Pik
Сьогодні, 05 Червеня 2020
03.05.2019
573
0

У Херсоні стартує програма Фонду енергоефективності

У Херсоні стартує програма Фонду енергоефективності

ОСББ «Садова, 9», що в Корабельному районі м.Херсона, отримає з Фонду енергоефективності фінансування на впровадження комплексних енергоефективних заходів: утеплення фасаду, підвалу і горища, заміну системи опалення і встановлення індивідуального теплового пункту. Про це повідомила директор КП «ХЕСКО» Лариса Леонова під час зустрічі на семінарі енергоаудиторів у м.Києві за проектом «Перші ластівки» - передає ПІК.

Результатом має стати суттєва економія грошей, які мешканці будинку витрачають на оплату послуг ЖКГ, зокрема – на опалення. Також люди житимуть у більш комфортних умовах.

Проект реалізує Фонд енергоефективності в партнерстві з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН) .

Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів Держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та уряду Німеччини.

Учасниками проекту є 15 ОСББ з усієї України, що відрізняються за технічними показниками, площею та кількістю співвласників. Реалізація проекту дозволить протестувати процедури Програми термомодернізації Фонду для різних учасників, проаналізувати підходи до енергоаудиту та врахуванням регіональних особливостей. Протягом усіх етапів реалізації, експерти IFC та GIZ надаватимуть супровід ОСББ.

Семінар покликаний допомогти Фонду та енергоаудиторам, які будуть в подальшому надавати послуги ОСББ, обмінятися досвідом для вдосконалення окремих процедур.

Фонд енергоефективності надає підтримку об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) для впровадження енергоефективних заходів шляхом надання грантів та запровадження комплексних технічних рішень з врахуванням кращих європейських практик з термомодернізації будівель.

Аудитори стикнулися з тим, що в будинках встановлено різні за ефективністю системи опалення, водо- та газопостачання, а також електричні прилади: всі вони потребують окремих методів для оцінки для збору даних. Учасники заходу обговорили методи збору та оцінки даних, тож енергоаудитори зможуть продовжити роботу більш ефективно.

Крім того, учасники семінару обговорили документальні робочі форми та презентацію даних по співпраці з ОСББ . Наступними кроками стануть розробка проектної документації та її експертиза, після яких розпочнуться заходи з термореновації будинків.

Теги:

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину