25 Июня 201720:22
Для мобильных устройств
Вход Регистрация RSS

Херсон — Коммунальные предприятия работают по "темным" схемам

Блоги

Коммунальные предприятия работают по "темным" схемам

Аналіз, проведений на підставі наданих матеріалів, показав певну стійку тенденцію до використання комунальної власності для особистого збагачення певних осіб.

Приведу обґрунтування своєї думки:

Управління комунального господарства

КП "Ритуальна служба міста Херсона" - комунальне підприємство до діяльності якого входить організація поховання померлих одиноких громадян. За 2011 рік поховано 98 одиноких громадян міста на суму 63,27 тис. грн. Тобто КП надає послуги тим, кого ховають за бюджетні кошти і для цього на балансі - КП «Ритульна служба м.Херсона» обліковується основних фондів первинною вартістю 4294300грн. зі зносом 10%. Це практично нові основні фонди 

КП «Ритульна служба м.Херсона» план податку на прибуток на 2011 рік доведено 2,2тис.грн., виконання складає 14,7тис.грн., або 668%. Факт 2010 року = 0. Чому? Не помирали люди? Вмирали!

Забезпечивши КП «Ритульна служба м.Херсона» основними фондами на суму 4294,3тис.грн. міськвиконком планує отримати 3,6 тис.грн зиску, тобто надходження частини прибутку, від цього капіталовкладення.

Чи вигідне таке капіталовкладення?

Адмінперсонал КП складає 31,25% від загальної чисельності. Іншими словами на двох працівників - один начальник.
Таким чином, при обсязі робіт в 695,9 тис.грн., основні фонди і кадри використовуються не ефективно.

Постає питання, а хто ж надає послуги платоспроможним громадянам? Як завжди, під дахом КП сидить приватна структура, яка на основних фондах громади заробляє гроші собі в карман.

МКП «Гарантія» при наявності основних фондів первісною вартістю на суму 17470,4тис.грн., знос складає 12%, обсяг реалізації за рік склав 1057,6 тис.грн. Доведений на 2011 рік план надходження податку на прибуток - 0,0тис.грн, надходження частини прибутку - 0,0тис.грн. Допускаю, що МКП може надавати послуги, які задовольняють потреби міста, але чи варто інвестувати 17 млн.грн., щоб обсяг склав 1млн,грн.?


Управління транспорту і зв'язку

КП «Сервіс -центр», через маловитратність робочого процесу і досить велику плату за стоянку авто -5 грн., мало б приносити до бюджету значні прибутки. У місті знаходилося 154 суб'єкти господарювання загальною площею майданчиків для паркування - 10565,25 кв. м.

На всю цю площу план надходження податку на прибуток було доведено в сумі лише 9,9 тис.грн. Фактично план виконано на 39,9% і в бюджет надійшло тільки 4тис.грн за рік податку на прибуток і 7,5 тис.грн - частини прибутку, що належить місту.

На КП штат працівників 7 осіб , із них 6 - адмінперсонал і 1 особа робітничої професії. Думаю, що це прибиральниця, хоч заробітна платня в неї більша ніж у любого чиновника середнього рагу - 3156 грн. в місяць. До речі, податок на прибуток в місяць складає 333грн.

Якщо є тільки прибиральниця, хто ж тоді збирає гроші на багато чисельних стоянках? Знову КП застосовує оборудку, при якій кожний власник авто обкладений оброком, який під «кришею» комунального підприємства збирає невідомо хто, невідомо в чиї кармани.

Не відомо депутатам, невідомо громаді, але влада знає напевно, інакше не дозволила би директору підприємства, якого сама призначає на посаду, облаштовувати цю оборудку.

Департамент містобудування та землекористування

КП «Геополіс», маючи обсяг виконаних робіт у 2011році 1336,4тис.грн, що на 467,8 тис.грн (53,86%) більше ніж у 2010 році, податку на прибуток заплатило в бюджет 8,8тис.грн, що на 1,1 тис.грн. (11%) менше ніж в попередньому році.

У 2011 році з обсягу 1336,4 тис.грн. надходження чистого прибутку склали 22,5тис.грн., а в 2010 році, коли КП очолював фахівець з багаторічним досвідом, з обсягу 868,6тис.грн. до бюджету надійшло 22, 6 тис.грн. Куди подівся прибуток з 467,8 тис.грн?

Управління споживчого ринку

Висновок про ЗАДОВІЛЬНУ роботу МКП «Херсонський комунальний ринок» зроблено на підставі того, що ним:

- Укладено з відповідними службами договори на вивезення твердих побутових відходів, збільшено кількість контейнерів для сміття;
- На видному та доступному місці на території ринкових містечок встановлено контрольні ваги. Це теж потрібно, але цього дуже мало!

План податку на прибуток на 2011 рік було доведено 26,4тис.грн., факт склав 93,4тис.грн, виконання плану склало 353,8%.

В інформації про діяльність підприємств комунальної власності сказано, що МКП «Херсонський комунальний ринок» використовує 14 земельних ділянок загальною площею 1,2435га, із них 4 ділянки площею 0,0576 надані в суборенду ОК «Комунальний ринок». Слід розуміти, що план підприємству був доведений на площу 1,1859га(1,2435 - 0,0576).


В зв'язку з цими даними виникає декілька питань:

- міськвиконком що не знає про те, що МКП «Херсонський комунальний ринок» самозахватом зайняв ще 1,1859 га, за що сплатив судом присуджений штраф? Виходить що план МКП доводиться тільки на 50% площі, на якій він фактично працює, а з 50% площі гроші, зібрані з торгуючих йдуть зразу в карман? Постає питання - чий? І якщо міська влада не цікавиться - чий це карман, значить вона знає.

До 2009 року МКП взагалі декілька років не сплачувало ніяких податків, посилаючись на банкрутство. Із стану банкрутства МКП на задовільну роботу вивів ОК «Кримський ринок», який в 2010 році працюючи на ділянці землі в 13,5 разів меншій заплатив в бюджет 54,47% від суми ринкового збору заплаченої КП «Херсонський комунальний ринок» і 27,18% від суми плати за землю. З 1кв м землі, на якій працював ОК «Кримський ринок» за рік надійшло 137грн податків до бюджету, а з 1кв.м землі від МКП «Херсонський комунальний ринок» - 4 грн.

Але договір суборенди землі КП «Херсонський комунальний ринок» уклав не з добросовісним платником податків, а з ОК «Комунальний ринок», який до цього часу не заплатив жодної копійки податків.

Чому до цього часу план доводиться без обліку фактичної кількості торгових місць?

Чому 50% землі під торговими місцями взагалі не враховуються?

Чому влада байдужа до того, що земля надана підприємству від якого не надходять податки?

Чому влада байдужа до того, що приватне підприємство в назві має слова «Комунальний»? Влада що не розуміє того, що це - заздалегідь спланована оборудка?
І ще, якщо надається земля підприємству, яке не сплачує податків і не надається тому підприємству, яке сплачує податки, значить міськвиконком, влада не зацікавлена в тому, щоб працював добросовісний платник податків!

В мене склалося враження, що робота комунальних підприємств без застосування оборудок, які крадуть гроші у громади, скоріше виняток, ніж правило. В основному, комунальні підприємства створені для того, щоб під їх дахом, на забезпечених об'ємах, на основних фондах, що належать громаді, збагачувались приватні структури, в той час, як у школах і дитсадках течуть дахи, не працюють ліфти в багатоповерхових будинках і т. д. і т.п.

 

Новости по теме:

В Станиславе – сельский политический детектив
В Херсонской области на взятке попался голова сельсовета
В облсовете рассказали, как оценили руководителей
Таджик попал в Крым через закрытый пункт пропуска в Керчи
Задержание чиновников Херсона: двое уже в ИВС


Комментариев (7)
Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение. Ваше поведение в условиях свободы высказываний и анонимности, предоставляемых интернетом, меняет не только виртуальный, но и реальный мир.
Комментарий:
Гость Всех дружно с Сальдо-можно сажать-так как кто не отстегивает,тот не берет и не работает соответственно.
3 марта 2012 г., 20:26 Ответить
Гость Всех дружно с Сальдо-можно сажать-так как кто не отстегивает,тот не берет и не работает соответственно.
3 марта 2012 г., 20:26 Ответить
Гость Профессионально Вы их, Валентина Ивановна! Здорово! У чиновников нет ИХ ДОХОДОВ,кроме заработной платы! И мы не в их карман заглядываем! Это наш карман, общий , в котором все наши с вами налоги! И только тогда мы будем жить нормально, когда от страха потянуть из бюджета у чиновника будет приступ сердечный, переходящий в кому! А спрашивать должны в первую очередь наши городские дупутаты, а они у нас ручные. В большинстве!
2 марта 2012 г., 15:00 Ответить
Гость "А спрашивать должны в первую очередь наши городские дупутаты, а они у нас ручные. В большинстве!" Я думаю, что до тех пор, пока мы будем думать, что что-то делать должен кто-то другой, к лучшему в нашей жизни ничего не поменяется! Может большинство депутатов ручные потому, что ВЫ - избератели с них ничего не спрашиваете!? Многим из вас хватает предвыборный килограм гречки. Я убеждена, что это не от нищеты материальной, это от нищеты духовной!
4 марта 2012 г., 13:20
Гость Уважаемая Валентина, г-н Сальдо не зря повесил на горисполкоме плакат" Херсон наш город" это их город а не Херсонцев, я бы еще добавил на плакате и моих кормильцев, которые постоянным ручейком несут благополучие в его семью не забывая при этом и про себя любимых. А если кто и будет возмущаться таким безпределом к тому прийдет г-н Соловьев со своей ручной админ. комисией которая быстро состряпает бумаги что вы злосный нарушитель и установит вам штраф. Никто из чиновников не любит когда начинают считать их доходы
2 марта 2012 г., 13:23 Ответить
Гость оччеенннь понятно написано! вот это надо растиражировать и в каждую квартиру, тогда б посмотрели на результаты выборов: власть, которая этот беспредел прикрывает, а по сути тырит, сменилась бы точняк
2 марта 2012 г., 12:13 Ответить
Гость Если бы они платили деньги в бюджет разве бы разъезжали по городу на джипах?
2 марта 2012 г., 9:07 Ответить