі родин, у яких виховували майбутніх військових, видихнули з полегшенням, адже в Афганістан доволі часто відправляли молодих хлопців, яким нещодавно тільки виповнилося 18 років. 

Після здобуття Україною незалежності наші військові фахівці стали учасниками багатьох миротворчих місій в “гарячих точках” по всьому світу. 

Від самого початку війни на сході України тисячі воїнів-інтернаціоналістів стали на захист рідної землі. Хтось відправився на передову, а інші стали волонтерами, аби підтримати українських військових в тилу.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину