25 Июня 201720:23
Для мобильных устройств
Вход Регистрация RSS

Херсон — Председатели ОСМД требуют от мэра навести порядок

Блоги

Председатели ОСМД требуют от мэра навести порядок

На этот раз речь идет о неправомерном присвоении вспомогательным помещениям домов ОСМД статуса нежилых помещений, которые якобы относятся к коммунальной власности и передаче их в аренду без согласования с совладельцами.

22 ноября такое письмо подписали большинство присутствовавших на общем собрании председателей ОСМД, в котором на примере дома № 16 по ул. Покрышева обратили внимание на незаконные действия сотрудников управления коммунальной собственности в части присвоения права членов ОСМД передавать в аренду собственные подвалы.

Далее приводится текст письма. Ждем реакции мэра и его приближенных.

Херсонському міському голові
Сальдо В. В.
Безердян Ігор Іванович , м. Херсон, вул. 49 -ї
Гвардійської Херсонської дивізії 41, кв 48
Тел. 37-33-01

Шановний Володимире Васильовичу!


Звертаюсь до Вас у зв'яку з тим, що вже більше року члени ОСББ « Покришева 16» ведуть боротьбу за своє право надавати спільне майно в оренду і ця боротьба загострюється з кожним днем.

Створюючи у цьому будинку ОСББ , я проводив роз'яснювальну роботу і підтверджував право балансоутримувачів-співвласників передавати в оренду допоміжні приміщення і отримувати додаткові кошти на утримання житлового будинку та прибудинкової території . 23 квітня 2010 року , за моєї ініціативи, безпосередньої участі та правової допомоги, рішенням Установчих зборів було створено ОСББ « Покришева 16» , обрано керівні органи, і прийнято рішення про взяття на баланс зазначеного будинку згідно ст. 11 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку».

31.05.2010 року отримано свідоцтво про державну реєстрацію №616444 , а 16.07. 2010 року клопотання про передачу на баланс було передано на Ваше ім'я, декілька місяців питання не розглядалося з незрозумілих причин, нарешті , після Вашого втручання, рішення №532 Виконкому Херсонської міської ради було прийнято у робочому порядку 28.09. 2010 року, будинок переданий на баланс ОСББ « Покришева 16» згідно акта прийому-передачі від 01.11.2010 року.


Згідно ст. 4 Закону України «Про ОСББ» об'єднання створюється для забезпечення і захисту прав його членів та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання неподільного і загального майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами, тому Голова правління Малков С. В. розпочав роботу з існуючими орендарями про переукладання договорів оренди допоміжних приміщень, а саме підвальних приміщень, з ОСББ, протягом якої з'ясувались наступні факти:


1. ТОВ «НК Норма-4» за договором оренди з Фондом комунального майна, який закінчився 29.08.2007 року , був подовжений додатковою угодою терміном до 29.08.2011 р. орендувало 34.5 кв м, сплачуючи 10 грн ! за кв.м., а реально займало близько 200 кв м, чим завдало значних збитків міському бюджету оскільки протягом 15 років незаконно користувалося самозахопленими приміщеннями, крім того на покрівлі будинку встановлено 15 їхніх антенн. Також, незрозумілим шляхом передало в суборенду підприємству «Український мобільний зв'язок» частину самозахоплених приміщень площею та «узгодило» розміщення 16 антенн на покрівлі, таким чином на сьогодні на покрівлі встановлена 31 антенна. Від неодноразових пропозицій укласти новий договір оренди з ОСББ керівництво цієї компанії ухилялось, а 19 квітня 2011 року в замозахоплених приміщеннях співробітниками « НК Норма-4» були демонтовані і фактично вкрадені 5 металичних дверей разом з коробками, чим завдано збитків ОСББ на суму близько 5 тис.грн, цей факт зафіксовано працівниками міліції. На сьогодні ця компания договору оренди не має та незаконно перебуває в підвальних приміщеннях будинку № 16 по вул Покришева.


2. ПП Зоря М.Н. за договором від 17.03.2008 р. №1429, дія якого припинилася 17.03.2011 орендував 25.4 кв.м. а фактично займав близько 60. Виконком Херсонської міської ради 20.07.2010 року , в порушення діючого законодавства, прийняв рішення № 345 про видачу свідоцтва на право власності на «нежитлові приміщення цокольного етажу будинка №16 по вул Покришева», яке було видане 26.07.2010 року, таким чином привласнивши законне право співвласників будинку розпоряджатися своїм неподільним майном, хоча на той час чиновники вже знали про створення ОСББ « Покришева 16» та передачу всього будинку на баланс ОСББ.


Річ у тім, що згідно технічного паспорта та акта прийому-передачі будинку на баланс, ніяких нежитлових приміщень цокольного етажу в цьому будинку не існує, зафіксовані лише підвальні приміщення загальною площею 410 кв м., і оцінний акт Херсонського БТІ від 14.06.2010 року чітко зазначає статус нежитлових приміщень як підвальні приміщення, які згідно ст. 40 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» не підлягають приватизації. До того ж, в цьому приміщенні проходять магістральні мережі теплозабезпечення та електропостачання всього будинку, а в акті прийняття-передачі від 17.03.2008 р. вказано, що ніяких мереж там немає.

У відповідь на лист голови ОСББ Малкова С. В. від 16.08.2011 р. начальник управління комунальної власності Степанян Р.Е. В. у листі від 29.08.2011 р. взагалі назвав підвальні приміщення цього будинку «вбудованими приміщеннями» і зазначив, що « ОСББ не є суб'єктом права власності» і право розпоряджатися такими приміщеннями належить лише управлінню комунальної власності. Крім того, відстоюючи права своїх членів ОССБ, голова правління змушений давати пояснення працівникам прокуратури, оскільки згідно листа від 29.08. 2011 р №1551 пан Степанян Р. Е. звинуватив Малкова С. В. у рейдерському захопленні власного підвального приміщення, що вкрай обурило членів ОСББ « Покришева 16», тому що Згідно рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним зверненням Ярового Сергія Івановича та інших громадян про офіційне тлумачення положень пункту 2 статті 10 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" та за конституційним поданням 60 народних депутатів України про офіційне тлумачення положень статей 1, 10 цього Закону (справа про права співвласників на допоміжні приміщення багатоквартирних будинків)

м. К и ї в Справа № 1-2/2004
2 березня 2004 року
№ 4-рп/2004
Суд вирішив:

1. В аспекті конституційного звернення і конституційного подання положення частини першої статті 1, положення пункту 2 статті 10 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" треба розуміти так:

1.1. Допоміжні приміщення (підвали, сараї, кладовки, горища, колясочні і т.ін.) передаються безоплатно у спільну власність громадян одночасно з приватизацією ними квартир (кімнат у квартирах) багатоквартирних будинків. Підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення додаткових дій, зокрема створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, вступу до нього.

1.2. Власник (власники) неприватизованих квартир багатоквартирного будинку є співвласником (співвласниками) допоміжних приміщень нарівні з власниками приватизованих квартир.

1.3. Питання щодо згоди співвласників допоміжних приміщень на надбудову поверхів, улаштування мансард у багатоквартирних будинках, на вчинення інших дій стосовно допоміжних приміщень (оренда тощо) вирішується відповідно до законів України, які визначають правовий режим власності.

2. Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

3. Рішення Конституційного Суду України підлягає опублікуванню у "Віснику Конституційного Суду України" та в інших офіційних виданнях України.


КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ

Отже, співввласниками допоміжних приміщень в багатоповерхових будинках, є власники приватизованих та неприватизованих квартир, тобто тільки вони мають право розпоряджатися цим майном, в тому числі передавати в оренду тощо, отримувати дохід та направляти його виключно на утримання свого будинку, оскільки створення ОСББ не передбачає на меті отримання прибутку, про що свідчить свідоцтво про включення до Единого державного реєстру неприбуткових організацій.
Прошу Вас:
1. Провести спільну нараду за участі всіх зацікавлених сторін , в тому числі ОСББ і з'ясувати обставини прийняття помилкового рішення Виконкомом Херсонської міської ради від 20.07.2010 року № 345 про видачу свідоцтва про право власності на нежитлові приміщення цокольного етажу будинку № 16 по вул. Покришева загальною площею 47.4 кв.м з причини відсутності таких в натурі та визнати вказане рішення недійсним.

2. Не створювати штучних перешкод членам ОСББ в м. Херсоні в частині реалізації їхніх законних прав на передачу в оренду допоміжних приміщень та отримання додаткових доходів, що дозволить стримувати зростання добровільних внесків на утримання житлових будинків в яких створені ОСББ.


3. Надати доручення про проведення ревізії стосовно оренди всіх допоміжних приміщень в багатоповерхових будинках ОСББ та привести механізм передачі таких приміщень у відповідність до діючого законодавства шляхом визнання недійсними рішень виконкому про видачу актів на право власності у випадках, коли мова йде про допоміжні приміщення.
Впевнений, що моє звернення підтримають голови ОСББ м. Херсона.
Додаткові матеріали на 18 аркушах надаються .

Голова ОСББ « 49 ГХД-41» І.І. Безердян 

 

Новости по теме:

Экс-мэр Херсона Сальдо ездит в Москву на встречи с беглым Курченко – СМИ
В Херсоне бывший регионал пиарится на дерибане земли
ОСМД Херсона зарабатывают на пластиковых бутылках
Гордеев считает, что 5 гривен за проезд в Херсоне - слишком
Гордеев напомнил Сальдо о гололеде


Комментариев (0)
Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение. Ваше поведение в условиях свободы высказываний и анонимности, предоставляемых интернетом, меняет не только виртуальный, но и реальный мир.
Комментарий: