Pik
Сьогодні, 12 Июля 2020
12.11.2018
3376
0

Херсон у заручниках: держава має визначитися з ТЕЦ?

Як собака на сіні: Херсон у заручниках ТЕЦ

Ситуація у Херсоні напружена – опалювальний сезон розпочався, найближчі дні в області прогнозують перший сніг, а половина багатоквартирних будинків у місті без тепла – ТЕЦ не отримала номінації на газ. Нагадаємо, минулого року ТЕЦ почала опалювати будинки з 31 жовтня. 

Холодно у квартирах, холодно в навчальних закладах, де немає автономного опалення. Херсонці діляться у соцмережах фотожабами та гнівними постами з цього приводу. У мерії наразі констатують – ситуація з міським комунальним підприємством «Херсонтеплоенерго» прогнозована, а от АТ «Херсонська ТЕЦ» - це державне підприємство, що залишилось без номінації на газ.

Ситуацію ПІК прокоментував Ігор Козаков, перший заступник міського голови.

-         Прокоментуйте ситуацію, що наразі склалася у місті - пів – Херсона без тепла…

-         Ситуація з МКП «Херсонтеплоенерго» прогнозована, це комунальне підприємство. Наразі там аварійна ситуація, яку сьогодні, я маю надію, ми закриємо – це на вулиці Димитрова. До речі, це магістраль, яку заплановано по Світовому банку замінити, так що я маю надію, що то остання аварія у тому місці, тому що до початку наступного опалювального сезону там уже буде якісна ізольована труба, яка ще попрацює років 30-40. Тому «Херсонтеплоенерго» – - все гаразд, люди отримають тепло.

Щодо ТЕЦ – це державна установа і що тут коментувати. Це облдержадміністрація, другий поверх, Андрій Анатолійович (Гордєєв – ред.) голова ОДА, нехай вони коментують, чому немає номінації на газ.

-         Зрозуміло, що це державна установа, але в цих будинках проживають херсонці. Міська влада якимось чином долучається до вирішення проблеми?

-         Долучатися і вирішувати питання – це трохи інші критерії. Ми збираємо сьогодні комісію по ТБ і НС, ми звертаємося до Кабміну, ми звертаємося до ОДА. Але ж херсонцям не потрібно листування…

-         Уже погодні умови такі, що немає куди відтягувати вирішення питання. Що робити?

-         Це система проблема для держави Україна, де існують державні ТЕЦ. Я знаю чотири міста – Кривий Ріг така ситуація, Кам’янське, Херсон і Сєвєродонецьк. Це питання Кабінету Міністрів. Це вже такий алгоритм поведінки, слова Гройсмана: у вас гроші на місцях є, то ви вирішуйте ці питання. Така ж відповідь була за гнучку схему (будинки гнучкої схеми – ред..) – мільярд гривень – це був експеримент загальнодержавний , а тепер – у вас гроші є, розраховуйтесь самі.

І тепер вже нас підштовхують до того, щоб ми шукали гроші з місцевого бюджету, за рахунок платників на місцевому рівні закривали борги державного підприємства ТЕЦ.

-         У нас в місті можна робити автономне опалення у багатоквартирних будинках?

-         Були внесені зміни до постанови – якщо 100% мешканців будинку погоджуються, тоді можливо. Це неможливо, таку закарюку зробили, розповіли всім що так, а насправді…Тим більше, що ТЕЦ рішення цієї комісії по відключенню опротестовує в судах.

Держава залишає за собою монополію на опалення 50% будинків, але не каже, що вона буде робили з ТЕЦ. Двічі чи тричі на торгах (ТЕЦ виставляли на продаж – ред.) – нікому таке щастя не потрібно. Ніякої модернізації ми не маємо права проводити, тому що бюджетний кодекс (не дозволяє – ред.) вкладати кошти територіальної громади у державну установу. Отаке замкнене коло.

Є питання що робити з ТЕЦ. Потрібна модернізація центральних теплопунктів на 4 Таврійському – це десь 19 млн магістраль газова, щоб переобладнати, але держава не каже, що вона буде робити з ТЕЦ. Якби вони сказали – через 2 чи 3 роки, хлопці, ТЕЦ більше не буде, то ми б все б зробили. А так не рухаємося.

-         Чи може міська влада закликати херсонців відмовлятися від послуги ТЕЦ?

-         Яким чином? 9-поверховий 4-підїздний будинок. Хтось відмовився, хтось не відмовився. Що далі? Я мешкаю в ОСББ, я знаю ці питання. У нас в центрі міста є будівлі, пам’ятаєте, ми вже вирішили питання щодо відімкнення центральної старої частини міста від ТЕЦ? Але ж у нас є ті, хто залишилися сказали: та ні, на газ ми не переходимо, ми ж не ідіоти, у нас заборгованість 24 тисячі за ТЕЦ, нас не відключать, а за газ нас відразу відключать. У будинку 5-6 квартир, 2-3 залишилось, а в нас така логіка і все.

Те, що робить у теплоенергетиці Кабмін – це точно не реформа. Очікування, а в заручниках пів-міста. Ми вже КП дотуємо (МКП "Херсонтеплоенерго" - ред.), хоча це не правильно. Але там також розщеплення – 100 гривень приходить на рахунок, а 13 гривень зі 100 лише залишається підприємству. Як платити зарплатню, готуватися до опалювального сезону?

-         А міська влада готова взяти на себе відповідальність вирішувати питання, якщо хлопці скажуть,що ТЕЦ не буде?

-         Міська влада готова, і я вважаю, що тут питання все ж таки локальних котелень на мікрорайони, на базі теплопунктів. Але це питання не 2-3 років, це потрібно робити поетапно треба відходити від ТЕЦ, спочатку 4 Таврійський, потім інші райони, поетапно переводячи людей           на котельні квартальні на базі теплопунктів. І така практика є в інших містах – ми не будемо щось вигадувати. Але держава має визначитися зі своєю ТЕЦ.

 
Як стало відомо ПІК, наразі у Києві займається проблемним питання - лімітами на газ для ТЕЦ, заступник голови ОДА Олександр Адамчик. Сподіваємося, що сніг мешканці будинків, яка опалюється цим підприємством, зустрінуть у теплі. Але що буде далі - питання відкрите. Бо влада з ТЕЦ наразі як собака на сіні...

 Ірина Феш

 Читайте також: 

Навколо Херсонської ТЕЦ напередодні опалювального сезону розгорнулась битва

Херсонці заборгували за тепло МКП "Херсонтеплоенерго"

Міська влада Каховки тримає курс на перехід  житлового сектору на індивідуальне опалення

Довідково. 

Херсонська ТЕЦ генерує електричну та теплову енергію. Перша черга Херсонської ТЕЦ була споруджена у 1955-1958 роках, а друга - у 1965-1969 роках. На балансі цього підприємства – 1 котельня, 8 центральних, 15 групових, 56 індивідуальних теплових пунктів, 110 вузлів приєднання опалення i 76 вузлів приєднання гарячого водопостачання, 15 підкачувальних i перекачувальних насосних станцій, близько 191 кілометра теплових мереж.

Херсонська ТЕЦ обігріває майже половину міста Херсона. Протягом останніх років вона є одним з найбільш проблемних теплогенеруючих підприємств обласного центру. Обладнання на Херсонській теплоелектроцентралі зношене, а проведений ще у 2009 році енергоаудит тепломереж Херсонської ТЕЦ показав, що на той час 54% цих трубопроводів вже не мали запасу робочого ресурсу для подальшої їх експлуатації.

 

 

 

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину